logo
Słuchawki dokonałowe - Twins ANC Fresh n Rebel - Nowosciproduktowe.pl

Dokanałowe słuchawki Twins ANC od Fresh ‘n Rebel. Czy warto kupić?


25-06-2021| 08:30| Źródło: Fresh n Rebel| Fot: Fresh n Rebel / Impatientstudio.pl

Testujemy nowe bezprzewodowe, dokanałowe słuchawki Twins ANC True Wireless od holenderskiej firmy Fresh ‘n Rebel. Są lekkie, wodoszczelne i mają nowoczesny design. Czy jednak warte są swojej ceny? O tym pokrótce w poniższej recenzji.


Dokanałowe słuchawki Twins ANC od Fresh ‘n Rebel to produkt skierowany jest do wszystkich, którym zależy na oryginalnym i nowoczesnym wyglądzie oraz dobrym brzmieniu. Dokonując zamówienia tego modelu do rąk otrzymujemy niewielkie pudełko w jednym z charakterystycznych dla marki kolorów, zawierające: instrukcję obsługi, bezprzewodowe słuchawki, etui do ładowania i przenoszenia słuchawek oraz kabelek zasilający USB-C. Cały zestaw ma ten sam kolor i prezentuje się bardzo ekskluzywnie – cieszy oko. Fresh 'n Rebel postarali się o to w 100%. Ma to szczególne znaczenie, jeśli myślicie o sprezentowaniu słuchawek komuś bliskiemu. Z tak prezentującego się urządzenia obdarowywana osoba będzie z pewnością zadowolona.

W ofercie producenta nie znajdziemy klasycznej czerni czy bieli, ale wyróżniające się odcienie: ciemnogranatowy (Steel Blue), złoty (Silky Sand), miętowy (Misty Mint), różowy (Dusty Pink), ciemnoszary (Storm Grey), oraz ciemnoczerwony (Ruby Red) – i ten ostatni mamy przyjemność testować. Wspomniane kolory są typowe dla wszystkich urządzeń oferowanych przez Fresh ‘n Rebel co oznacza, że kolorystycznie możemy sobie skompletować dosyć szeroki asortyment produktów obejmujący bezprzewodowe głośniki, powerbanki, podkładki ładujące czy… inne modele słuchawek.

Dokanałowe słuchawki Twins ANC od Fresh ‘n Rebel

W przypadku słuchawek Twins ANC True Wireless na uwagę zasługuje etui ładujące oraz silikonowe zatyczki douszne. Mają one przemyślany, modny kształt. Producent podkreśla, iż tworzy swoje produkty z myślą o ludziach, którzy wiedzą czego chcą, nie boją się odważnych kolorów, a przy tym przykładają dużą wagę do modnego designu.

Samo etui ładujące jest małe, lekkie i poręczne, a także przyjemne w dotyku. Mieści się w każdej kieszeni i odpowiednio zabezpiecza słuchawki. Czas ładowania etui ładującego wynosi dwie godziny, natomiast na ładowanie samych słuchawek należy przeznaczyć 1,5 godziny. To stosunkowo niewiele, zważywszy na fakt, że doładowujemy co jakiś czas słuchawki są one w stanie odtwarzać muzykę bezprzewodowo przez 30 godzin. W przypadku słuchania non-stop, bez doładowywania słuchawki zapewniają rozrywkę przez 9 godzin co jest wynikiem bardzo dobrym i w praktyce zupełnie wystarczającym.

W momencie, gdy aktywnie korzystamy z funkcji ANC, wówczas czas łącznego odtwarzania muzyki nieznacznie się skraca i wynosi 26 godzin oraz 7 godzin na jednym ładowaniu. Technologia ANC staje się standardem w coraz większej ilości dostępnych na rynku modeli słuchawek. Zapewnia ona bowiem wysoką jakość aktywnej redukcji szumów i dźwięków otoczenia, dzięki czemu np. głośne rozmowy osób znajdujących się obok przestają być problemem. Warto wiedzieć, że możemy nie tylko blokować dźwięki z otoczenia, ale również wprost przeciwnie – wzmacniać je za pomocą specjalnego trybu dźwięków otoczenia. Słuchając ulubionego podcastu nie musimy się obawiać, że np. przegapimy komunikat o nadjeżdżającym pociągu lub nie usłyszymy kuriera dzwoniącego do domofonu.

Dokanałowe słuchawki Twins ANC od Fresh ‘n Rebel

Z kolei za sprawą automatycznej pauzy, odtwarzanie muzyki automatycznie zatrzymuje się po wyjęciu słuchawek z uszu oraz wznawia się zaraz po ich ponownym założeniu. To niezwykle wygodne rozwiązanie. Samo sterowanie muzyką jest proste i odbywa się poprzez bezpośrednie dotykanie słuchawek lub za pomocą asystenta głosowego na swoim urządzeniu. Warto pamiętać, że obie słuchawki mają wbudowany mikrofon, dzięki czemu można używać ich pojedynczo (prawej lub lewej) lub obu jako pary dla dźwięku stereo.

Jak podaje producent, słuchawki douszne Twins ANC True Wireless są pyłoszczelne i wodoodporne. Posiadają bowiem certyfikat IP54, potwierdzający ochronę przed pyłem oraz wodą. IP54 to jednak stosunkowo niski stopień ochrony. Oczywiście, urządzenia nie powinniśmy całkowicie zanurzać w wodzie, natomiast w praktyce powinno być ono odporne na delikatne zachlapania.

Słuchawki Twins ANC od Fresh ‘n Rebel doskonale nadają się do codziennych czynności np. do nauki czy pracy, słuchania muzyki czy podcastów w podróży. Wkładki douszne stosunkowo dobrze trzymają urządzenie w uszach, przez co nadaje się ono również do różnego rodzaju treningów. Opakowanie zawiera ponadto dodatkowe dwa komplety wkładek, dla różnych wielkości uszu, więc z pewnością każdy znajdzie dla siebie odpowiedni rozmiar.

Dokanałowe słuchawki Twins ANC od Fresh ‘n Rebel

Rzecz najważniejsza – jakość dźwięku! Jednym słowem – Super! Słuchawki przede wszystkim są bardzo głośne. Małe urządzenie i duża moc. Przyznaję, że na maxa słucham muzyki jedynie krótko na potrzeby testów – to zdrowe i praktyczne, niemniej dźwięk w tych słuchawkach jest ciepły i głęboki, aż chce się podgłośnić. Bass zaskakuje poziomem głębi. Nie dudni, nie jest płaski, jest… charakterystyczny. Z pewnością taki jak powinien być. Na mój gust super. Tony średnie i wysokie nie wyróżniają się niczym szczególnym, ale i nie można im niczego zarzucić. Całość doskonale się uzupełnia. Na tych słuchawkach świetnie się słucha muzyki, czy ogląda filmy. Parowanie urządzenia ze smartfonem czy komputerem trwa dosłownie chwilę. Podłączamy urządzenie, parujemy poprzez Bloetooth i… gra muzyka. Szybko i przyjemnie.

Dokanałowe słuchawki Twins ANC True Wireless Fresh ‘n Rebel są dostępne na polskim rynku w znanych elektromarketach i sklepach internetowych. Cena sugerowana przez producenta wynosi ok. 449 zł. Tak prezentujące się urządzenie, o bardzo dobrej jakości brzmieniu z wbudowanymi funkcjami dodatkowymi zdecydowanie warte jest tej kwoty. Zestaw idealny na prezent i ciężko się z nim doszukać jakichś wad. Jakość dźwięku ma zawsze dla nas decydujące znaczenie, a mając te słuchawki w uszach – można naprawdę odpłynąć. Polecamy z całym przekonaniem.