logo

Canon prezentuje urządzenie do druku produkcyjnego varioPRINT 140 QUARTZ


01-03-2023| 10:00| Źródło: Canon| Fot: Canon

Nowe urządzenie do druku produkcyjnego – varioPRINT 140 QUARTZ – odświeży linię monochromatycznych maszyn drukarskich Canon. Bazując na sprawdzonej serii varioPRINT 140, najnowszy model o nazwie QUARTZ daje dostawcom usług druku dodatkową opcję tymczasowego przyspieszenia pracy podczas spiętrzenia prac drukarskich. Użytkownicy mogą też czerpać korzyści z całkowicie cyfrowego urządzania, niezawierającego elementów, które ulegają zużyciu podczas eksploatacji. Nowy model cechuje się ponadto nowoczesnym designem.


Seria varioPRINT 140 weszła na rynek w 2017 roku i szybko okazała się sukcesem – tylko w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód, Afryka) zainstalowano ponad 2200 takich maszyn. Teraz Canon prezentuje najnowszy model, QUARTZ, który został zaprojektowany z myślą o nisko- i średnionakładowych drukarniach, produkujących od 80 tys. do 800 tys. stron A4 w miesiącu. Konstruktorzy położyli szczególny nacisk na stałą, wysoką produktywność, niezawodność pracy oraz wysoką jakość druku.

Cechą wyróżniającą zaprezentowane właśnie urządzenie jest możliwość stałego lub tymczasowego podwyższenia prędkości pracy maszyny, od 115 do 130 lub nawet 140 stron na minutę. To opcja dająca drukarniom elastyczność produkcji w zależności od aktualnego zapotrzebowania. Dzięki niej można wydrukować nawet 2,3 miliona stron A4 w miesiącu, odpowiadając tym samym na wymagania klientów w okresach szczególnie dużego zapotrzebowania na druk. Okresowa licencja, umożliwiająca skorzystanie z tej funkcjonalności, jest oferowana w miesięcznych okresach subskrypcyjnych i może być przedłużana bez ograniczeń.

Aby zwiększyć i zautomatyzować możliwości wykorzystania urządzenia, wprowadzono możliwość zdalnego korzystania z zaawansowanej impozycji wykonywanej na dokumentach oraz przygotowywania szablonów do automatycznego przygotowania i wysyłki dokumentów na urządzenie. Dzięki niemu varioPRINT 140 QUARTZ zwiększa swoja produktywność i automatyzuje procesy pracy niwelując do minimum pomyłki i generowanie odpadów podczas produkcji.

varioPRINT 140 QUARTZ nie generuje emisji ozonu, a zużycie toneru jest ograniczone do minimum. Dzięki technologii HeatXchange™ ciepło wytwarzane podczas utrwalania toneru jest wykorzystywane także do wstępnego przygotowania czystych stronach do druku. W ten sposób maszyna nie tylko ogranicza zużycie energii, ale też gwarantuje doskonały druk nawet na podłożach źle reagujących na wysoką temperaturę utrwalania.

Integralna częścią urządzenia jest kontroler PRISMAsync, umożliwiający uzyskanie pełnej, intuicyjnej kontroli nad procesem druku, a także zaprogramowanie prac nawet do ośmiu godzin wprzód. Dla wygody operatora powiadomienia dotyczące niskiego poziomu toneru lub konieczności uzupełnienia mediów pojawiają się z wyprzedzeniem, dzięki czemu wymiana materiałów eksploatacyjnych może się odbywać bez zakłócenia ciągłości druku.