logo
ASUS ExpertBook B9 OLED

ASUS ExpertBook B9 OLED i seria ASUS BR1102 na targach CES 2023


17-01-2023| 02:27| Źródło: ASUS| Fot: ASUS

ASUS zaprezentował dwa nowe produkty – ASUS ExpertBook B9 OLED (B9403CVA) dla elitarnego grona biznesmenów oraz serię ASUS BR1102 (BR1102C i BR1102F) dla sektora edukacyjnego. Dzięki tym nowym, zrównoważonym rozwiązaniom możliwa jest nieprzerwana produktywność i hybrydowa nauka, zapewniająca niesamowitą przyszłość w biznesie i edukacji.


ExpertBook B9 OLED oferuje liderom biznesowym ultralekką konstrukcję klasy premium, która nie rezygnuje z wydajności, wytrzymałości i bezpieczeństwa. Wytrzymały i niezawodny ASUS BR1102 może pochwalić się wytrzymałością klasy wojskowej, certyfikowanym przez TÜV dynamicznym wyświetlaczem z powłoką antyodblaskową i szerokimi kątami widzenia, a także kompaktową, modułową konstrukcją, która umożliwia młodym uczniom ciągłą naukę, strumieniowanie i zabawę. Firma ASUS kontynuuje innowacje na rzecz zrównoważonej przyszłości, dlatego też te dwa nowe rozwiązania komercyjne ucieleśniają najnowsze praktyki konstrukcyjne i produkcyjne, które zmniejszają wpływ na środowisko i ślad węglowy.

W czasach, gdy przedsiębiorcy coraz częściej podróżują i zmieniają miejsce pracy, ExpertBook B9 OLED jest lekkim, najwyższej jakości rozwiązaniem stworzonym z myślą o nich. To urządzenie zapewnia najwyższą jakość i wzornictwo, pozostając jednocześnie jednym z najlżejszych 14-calowych laptopów biznesowych na świecie – lżejszym od wielu dostępnych na rynku laptopów 13-calowych. Wykonany z najwyższej jakości stopu magnezowo-litowego, najlżejszego stopu metali na świecie, charakteryzuje się ultralekką i wytrzymałą konstrukcją oraz posiada kluczowe ulepszenia, które czynią z niego idealnego partnera w podróży dla przedstawicieli elitarnego środowiska biznesowego.

Pomimo niewielkiej masy, ExpertBook B9 OLED zapewnia doskonałą wydajność, bezpieczeństwo i trwałość, której oczekują przedstawiciele biznesu. Bez względu na to, czy przeglądamy raporty, czy tworzymy infografiki na potrzeby prezentacji służbowych, ExpertBook B9 OLED jest idealnym laptopem biznesowym. ExpertBook B9 OLED, wyposażony został w najnowszy procesor Intel® Core™ vPro® 13. generacji i do 64 GB pamięci oraz system inteligentnego chłodzenia podnoszący wydajność o 36%. System Windows 11 Pro i szereg warstw zabezpieczeń, w tym opcjonalny TPM 2.0, zapewniają bezpieczeństwo danych i chronią prywatność.

Udoskonalona kamera internetowa, głośniki i mikrofon pozwalają na prowadzenie rozmów wideo w najwyższej jakości, zaś wyświetlacz OLED o proporcjach 16:10 i współczynniku screen-to-body wynoszącym 90% zapewnia żywe kolory, niską emisję światła niebieskiego i niesamowite wrażenia wizualne. ExpertBook B9 OLED, sprawdzony pod kątem wytrzymałości zgodnie z normą US MIL-STD-810H i testami wytrzymałościowymi firmy ASUS, zapewnia biznesmenom przewagę nad konkurencją, jeśli chodzi o pracę w trakcie podróży. Urządzenie wyposażono również w drobne elementy zwiększające komfort pracy, takie jak touchpad większy o 26,8% niż do tej pory – usprawniający nawigację i kontrolę.

