logo
Schody - nowy serial Max Original

Colin Firth i Toni Colette w nowym serialu Max Original Schody


16-05-2022| 12:00| Źródło: HBO| Fot: HBO

Variety pisze o serialu Schody jako o „fascynującym spojrzeniu na poczucie winy, niewinność oraz wizerunek”, Weekend Today podkreśla niezwykłą gwiazdorską obsadę produkcji, a Los Angeles Times zwraca uwagę na „intrygujący zwrot w klasycznej opowieści kryminalnej”. Serial Max Original Schody już jest dostępny w HBO Max.


Serial Schody przedstawia opartą na faktach historię Michaela Petersona (Colin Firth) oraz jego sporej rodziny z Północnej Karoliny, skupiając się na podejrzanej śmierci jego żony, Kathleen Peterson (Toni Colette). Twórcy produkcji zabierają widzów do niegdyś szczęśliwego domu, który nagle stał się miejscem morderstwa. Czy może był to straszny wypadek, czy zbrodnia z namiętności?

W role główne w serialu wcielają się nagrodzonym Oscarem® Colin Firth oraz laureatka Emmy® Toni Colette. W pozostałych rolach występują nominowani do Emmy® Michael Stuhlbarg i Sophie Turner, nagrodzona Oscarem® Juliette Binoche oraz Dane DeHaan, Olivia DeJonge, Rosemarie DeWitt, Tim Guinee, Patrick Schwarzenegger, Vincent Vermignon, Odessa Young i Parker Posey.

Twórcą produkcji jest Antonio Campos. Za scenariusz i produkcję odpowiadają Antonio Campos (Diabeł wcielony) i Maggie Cohn, którzy również pełnią funkcje showrunnerów. Campos wyreżyserował sześć odcinków, a Leigh Janiak dwa odcinki. Serial jest koprodukowany przez Annapurna Television. Pierwsze trzy odcinki nowego serialu Max Original Schody (The Staircase) są już dostępne w HBO Max. Kolejne odcinki dodawane będą do serwisu co tydzień, po jednym. Serial liczy 8 odcinków.