logo

Fall of Porcupine z datą premiery!


21-12-2022| 01:48| Źródło: Assemble Entertainment| Fot: Assemble Entertainment

W przeddzień zimy, wypatrujemy powrotu jesieni. Jednym ze świątecznych prezentów przygotowanych przez wydawcę, Assemble Entertainment, oraz twórców z BUNTSPECHT.GAMES jest ujawnienie daty premiery gry Fall of Porcupine.


Zespół BUNTSPECHT.GAMES zapowiedział, że ich gra Fall of Porcupine, pełna uczuć historia opowiedziana z perspektywy początkującego lekarza, trafi na platformy Steam, Nintendo Switch, PlayStation 4/5 oraz Xbox One i Xbox Series X|S już w 2023 roku. Aby uczcić zapowiedź premiery, twórcy podzielili się specjalnym devlogiem, w którym omawiają źródła inspiracji dla ich pierwszej wydanej gry. Zobaczcie najnowszy devlog twórców gry:

Fall of Porcupine to historia Finleya, świeżo upieczonego absolwenta szkoły medycznej, który przygotowuje się na rezydenturę w małym miasteczku – wydaje się ono bardzo przytulne, do czasu… Finley musi polegać na radach i wskazówkach od przyjaciół, zwłaszcza przez nieciekawy stan opieki zdrowotnej. Jeżeli nie zadba o własne zdrowie psychiczne, może szybko wypalić się zawodowo. Tytuł to serdeczna opowieść o trudach, z jakimi mierzą się pracownicy służby zdrowia, jednocześnie będąc listem traktującym o samopoznaniu, samoakceptacji i radości, jaka płynie z osiągania małych (i dużych!) celów.

Kluczowe cechy gry:

  • Druha we mnie masz – weź udział w zabawnych, głębokich i poważnych rozmowach z mieszkańcami. Każdy wybór dokonany za pomocą rozbudowanych drzew dialogowych będzie miał wpływ na relacje z innymi postaciami
  • Podróż w głąb samego siebie – angażujące postaci niezależne to serce Fall of Porcupine, ale gra nie boi się podjąć poważnych tematów o bólu psychicznym i jego przyczynach
  • Zakopane sekrety – z pozoru miasteczko w grze jest ciepłe i przyjazne, a mieszkańcy tworzą zgraną społeczność. Jednak pod tą maską kryje się coś mrocznego. Odkryj tajemnice miasteczka i miej się na baczności
  • Dopracowana i znana rozgrywka – Fall of Porcupine to wyjątkowa gra przygodowa dla tych, którzy lubią tajemnice i ciepłe historie. Prosty i zarazem zabawny gameplay w połączeniu z interesującymi postaciami zapewnią rozrywkę zarówno fanom gier mainstreamowych, niezależnych, jak i osobom, które nie za często siadają przed ekranem.

Żadna z inicjatyw Assemble Entertainment nie pasowała do sloganu firmy tak bardzo jak ta – “Ratujmy świat. Gra po grze”, to maksyma, którą kieruje się wydawca. Tytuł Fall of Porcupine oparty jest na ponad 20 wywiadach przeprowadzonych przez twórców z pracownikami służby zdrowia. W ramach podziękowań, zarówno dla tych, którzy podzielili się swoim doświadczeniem, jak i dla tych, którzy codziennie zmagają się z wyzwaniami w zawodzie, studio BUNTSPECHT.GAMES dorzuci do puli prezentów tysiąc darmowych kopii gry, które otrzymają pracownicy służby zdrowia z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Kanady.

Fall of Porcupine trafi na Steam, Nintendo Switch, PlayStation 4/5 oraz Xbox One i Xbox Series X|S już w 2023 roku. Darmowy prolog zatytułowany The Last Days of Summer jest dostępny na wszystkich platformach.