logo
Bioceramic MoonSwatch - Swatch

Bioceramic MoonSwatch – zegarek z fazami księżyca


28-03-2024| 08:00| Źródło: Swatch| Fot: Swatch

Dwa lata po rozpoczęciu współpracy OMEGA X SWATCH, do kultowej kolekcji dodano nowy zegarek z nielimitowanej serii. Podobnie jak jedenaście modeli Bioceramic MoonSwatch przedstawiających planety oraz jedenaście modeli Mission to Moonshine Gold, ten nowy zegarek wyposażony jest w funkcję chronografu. Wisienką na torcie jest funkcja faz księżyca, prawdopodobnie najbardziej poetycka ze wszystkich komplikacji zegarmistrzowskich. Stąd nazwa Full Moon (księżyc w pełni) i jednolicie biały kolor. Po raz pierwszy w swojej historii marka Swatch połączyła fazy księżyca z chronografem.


„Houston, Bioceramic MoonSwatch MISSION TO THE MOONPHASE wylądował. Nowy model, cały na biało dla uczczenia pełni, bez problemów dotarł na księżyc, w ustalone miejsce i o ustalonym czasie.”

Model Bioceramic MoonSwatch MISSION TO THE MOONPHASE jest kolejnym ukłonem w stronę marki OMEGA, z leżącą na księżycu postacią Snoopy’ego na tarczy faz, która porusza się w mniejszej tarczy położonej na godzinie 2. Na elemencie przesłaniającym tarczę z fazami księżyca i na samej tarczy znajduje się ukryty cytat z komiksu o Snoopy’m, otoczony półksiężycami i gwiazdami, widoczny w świetle UV. Snoopy jest maskotką NASA od roku 1960. Najbardziej prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez Amerykańską Agencję Kosmiczną osobom i instytucjom za nadzwyczajne osiągnięcia związane z bezpieczeństwem lotu załogowego lub sukcesem misji nosi nazwę Silver Snoopy Award. Ta prestiżowa nagroda została w roku 1970 przyznana OMEGA za rolę, jaką marka odegrała w historii badań kosmosu, w tym za ważny wkład w bezpieczne sprowadzenie załogi Apollo 13 na Ziemię.

W roku 1970 wybuch zbiornika z tlenem podczas misji Apollo 13 zagroził życiu astronautów. Jednym z wielu wyzwań, jakim musiała sprostać załoga, było odmierzenie dokładnie 14 sekund pracy silników, co miało umożliwić powrót na Ziemię. Kosmonauci dysponowali na szczęście zegarkiem OMEGA z chronografem, modelem Speedmaster Moonwatch, dzięki któremu mogli dokonać pomiaru. Jednak to nie wszystko: w maju roku 1969 misja Apollo 10, której zadaniem było dokonanie wstępnego rozpoznania przed planowanym lądowaniem na księżycu, miała przyjrzeć się powierzchni księżyca i „snoop around” (powęszyć) dla znalezienia miejsca na lądowisko dla Apollo 11. Moduł księżycowy nazwano więc Snoopy. Od tamtej pory astronauci traktują postać Snoopy’ego jak talizman.

Wszystkie najważniejsze cechy oryginalnego Speedmaster Moonwatch, pierwszego zegarka, który poleciał na księżyc, znaleźć można także w Bioceramic MoonSwatch MISSION TO THE MOONPHASE: asymetryczna koperta, słynny bezel ze skalą tachometru z kropką nad 90 i typowe dla Speedmaster mniejsze tarcze.

Zegarek Bioceramic MoonSwatch MISSION TO THE MOONPHASE ma na deklu opis misji, a na tarczy i koronce logotypy OMEGA X SWATCH. Na osłonie baterii znajduje się księżyc inspirowany kreskówką ze Snoopy’m. Pasek VELCRO© jak ze skafandra kosmicznego dopełnia gwiezdny wizerunek.
Legendarny Moonwatch marki OMEGA jest poszukiwanym modelem kolekcjonerskim. Kolekcja Swatch Bioceramic MoonSwatch przybliża ten kultowy model fanom na całym świecie. Wersja z fazami księżyca stanowi idealne odbicie radości życia i filozofii innowacji marki Swatch. Tak jak wszystkie modele będące efektem współpracy OMEGA X SWATCH, Bioceramic MoonSwatch MISSION TO THE MOONPHASE wykonany jest z opatentowanego materiału Bioceramic, wyjątkowego połączenia w dwóch trzecich ceramiki i w jednej trzeciej materiału bio pozyskiwanego z oleju rycynowego.

Zegarek Bioceramic MoonSwatch MISSION TO THE MOONPHASE dostępny będzie od 26 marca wyłącznie w wybranych salonach firmowych Swatch. Tak jak w przypadku całej kolekcji Bioceramic MoonSwatch, jedna osoba może zakupić w jednym salonie Swatch tylko jeden zegarek dziennie.