logo
Aktualizacje OTA dostępne teraz dla wszystkich nowych modeli Volvo

Aktualizacje OTA dostępne teraz dla wszystkich nowych modeli Volvo


11-04-2022| 12:00| Źródło: Volvo| Fot: Volvo

Wszystkie nowe modele Volvo są już w stanie odbierać przesyłane zdalnie (over-the-air,) aktualizacje oprogramowania. To kluczowy element planu Volvo ciągłego ulepszania jeżdżących już aut oraz utrwalenia pozycji rynkowego lidera w dziedzinie aktualizacji metodą OTA.


Funkcja aktualizacji OTA, dotąd obecna w autach elektrycznych, jest teraz dostępna także w najnowszych modelach XC90, S60 i V60. To znaczy, że zdalne aktualizacje systemu operacyjnego są dostępne dla wszystkich modeli w ofercie. W tym tygodniu wyjdzie najnowsza aktualizacja OTA dla wszystkich modeli z upgradem oprogramowania do najnowszej wersji systemu Android Automotive OS – wersja Android 11 ™. Aktualizacja umożliwi dostęp do nowych kategorii aplikacji w sklepie Google Play, w tym dotyczących nawigacji, ładowania akumulatorów i wyszukiwania miejsc parkingowych. Streaming wideo pojawi się w ofercie później, jeszcze w tym roku.

Co więcej, najnowsza aktualizacja OTA oznacza lepsze zarządzanie energią dzięki usprawnionym sterownikom układu klimatyzacji oraz poprawioną funkcjonalność aplikacji mobilnych i pokładowych. Usprawnienie zarządzania energią pozwoli utrzymać właściwą temperaturę akumulatora niezależnie od temperatury zewnętrznej, zwiększając tym samym zasięg auta. Poza tym aplikacja Volvo Cars odbiera częściej informacje z samochodu dotyczące postępu w procesie ładowania.

Najnowsza aktualizacja zdalna OTA to już ósma pełna aktualizacja tego typu. Dotrze ona do ponad 190 000 samochodów Volvo na całym świecie. Dzięki temu, że już wszystkie modele Volvo są w stanie odbierać aktualizacje zdalne, realizujemy naszą ambicję ciągłego usprawniania aut naszych klientów, powiedział Henrik Green, chief product officer w Volvo Cars. To ważny krok: aktualizujemy już wszystkie modele na większości naszych rynków, oferując korzyści wynikające z procesu zdalnego coraz większej liczbie klientów.

Dzięki samodzielnemu rozwojowi oprogramowania i aktualizacjom OTA Volvo Cars stale dodaje nowe funkcje i usprawnia już istniejące. Od początku zeszłego roku Volvo Cars oferuje regularne aktualizacje OTA na większości obsługiwanych rynków. Firma spodziewa się, że liczba samochodów, do których będą docierać takie aktualizacje, będzie wciąż rosnąć.

Ambicją Volvo jest oferowanie jednego z najlepszych na rynku systemów pokładowych wyposażonych w usługi i aplikacje Google, jak Google Assistant i Google Maps, we wszystkich nowych modelach. System infotainment Volvo jest rozwijany wspólnie z firmą Google, oferując użytkownikom Volvo przyjazny w obsłudze internetowy interfejs.