logo
Buty ASICS Novablast 2 - Nowosciproduktowe.pl

ASICS NOVABLAST 2 – czy ten model obuwia sportowego warto kupić?


17-08-2021| 10:30| Źródło: Nowosciproduktowe.pl| Fot: Impatientstudio.pl / Asics

Do redakcji serwisu Nowosciproduktowe.pl trafiły buty sportowe ASICS NOVABLAST 2. Deklarowana przez producenta cena rynkowa to kwota rzędu 600 zł. Czy warto za nie tyle zapłacić? O tym pokrótce w poniższej recenzji.


Buty sportowe japońskiego producenta ASICS NOVABLAST 2 miały swoja premierę 2 czerwca 2021 roku, więc tak naprawdę to jeszcze ciepły model. Do redakcji trafiła para obuwia w klasycznym czarnym kolorze, o oryginalnie brzmiącej nazwie Black Pure Silver – dedykowana mężczyznom, aczkolwiek nie jest to jedyna wersja kolorystyczna i osoby zainteresowane zakupem tego modelu mogą wybierać z szerokiej gamy wariantów , o równie oryginalnych nazwach tj: Metropolis/Clear Blue, Clear Blue/White, French Blue/Pure Silver czy też Black/Glow Yellow. Co ciekawe, ten model jest częścią kolekcji CELEBRATION OF SPORT, której żywa kolorystyka nawiązuje do pozytywnego wpływu aktywności fizycznej na sportowców. Niezależnie od wybranej opcji kolorystycznej warto podkreślić, że nowoczesna stylistyka przyciąga wzrok.

Pierwsza wersja ASICS NOVABLAST doskonale wspierała użytkowników w realizacji celów treningowych, a w kolejnej odsłonie producent położył jeszcze większy nacisk na miękkość i amortyzację podczas biegu.

Aby jeszcze bardziej udoskonalić ten model, podeszwa zewnętrzna została wyrzeźbiona na wzór trampoliny, co pozwala na bardziej responsywne odbicie. Buty sportowe ACICS NOVABLAST 2 stworzono też z myślą o neutralnej pronacji, będącej częścią naturalnego ruchu ludzkiego ciała i odnoszącej się do sposobu, w jaki stopa przetacza się do wewnątrz, w celu rozkładu wstrząsu podczas uderzenia o podłoże.

Jeśli chodzi o samą budowę obuwia to z pewnością pasjonaci biegania powinni zwrócić uwagę na kilka interesujących aspektów. But jest sznurowany, a jego cholewka wykonana została z podwójnej żakardowej siatki zapewniającej doskonałą wygodę i uczucie ochłody, nie tylko podczas biegu, ale też zwykłego chodu. Stopa jest chłodzona powietrzem podczas zwykłego spaceru, co daje poczucie niesamowitego komfortu i świeżości, nawet w trakcie całodniowych, upalnych eskapad. Ponadto stabilizująca zapiętka oferuje stopom dodatkowe wsparcie i wyrównany krok, a klinowy system osłony języka zapobiega jego przesuwaniu się i stabilizuje śródstopie. Dzięki takim dodatkom but pewniej trzyma się na stopach.

Buty ASICS NOVABLAST 2 są lekkie. Ich waga wnosi bowiem tylko 321 gram i gdyby nie fakt, że – niezależnie od rodzaju obuwia – zawsze staram się stosunkowo mocno zawiązać sznurowadła, byłyby niemal nieodczuwalne na nogach. To świetna i zawsze ceniona przeze mnie cecha Asicsów, niezależnie od modelu.

To o czym warto jeszcze wspomnieć, to zastosowana technologia FF BLAST™ gwarantująca lekką amortyzację oraz dynamiczne odbicie. Z kolei Bieżnik AHARPLUS™ zwiększa wytrzymałość obuwia i tym samym jego żywotność. Podczas biegania zarówno po leśnych drogach jak i asfaltowych alejkach wykonywałem dość zwrotne i dynamiczne ruchy, bez większej obawy o poślizg i wywrotkę.

Miękkie, wygodne, lekkie, chłodzące stopy i… na wiele sezonów. W tych kilku słowach można podsumować model obuwia ASICS NOVABLAST 2. Na potrzeby testów zaliczyłem w nich kilka spacerów i biegów – zarówno na dłuższych dystansach i jak i krótkich, tych nieco bardziej dynamicznych. Jedynym minusem wydaje się brak mojego ulubionego koloru – krwistej czerwieni, co stanowi oczywiście o indywidualnych gustach i ma się nijak do pozostałych cech 😉

Czy mając na uwadze renomę producenta i oferowaną jakość warto dać za ten model 600 zł – wydaje się pytaniem czysto retorycznym. Oczywiście, że TAK! W skali od 1-10 możemy przyznać mocną dziewiątkę, bo i owszem, są w naszej ocenie ciekawsze modele niż NOVABLAST 2, a na zachętę do dalszej eksploracji dodam, że możecie je znaleźć również w ofercie tej japońskiej marki. Polecamy!