Podobnie jak inne rozwiązania firmy ASUS zapowiedziane na targach CES 2023, ExpertBook B9 OLED został zaprojektowany z myślą o zrównoważonym rozwoju. Sposób jego wytwarzania nie jest jedynie rygorystyczny, ale także zmniejsza ilość odpadów materiałowych o 29% i czas produkcji nawet o 75%1, co pozwala zmaksymalizować wydajność energetyczną i jeszcze bardziej ograniczyć wpływ na środowisko. Dzięki wysiłkom związanym m.in. z zastosowaniem przyjaznych dla środowiska materiałów i zwiększoną wydajnością energetyczną, urządzenie ma zyskać weryfikację EPEAT Gold i przekroczyć standardy ENERGY STAR®.

Uczniowie potrzebują trwałych i wszechstronnych laptopów, aby utrzymać produktywność i odnieść sukces w dzisiejszych hybrydowych warunkach nauczania. Gdy przemieszczają się pomiędzy domem, szkołą i zajęciami pozaszkolnymi, ASUS BR1102, dostępny zarówno w tradycyjnej formie obudowy, jak i konwertowalnej 360°, jest niezawodnym towarzyszem dla nowoczesnego ucznia. Kompaktowa, 11,6-calowa konstrukcja zmieści się w każdym plecaku i wytrzyma upadki, uderzenia i codzienne użytkowanie. BR1102 przeszedł testy wytrzymałościowe klasy wojskowej, posiada klawiaturę odporną na zalanie, obudowę odporną na uszkodzenia i zarysowania zapewniającą pewny chwyt, wzmocnione elementy i gumowy bumper.

Stworzony, by zmobilizować uczniów, niezależnie od tego, w jakim miejscu się uczą, BR1102 posiada funkcje edukacyjne, które sprawiają, że zdalna nauka staje się łatwa i przyjemna. Dzięki procesorowi Intel Core 12. generacji, systemowi Windows 11 Education, nawet 10 godzinom pracy na baterii, szybkiej łączności bezprzewodowej, kamerze z redukcją szumów, osłonie kamery internetowej i 13 MP kamerze world-facing, uczniowie będą mogli odnosić sukcesy w nauce każdego dnia. BR1102 został zaprojektowany tak, aby służyć przez długi czas, dzięki łatwej w utrzymaniu, zrównoważonej konstrukcji, minimalizującej konieczność rozwiązywania problemów i administrowania przez zespoły IT oraz maksymalizującej korzyści dla środowiska. Dzięki zastosowaniu jednolitych śrubek ograniczono ryzyko utraty części, zaś modułowa konstrukcja sprawia, że urządzenie jest uniwersalnym w różnych środowiskach edukacyjnych. Możliwość rozszerzenia pamięci masowej dla dużych plików dydaktycznych, wyświetlacz z certyfikatem TÜV i długa żywotność baterii sprawiają, że uczniowie przez cały dzień pozostają w kontakcie i są na bieżąco ze swoimi zajęciami. Dodatkową zaletą jest klawiatura wyposażona w ASUS Antimicrobial Guard, która zgodnie z normą ISO hamuje rozwój bakterii o ponad 99% w ciągu 24 godzin, pomagając utrzymać powierzchnie laptopa w czystości i higienie.

Prezes ASUS Computer International, Benjamin Yeh powiedział: „ASUS jest zaangażowany w napędzanie rozwoju w kierunku zrównoważonej przyszłości i tworzenie przedsiębiorstwa o zerowej emisji netto poprzez wykorzystanie naszego przywództwa technologicznego, rygorystycznej wiedzy opartej na danych i filozofii skoncentrowanej na człowieku. Dzięki nowym komputerom ExpertBook B9 OLED i BR1102, szefowie firm i uczniowie mogą cieszyć się wydajnym wykorzystaniem zasobów energii, co zmniejsza ich ślad węglowy. Poza projektem produktów, ASUS buduje je w sposób zrównoważony, stosując praktyki dostaw, produkcji i materiałów, które przybliżają nas do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju w 2023 roku i kolejnych latach.”