logo
Hobby Horse - Nowosciproduktowe.pl-1

Hobby Horse – nowa super zabawa, która zaangażuje Twoje dziecko


22-06-2021| 11:07| Źródło: Centoo| Fot: Centoo

Hobby Horse to nowa forma aktywności fizycznej dla dzieci, szybko zyskująca popularność na świecie. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się w krajach skandynawskich, a w Polsce zainteresowanie tą dyscypliną dynamicznie wzrasta.


Hobby Horse to bardzo świeża dyscyplina, która powstała ok. 2011 roku. Sport ten stał się niezwykle popularny szczególnie w Finlandii, gdzie organizowane są nawet prawdziwe mistrzostwa, poprzedzone odpowiednimi kwalifikacjami biorących w nim udział osób. Zabawa polega na symulowaniu przez młodych zawodników na specjalnie przygotowanym parkurze zawodów jeździeckich. Rywalizacja odbywa się w 4 kategoriach, a mianowicie: skoki przez przeszkody, ujeżdżenie, cross (skoki przez przeszkody w terenie) oraz mniej popularna – western.

W skokach przez przeszkody zawodnicy dochodzą do imponujących wysokości (120-130 cm). Skoki przez przeszkody są również najczęściej uprawianą kategorią. Na pozór dyscyplina wydaje się prosta. Jeździec trzymając między nogami kukiełkę z głową konia na patyku i porusza się w sposób naśladujący ruch konia, przeskakując przeszkody zawieszone na różnych wysokościach. W praktyce okazuje się to proste tylko z pozoru… Poruszanie się w specyficzny sposób oraz przeskakiwanie przeszkód wymaga bowiem wytrzymałości i skoczności, nie wspominając o kondycji. Zabawa angażuje wiele partii mięśni i poprawia kondycję i sprawność ogólną.

Hobby Horse to świetny sposób, żeby zachęcić dziecko do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu oraz zadbać o jego kondycję fizyczną. Jest to szczególnie istotne w dzisiejszych czasach przepełnionych rozrywką multimedialną, grami komputerowymi, smartfonami i tabletami.

Warto dodać, że Hobby Horsing jest postrzegany bardzo poważnie w krajach skandynawskich i uważa się tę dyscyplinę jako kategorię sportu. W Polsce sport ten zyskuje coraz bardziej na popularności. Coraz więcej dzieci angażuje się w wykonywanie własnoręcznych kukiełek, a trening pokonywania przeszkód w domu czy na świeżym powietrzu sprawia im mnóstwo radości.

Oczywiście, nie trzeba wszystkiego robić we własnym zakresie. Aktualnie w internecie znaleźć można wiele ciekawych ofert kukiełek jak również przeszkód do skakania. Link do jednego ze sklepów, w którym można nabyć zestaw Hobby Horse zamieszczamy TUTAJ. Hobby Horsing to świetny pomysł na aktywne i zdrowe spędzanie czasu dziecka. Zestawy są mobilne i proste do montażu oraz przenoszenia, dzięki czemu dzieci mogą zabierać je do parku, na plac zabaw czy szkolne boiska oraz rywalizować wraz z przyjaciółmi.

Warto zwrócić uwagę, że zestaw można również wykorzystać do zabawy z psem. Skok przez przeszkodę to doskonała forma treningu i rozrywki dla naszego pupila. Jeśli jeszcze nie macie pomysłu, jak zagospodarować czas dziecku w okresie letnim, Hobby Horse z pewnością okaże się inwestycją wartą uwagi!