logo
Jabra PanaCast 50 Black LE Meeting Room MS Teams Social Distance

Jabra PanaCast 50 – rozwiązanie do wideokonferencji już w sprzedaży


09-07-2021| 10:45| Źródło: Jabra| Fot: Jabra

Firma Jabra poinformowała dziś, że rozwiązanie do wideokonferencji PanaCast 50 jest już w sprzedaży i uzyskało certyfikaty zgodności z usługami Microsoft Teams oraz Zoom Rooms.


Jabra PanaCast 50 zostało zaprojektowane jako pierwsze na świecie inteligentne rozwiązanie do wideokonferencji w nowej rzeczywistości, które wzbogaca sale konferencyjne o wideo, audio i inteligencję dostosowane do aktualnych potrzeb. Jabra współpracowała z firmą Intel nad opracowaniem takiego rozwiązania do rozpoznawania obrazu, które ułatwia prowadzenie bardziej wciągających i produktywnych spotkań. Urządzenie PanaCast 50 zostało opracowane po to, by pomóc firmom działać w warunkach pracy hybrydowej. Łączy w sobie realistyczny obraz, wiodące w skali światowej technologie audio, a także najnowocześniejszą sztuczną inteligencję, by wprowadzać nową jakość do spotkań i współpracy.

Firma Jabra wykorzystała technologię Intel, by zaoferować użytkownikom takie innowacyjne funkcje, jak inteligentny zoom czy aktywne wykrywanie mówiących osób, które usprawniają i optymalizują uczestnictwo w telekonferencji. Technologia ta leży u podstaw funkcji wirtualnego reżysera (Virtual Director), która automatycznie dostosowuje kadrowanie w zależności od tego, co dzieje się na spotkaniu. W ten sposób Jabra PanaCast 50 może wykrywać aktywnych uczestników oraz przebieg rozmowy, zapewniając zdalnym rozmówcom w pełni realistyczne wrażenia i szybko reagując na ich potrzeby.

Zespół trzech 13-megapikselowych kamer o wysokiej rozdzielczości zapewnia realistyczne, 180 stopniowe pole widzenia i panoramiczny widok o rozdzielczości 4K, obejmujący całe pomieszczenie. Opatentowana technologia łączenia w czasie rzeczywistym wideo o wysokiej rozdzielczości stosuje zaawansowane algorytmy do wyboru sposobu scalania obrazu na żywo z zachowaniem ultraniskiego poziomu opóźnień. Technologia ta zawsze optymalnie obejmuje wszystkich uczestników: od rozmów indywidualnych po spotkania z całym zespołem. PanaCast 50 ma także osiem mikrofonów kierunkowych z funkcją precyzyjnego wykrywania głosu, które są wspierane przez inteligentne algorytmy usuwające przeszkadzający hałas. Cztery potężne głośniki opracowane przez Jabra — dwa 50-milimetrowe niskotonowe i dwa 20-milimetrowe wysokotonowe — w nieprzenoszącej wibracji konfiguracji stereo wypełniają pomieszczenie dźwiękiem o najwyższej jakości, a najnowsza technologia dźwięku dwukierunkowego umożliwia prowadzenie rozmów w bardziej naturalny sposób.

Firmy muszą dbać o bezpieczeństwo pracowników w pracy. Jabra wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji firmy Intel do wykrywania i liczenia uczestników spotkania w czasie rzeczywistym, co pomaga w przestrzeganiu zasad ochrony przed chorobami zakaźnymi. Ze względu na 180-stopniowe pole widzenia PanaCast 50 może obejmować 100 procent sali konferencyjnej, co doskonale sprzyja liczeniu wszystkich obecnych osób.

Bezpieczeństwo danych i ochrona prywatności są obecnie priorytetami firm. Technologia przetwarzania danych Intel Edge AI w PanaCast 50 pomaga zabezpieczać poufne dane, eliminując potrzebę przesyłania danych wideo i audio do chmury. Ponieważ analiza tych danych odbywa się bezpośrednio w urządzeniu, współpraca jest wolna od ryzyka związanego z przesyłaniem danych i przechowywaniem ich w chmurze. Funkcje działające bezpośrednio w urządzeniu znacznie minimalizują ryzyko naruszeń bezpieczeństwa oraz maksymalizują szybkość, precyzję i ogólną jakość działania.

Jabra Panacast 50

Aurangzeb Khan, Senior Vice President, Intelligent Vision Systems w Jabra, powiedział: „Z ogromną przyjemnością informujemy o wprowadzeniu do sprzedaży rozwiązania PanaCast 50. Nasza wizja bezproblemowej współpracy nie mogłaby się urzeczywistnić bez partnerstwa z firmą Intel. Jej wyjątkowa technologia Edge AI umożliwiła nam dostarczenie pierwszego takiego rozwiązania do wideokonferencji. Mamy nadzieję, że opracowane przez nas wspólnie funkcje maksymalnie zwiększą dostępność telekonferencji oraz możliwości współdziałania w świecie pracy hybrydowej”.

Brad Haczynski, Vice President oraz General Manager, IoT Sales w firmie Intel, powiedział: „Wprowadzając na rynek PanaCast 50 z układem VPU Intel Movidius, Jabra umożliwia inteligentną, bezpieczniejszą i bardziej naturalną współpracę. Technologia sztucznej inteligencji umożliwia prowadzenie bardziej wciągających i produktywnych spotkań, co sprzyja współpracy i innowacyjności w środowisku pracy hybrydowej”.