logo
T7-Shield_All-colors

T7 Shield – nowy dysk SSD z błyskawicznym transferem danych


06-05-2022| 08:00| Źródło: Samsung| Fot: Samsung

Nowy zewnętrzny dysk SSD T7 Shield wielkości karty kredytowej zapewnia błyskawiczny transfer danych i niezawodną konstrukcję odporną na wstrząsy, wodę i pył. Dysk zaprojektowano z myślą o profesjonalistach, twórcach oraz konsumentach, pracujących zarówno w domu, jak i w terenie. Dzięki stabilnej wydajności podczas przesyłania dużych plików, T7 Shield idealnie nadaje się do nagrywania i edycji wideo w wysokiej rozdzielczości.


Samsung zaprezentował najnowszy przenośny dysk SSD T7 Shield, zapewniający wyjątkową wydajność i niezawodność, zamkniętą w wytrzymałej konstrukcji o kompaktowych rozmiarach karty kredytowej. T7 Shield to najnowszy członek rodziny przenośnych dysków Samsung SSD T7, która obejmuje model T7 – dysk do codziennego użytku, zapewniający niezwykle szybkie prędkości transferu oraz elegancki wygląd, a także T7 Touch – nagradzany na targach CES dysk PSSD z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych dla lepszej ochrony danych.

– Użytkownicy, w tym pracownicy kreatywni, oczekują trwałych, wysokowydajnych i niezawodnych dysków SSD, a także gwarancji, że ich dane pozostaną bezpieczne nawet po upuszczeniu, wystawieniu na działanie wody lub czynniki zewnętrzne – mówi KyuYoung Lee, wiceprezes Zespołu Biznesowego ds. Produktów Pamięci Masowej w Samsung Electronics. – T7 Shield oferuje wszechstronną kompatybilność, umożliwiając użytkownikom korzystanie z nowego dysku SSD na wielu urządzeniach, w tym komputerach, smartfonach z systemem Android i konsolach do gier.

Ochrona potwierdzona certyfikatem IP65

T7 Shield to najtrwalszy do tej pory dysk PSSD Samsung, który idealnie nadaje się dla twórców podróżujących lub pracujących w terenie. Urządzenie oferuje użytkownikom doświadczenia bogate w dane, jednocześnie chroniąc przed ich utratą w wyniku narażenia na działanie czynników atmosferycznych lub nieszczęśliwego wypadku. Starannie zaprojektowany dysk T7 Shield jest odporny na wstrząsy od upadków z wysokości do trzech metrów, a dzięki stopniowi ochrony IP65 pozostaje także pyłoszczelny i wodoodporny. Nowa, wytrzymała konstrukcja jest ponadto lekka i kompaktowa – waży zaledwie 98 gramów.

Wyjątkowa wydajność

T7 Shield zapewnia prędkość odczytu 1050 megabajtów na sekundę (MB/s) i prędkość zapisu 1000 MB/s, które są obecnie najszybszymi prędkościami transferu oferowanymi przez Samsung w oparciu o standard USB 3.2 Gen2. Dysk jest około dwukrotnie szybszy niż jego poprzednik, model T5, a także do 9,5 razy szybszy niż zewnętrzne dyski HDD, dzięki czemu zapewnia konsumentom, twórcom treści cyfrowych i pracownikom kreatywnym oszczędność czasu.

Samsung zoptymalizował zarówno wnętrze, jak i zewnętrzną stronę produktu, zmieniając materiał powłoki dysku i ulepszając oprogramowanie T7 Shield tak, by wyeliminować obawy związane ze zmienną wydajnością urządzenia i przegrzewaniem podczas transferu dużych plików. Dzięki temu zminimalizowane zostało ryzyko przegrzewania się urządzenia, natomiast użytkownicy mogą cieszyć się niezawodną wydajnością dysku nawet podczas przesyłania plików o wielkości 2 TB. T7 Shield pozwala na stabilne przesyłanie danych bez spadku wydajności, także podczas wykonywania obciążających, długotrwałych zadań takich jak nagrywanie, edycja, kodowanie i renderowanie plików wideo w wysokiej jakości.

Szeroka kompatybilność i silne zabezpieczenia

Zaprojektowany do pracy z wieloma urządzeniami dysk Samsung może przechowywać dużą ilość danych takich jak zdjęcia, gry, a także filmy w rozdzielczości 4K lub 8K na komputerze PC, Mac, smartfonie (z systemem Android) lub konsoli do gier. Dodatkowo T7 Shield oferuje wzmocnione zabezpieczenia (*256-bitowe szyfrowanie AES – Advanced Encryption Standard) z szyfrowaniem sprzętowym, dzięki czemu dane użytkowników pozostają chronione nawet w przypadku utraty urządzenia. Ponadto zapewnia on dostęp do autorskiego oprogramowania Samsung Magician Software, które pozwala na wygodne zarządzanie dyskiem.

Ekologiczne opakowanie

Podobnie jak w przypadku innych przenośnych dysków SSD Samsung, opakowanie jest o jedną trzecią mniejsze w porównaniu z poprzednimi generacjami, co minimalizuje emisję gazów cieplarnianych podczas produkcji.

T7 Shield jest dostępny w kolorze beżowym, czarnym i niebieskim w dwóch rozmiarach – 1 TB i 2 TB, dzięki czemu nadaje się do szerokiej gamy zastosowań. Urządzenie dostępne jest w zestawie z kablem USB typu C-C i kablem USB typu C-to-A. Produkt objęty jest trzyletnią ograniczoną gwarancją i jest dostępny w sprzedaży na całym świecie od 26.04.2022 r.