logo
Aranżacja łazienki z Leroy Merlin - Nowosciproduktowe.pl-1

Aranżacja łazienki. Nowe trendy, pomysły, rozwiązania


28-05-2021| 10:30| Źródło: Leroy Merlin| Fot: Leroy Merlin

Świat flory i fauny często inspiruje projektantów wnętrz naszych domów. Docenimy naturalne materiały: drewno, rattan, wiklinę, szkło, ceramikę, kamień, przedmioty o kształtach i wzorach inspirowanych przyrodą, kolorami ziemi: beżu i brązu, łagodnej szarości, stłumioną żółcią i zielenią. Aranżacja łazienki z Leroy Merlin to zawsze szeroki wybór produktów i inspiracji.


Aranżacja łazienki inspirowana naturą sprzyja relaksowi. Tworzy kojącą atmosferę i co ważne nie jest zarezerwowana wyłącznie do salonu czy sypialni. Motywy, materiały, kolory rodem z przyrody mogą dominować w całym mieszkaniu, w tym także w łazience, stanowiąc doskonałą alternatywę dla stylu glamour czy loft. W nowej wiosenno letniej kolekcji 2021 Leroy Merlin produkty i materiały wykończeniowe do łazienki w naturalnej stylistyce zajmują poczesne miejsce.

Meble łazienkowe

Nawet niewielka łazienka może być wygodna i funkcjonalna gdy zadbamy o miejsce do przechowywania. Wybierając meble łazienkowe warto skoncentrować się na jednej wybranej serii. Dzięki temu zapewnimy sobie nie tylko odpowiednie miejsce do przechowywania, ale także jednolitą stylistykę. Nie zapominajmy o mniejszych elementach wystroju jak np. lustra, które optycznie powiększą przestrzeń oraz blatach, stopniach dla dzieci, uchwytach pod prysznic itp. W naturalnej aranżacji łazienki z pewnością sprawdzą się meble łazienkowe z serii LOFT, ARUBA, BALI, BROOKLYN oraz blaty z drewna teakowego, dębu i bambusa.

Ściany i podłogi

Płyty i płytki ceramiczne idealnie wpisują się w aranżacje inspirowane światem przyrody. Są naturalne i wytrzymałe, doskonale naśladują naturę, mogą mieć dowolne faktury i kolory. Mają też uniwersalne zastosowanie. Gresy służą do wykończenia wszystkich powierzchni pionowych i poziomych, a glazura i mozaika sprawdzi się na ścianach. Decydując się na ceramiczną na podłogę warto zastosować płytki antypoślizgowe o odpowiedniej klasie ścieralności.

Dekoracyjne umywalki i armatura

Umywalka: jeszcze do niedawna biały, nudny ale niezbędny element wyposażenia teraz może stać się prawdziwą ozdobą. Nowe umywalki przeszły prawdziwą metamorfozę i zachęcają do stylistycznych eksperymentów, nie tracąc nic ze swoich walorów użytkowych. Nablatowe, wolnostojące, wpuszczane w blat, o klasycznych lub organicznych formach i bogatej kolorystyce zaskakują różnorodnością. Niezbędnym uzupełnieniem nowoczesnej umywalki, niezależnie od jej kształtu, koloru i stylu powinna być nowoczesna bateria z funkcją oszczędzania wody.

Aranżacja łazienki, a oświetlenie

Niezmiernie ważne jest dobre oświetlenie łazienki. Nie warto na nim oszczędzać. Niezależnie od jej wielkości potrzebujemy kilku źródeł światła, tak aby każda strefa była dobrze oświetlona. Światło nastrojowe zapewnią lampy sufitowe czy plafoniery. Reflektorki, kinkiety i listwy ledowe będą niezastąpione do oświetlenia lustra, strefy relaksu, wnęki itp. Projektując oświetlenie do łazienki pamiętajmy by lampy były przeznaczone do montażu w strefach wilgotnych (IP44). Wybierajmy energooszczędne żarówki i lampy LED.

Dekoracyjne detale

Stanowią niezbędne uzupełnienie każdej łazienki. Pozwalają utrzymać porządek i nadać indywidualny charakter. „Mniej znaczy więcej” to złota zasada dobrej i wygodnej aranżacji.