logo

ASUS z najnowszymi modelami Chromebook CX1


20-09-2022| 10:00| Źródło: Asus| Fot: Asus

Najnowsze propozycje od ASUS dostarczają najwyższej klasy rozrywkę i zapewniają wysoką produktywność w chmurze dzięki lekkiej konstrukcji, 11,6-calowemu wyświetlaczowi z możliwością rozłożenia lub obrócenia o 360°, szybkiemu WiFi 6 i długotrwałej baterii.


ASUS rozszerza portfolio serii Chromebook i przedstawia 11,6-calowy ASUS Chromebook CX1 i ASUS Chromebook Flip CX1. Te zupełnie nowe, lekkie laptopy mogą poszczycić się nowoczesną, elegancką estetyką i zostały zaprojektowane tak, by zapewnić pełną mobilność i wygodę użytkowania, zwłaszcza w podróży.

Chromebook CX1, a wydajność

Nowe modele, wyposażone w jasny, wyraźny 11,6-calowy wyświetlacz napędzane są przez czterordzeniowy procesor Intel® Pentium® Silver. Wyposażone są również w WiFi 6 i długotrwałą baterię, która zapewnia do 10 godzin1 pracy na jednym ładowaniu, dając użytkownikom swobodę w wykonywaniu codziennych zadań. Oba nowe modele ASUS Chromebook CX1 oferują elastyczne zawiasy, dzięki którym użytkownicy mogą tworzyć, pracować wspólnie lub relaksować. Dzięki płynnej wydajności, solidnym zabezpieczeniom i wygodnym funkcjom, nowe modele ASUS Chromebook gwarantują wysoką produktywność oraz wysokiej jakości rozrywkę, przez wiele godzin.

Chromebook CX1

Chromebook CX1 – lekka i elastyczna konstrukcja

Najnowsze modele ASUS Chromebook CX1 ważą zaledwie 1,21 kg2, a dzięki zastosowaniu materiałów pochodzących z recyklingu są bardziej przyjazne dla środowiska. Zawias 180° w ASUS Chromebook CX1 pozwala położyć urządzenie całkowicie płasko na biurku, stole lub kolanach, co ułatwia współpracę i dzielenie się treściami z pobliskimi przyjaciółmi lub współpracownikami. Z kolei Flip CX1 korzysta z zawiasu 360°, który pozwala na pełny obrót wyświetlacza, umożliwiając pracę w tradycyjnych trybach clamshell, tent, stand i tablet. Dzięki wzmocnieniom strukturalnym zwiększającym wytrzymałość obudowy, ASUS Chromebook CX1 i ASUS Chromebook CX1 Flip są solidnie zbudowane i zapewniają trwałość w codziennym użytkowaniu i podróży. Spełniają również wiodące w branży testy wojskowe MIL-STD 810H3. Ponadto laptopy przechodzą rygorystyczne testy wewnętrzne – w tym testy ciśnieniowe panelu, testy wstrząsów i upadku – aby zapewnić maksymalną wytrzymałość i odporność.

Inteligentna produktywność

Dzięki wydajnemu, nawet czterordzeniowemu procesorowi Intel Pentium Silver, nowe modele zapewniają doskonałą wydajność, umożliwiającą korzystanie z ulubionych aplikacji. Oferują także dwuzakresowe WiFi 6 (802.11ax) dla silnego, stabilnego sygnału i superszybkich prędkości. Dzięki temu treści online są ładowane w mgnieniu oka. Łączność jest dodatkowo poprawiona dzięki autorskim technologiom firmy ASUS – jak na przykład ASUS WiFi Master Premium dla ChromeOS4 – które zapewniają większą szybkość, stabilność i zasięg połączeń WiFi, pomagając użytkownikom pozostać w kontakcie w dowolnym miejscu. Urządzenia ASUS są również energooszczędne dzięki baterii o długiej żywotności, która wytrzymuje do 10 godzin5 na jednym ładowaniu, umożliwiając pracę lub zabawę przez cały dzień.

To, co najlepsze w ChromeOS

W połączeniu z pełnymi możliwościami Google Workspace i innych aplikacji z Google Play6 wspierających codzienną produktywność, nowe 11,6-calowe modele gwarantują pełną uniwersalność i mobilność. Aktualizacje7 i ochrona antywirusowa są wbudowane i zautomatyzowane, dzięki czemu urządzenie i jego dane są bezpieczne, a użytkownik zawsze korzysta z najnowszych funkcji i zabezpieczeń. Co więcej, użytkownicy mogą szybko załatwić więcej spraw za pomocą głosu. Wysyłanie wiadomości e-mail, wyszukiwanie dokumentów, słuchanie muzyki, dostęp do kalendarza czy sterowanie urządzeniami inteligentnego domu można wykonać mówiąc „OK Google” – bez potrzeby przełączania aplikacji czy ekranów.

Dodatkowo wraz z zakupem notebooka ASUS Chromebook CX1 lub ASUS Chromebook Flip CX1 użytkownik otrzymuje roczną subskrypcję Google One8. Członkostwo obejmuje 100 GB pamięci masowej w chmurze do wykorzystania w usłudze Google Drive, Gmail i Google Photos oraz wiele innych korzyści – wszystko w jednym, wspólnym planie rodzinnym.


Tagi: