logo
Głośnik Fresh n Rebel Rockbox Bold X - Nowosciproduktowe.pl

Głośnik Fresh n Rebel Rockbox Bold X. Czy warto kupić?


16-06-2021| 08:30| Źródło: Redakcja / Fresh n Rebel| Fot: Impatient Studio / Fresh n Rebel

Do redakcji serwisu Nowosciproduktowe.pl trafił designerski głośnik Fresh n Rebel Rockbox Bold X. Czym charakteryzuje się ten model i czy za urządzenie tego typu warto zapłacić 199 PLN – dowiecie się z poniższej recenzji.


Głośnik Fresh n Rebel Rockbox Bold X trafił do redakcji ładnie opakowany, w niebieskiej wersji kolorystycznej, oznaczonej przez producenta jako Petrol Blue. Niewielkich gabarytów, zgrabnie wyglądające pudełko od razu eksponuje urządzenie za przezroczystą, plastikową osłoną. Ten model urządzenia oferowany jest jeszcze w pięciu innych odsłonach kolorystycznych, gdzie płci pięknej z pewnością przypadną do gustu łososiowy Dusty Pink lub bardziej miętowy, ale również przyciągający wzrok kolor – Misty Mint. Ponadto mamy do wyboru, grafitowy, jasno-szary oraz ciemno-czerwony kolor o równie finezyjnych nazwach (kolejno: Storm Grey, Ice Grey oraz Ryby Red). Wspomniane kolory są charakterystyczne dla oferty produktów Fresh n Rebel, przez co w najbardziej przypadającej nam do gustu wersji kolorystycznej jesteśmy w stanie skompletować kilka różnych urządzeń. Głośnik wykonany został z wytrzymałego materiału i zabezpieczony gumową podstawą oraz obiciem chroniącymi przed uszkodzeniami części najbardziej narażonych.

Samo opakowanie zawiera ponadto skróconą instrukcje obsługi oraz niezbędne okablowanie: kabelek do ładowania (micro USB), kabel audio (3,5 mm) oraz klips do podpięcia naszego urządzenia np. do plecaka lub paska. Jest wszystko co trzeba, chociaż nie ukrywam, że przydałoby się jakieś dodatkowe etui ochronne na głośnik. Producenci przenośnego sprzętu audio, często oferują różnego rodzaju pokrowce, co sprawdza się doskonale np. w przypadku słuchawek. Myślę, że w przypadku tego głośnika etui również by się przydało, a z pewnością przełożyłoby się na trwałość i czas użytkowania samego urządzenia.

Głośnik Fresh n Rebel Rockbox Bold X

Głośnik Fresh n Rebel Rockbox Bold X ma ciekawą nowoczesną stylistykę. Oczywiście każdy ma swój gust, ale w tym urządzeniu mnie urzekły delikatne krzywizny, zaokrąglenia i stosunkowo smukła konstrukcja. Producent deklaruje, że właśnie dzięki smukłej konstrukcji i oryginalnemu kształtowi, głośnik Rockbox Bold X z łatwością zmieści się w każdej torbie lub kieszeni. I cóż… próbowałem go zmieścić w kieszeni. Owszem, mieści się, ale na dłuższą chwilę można odczuć dyskomfort bo mimo, iż rozmiar głośnika (160 x 95 x 38 mm) jest stosunkowo niewielki, to samo urządzenie nie jest lekkie – waży 320 gram. Chodzenie z nim w którejkolwiek kieszeni (mówimy o odzieży) jak dla mnie nie jest zbyt wygodne. I tu z pomocą przychodzi wspomniany wcześniej klips, dołączany do zestawu. O wiele przyjemniej i poręczniej jest, gdy głośnik podepniemy do klamry plecaka. Ciężar wówczas rozkłada się równomiernie i w zasadzie nie jest odczuwalny. Poza tym sam design urządzenia jest na tyle atrakcyjny, a kolory tak fajne, że szkoda chować głośnik do kieszeni, czy plecaka. Głośnik można także podpiąć do roweru. Ulubiona muzyka w trakcie rowerowych eskapad? A czemu nie?…

Ciekawym atutem urządzenia jest jego wodoodporność. Głośnik Fresh n Rebel Rockbox Bold X charakteryzuje bowiem klasa IPX7, co oznacza, że będzie odporny na przypadkowe zanurzenie w wodzie do głębokości 1 metra w czasie maksymalnym do 30 minut. W praktyce znaczy to, że ochlapanie urządzenia przez deszcz lub śnieg, a nawet prysznic go nie uszkodzą. Z powodzeniem możemy więc zabrać ze sobą głośnik na plażę, a nawet umyć pod bieżącą wodą, gdyby zabrudził nam się w piasku.

Głośnik Fresh n Rebel Rockbox Bold X może na jednym naładowaniu pracować do 8 godzin. To naprawdę sporo i w zupełności wystarczy na długie, piesze wycieczki, spotkania ze znajomymi przy ognisku czy popołudniowy plażing. Jeżeli jednak nasz prywatny koncert niespodziewanie się skończy, można naładować głośnik do pełna w niespełna 2 godziny.

A teraz najważniejsze. Jeśli chodzi o brzmienie i wydajność to Bold X jest głośny. Zaskakujące jest jak mocny dźwięk wydobywa się z urządzenia to tak niewielkich gabarytach. Producent słusznie zauważa, że Bold X ma moc znacznie większego głośnika. Nie wolno go nie doceniać! Prawdziwa zabawa rzekomo zaczyna się jednak z dwoma głośnikami Rockbox Bold X! Posiadając dwa urządzenia można je połączyć bezprzewodowo poprzez tryb Double Fun Mode i słuchać ulubionych utworów w systemie stereo. Taka opcja wydaje się naprawdę rewelacyjna!

Sama jakość dźwięku zaskakuje na plus. Bardzo wyraźne są tu wysokie i średnie tony. Poziom głośności jest imponujący – nawet za bardzo. To urządzenie jest głośne. Bardzo fajnie brzmi tutaj RnB i Trance. Wokal kobiecy jest soczysty i ciepły. Basy również daje się odczuć, aczkolwiek miałem względem nich chyba zbyt wygórowane oczekiwania. Od dawna wychodzę z założenia, że w przypadku głośników – im większa skrzynia, tym jakość niskich tonów lepsza. I bardzo bym chciał, aby technologia, która frunie do przodu każdego dnia kiedyś zmieniła moją opinię. W urządzeniu oferowanym przez Fresh n Rebel tego basu mi trochę zabrakło. Za to Rockbox Bold X w zupełności wystarczający będzie do multimediów – film z tabletu i dźwięk z Rockboxa to super duet i doskonały przepis na świetny wieczór w plenerze. Ponadto Rockbox Bold X ma wbudowany mikrofon, który pozwala używać głośnika nie tylko do słuchania filmów czy muzyki, ale także do wykonywania połączeń telefonicznych. Wygoda na maxa!

Głośnik Fresh n Rebel Rockbox Bold X kosztuje obecnie 199 zł brutto i dostępny jest w większości znanych elektromarketów. Jak się dobrze porozglądacie, można go nabyć nawet nieco taniej. Duża moc w małym urządzeniu, to dobre podsumowanie. Jeśli kochasz muzykę, lubisz jej słuchać w trakcie podróży, wędrówek czy dzielić się nią z przyjaciółmi, to urządzenie oferowane przez Fresh n Rebel powinno stanowić nieodłączny element Twojego plecaka lub torebki.