logo
Jaką lodówkę wybrać? Haier

Jak wybrać lodówkę – cechy i innowacyjne funkcje nowoczesnych urządzeń


19-10-2020| 11:26| Źródło: Haier| Fot: Haier

Lodówka to „must have” wyposażenia każdej kuchni, sprzęt, bez którego trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie pani lub pana domu. Gdy rozpoczynamy poszukiwania nowej chłodziarki, powinniśmy sprawdzić czy jest energooszczędna, jakie posiada innowacyjne funkcje, które zadbają o dłuższą świeżość przechowywanych w niej produktów i czy spełni oczekiwania naszej rodziny. Przyjrzyjmy się dokładniej cechom i nowym technologiom, na które warto zwrócić uwagę planując zakup nowej lodówki.


Wyższa klasa energetyczna

Jak wybrać lodówkę? Lodówka to jedno z nielicznych urządzeń w naszym domu, które pracuje 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku, przez co zużywa całkiem sporo energii. Nic zatem dziwnego, że osoby planujące zakup chłodziarki często w pierwszej kolejności pytają o jej klasę energetyczną. Czym wyższa klasa energetyczna, tym mniejsze rachunki za prąd i tym większa nasza troska o środowisko naturalne. Przykładowo lodówka cechująca się wydajnością energetyczną „A++”, zużywa nawet do 40% mniej energii niż chłodziarka o klasie energetycznej „A”. Co można sprawdzić używając chociażby innowacyjnych lodówek marki Haier, które są stworzone w oparciu o najnowocześniejsze technologie, dzięki czemu działają z dużą efektywnością energetyczną.

A jakie funkcje lodówki pozwolą nam oszczędzić energię? Uwielbiasz podróżować, spędzać weekendy poza domem? Świetnym rozwiązaniem jest zatem zakup chłodziarki posiadającej tryb wakacyjny. Jak to działa? Włączając tryb wakacyjny lodówka pozostawia normalny poziom chłodzenia w zamrażarce oraz delikatnie podnosi temperaturę panującą w części chłodziarki. W efekcie, w czasie gdy my odpoczywamy na wymarzonych wakacjach, nasza lodówka pobiera nawet do 35% mniej prądu oszczędzając nasze pieniądze.

Źródłem strat energii jest także częste otwieranie lodówki. Powoduje to wzrost temperatury w jej wnętrzu. Po zamknięciu drzwi układ chłodzący musi tę temperaturę wyrównać, a przecież im więcej czasu to zajmie, tym pobór energii będzie większy. Dlatego warto wybrać modele lodówek z wymuszonym obiegiem powietrza, które oszczędzają energię poprzez szybsze wyrównanie temperatury do odpowiedniego poziomu.

Nowoczesne lodówki marki Haier wyposażone zostały w czujniki Fresher Sensors które zamontowane są na wszystkich półkach chłodziarki, aby monitorować temperaturę i zapewnić dopływ zimnego powietrza do tych miejsc, w których jest ono potrzebne. Ta sprytna innowacja umożliwia szybkie doprowadzenie żywności do optymalnej temperatury z zachowaniem cennych składników odżywczych, a jednocześnie optymalizuje zużycie energii i wydłuża okres przechowywania produktów.

Systemy antybakteryjne w lodówkach

Od kilku miesięcy naszym szczególnym priorytetem jest przestrzeganie zasad higieny. Zależy nam na tym, aby przechowywane w lodówce produkty były pozbawione bakterii. Chłodziarko-zamrażarka marki Haier wyposażona została w innowacyjną technologię ABT. Funkcja, która wykorzystując płytkę z dwutlenku tytanu oraz światło ultrafioletowe usuwa 99,9 % bakterii. Jednocześnie chroniąc wnętrze lodówki i pomagając zachować smak i dobrą jakość produktów. Bardziej higieniczna przestrzeń chłodnicza chroni zdrowie nasze i naszej rodziny.

Świeżość produktów

Jak wybrać lodówkę pod kątem marnowania żywności? Marnowanie żywności to bardzo częsty problem w gospodarstwach domowych. Nie zawsze jest ono związane z większymi zakupami i zapomnianymi produktami w lodówkach. Duży wpływ na zachowanie świeżości i wydłużenie okresu przydatności do spożycia ma odpowiednie przechowywanie produktów w chłodziarce. Dlatego bardzo ważne jest, aby nowoczesna lodówka posiadała specjalne miejsca, w których zachowane zostaną optymalne warunki.

Na wyróżnienie zasługuje komora Moisture Zone w lodówce HTF-610DSN7 marki Haier. Utrzymuje ona wilgotność na poziomie 90%, co zapewnia idealne warunki do przechowywania warzyw i owoców. Stałe krążenie chłodnego powietrza oraz membrana półprzepuszczalna z włókna roślinnego utrzymują powietrze w komorze na wysokim poziomie wilgotności. Umożliwia to dłuższe przechowywanie produktów, a także pomaga zachować ich właściwości odżywcze. Z myślą o przechowywaniu mięsa, ryb, nabiału, twardych serów, rodzynek czy bakalii została natomiast stworzona komora Dry Zone, w której wilgotność utrzymywana jest na poziomie poniżej 45%, zapewniając optymalne warunki do dłuższego przechowywania tego rodzaju żywności.

Dostosuj lodówkę do swoich potrzeb – zmień zamrażarkę w lodówkę

Często organizujesz przyjęcia dla przyjaciół lub święta, a może po prostu chcesz zrobić większe zakupy i obawiasz się, że zabraknie ci miejsca w lodówce? Warto zatem wybrać chłodziarkę, w której bez problemu można powiększyć przestrzeń chłodniczą. Dostępna w lodówce HTF-610DSN7 strefa Switch Zone daje możliwość łatwej zamiany połowy zamrażarki w chłodziarkę. Za pomocą cyfrowego wyświetlacza dotykowego można w niej ustawić temperaturę w zakresie od -18°C do +5°C, w zależności od tego czy potrzebna jest większa przestrzeń do zamrażania, czy do chłodzenia. Takie rozwiązanie sprawia, że lodówka będzie w 100% dostosowana do naszych potrzeb, a dodatkowo produkty w naszej lodówce zachowają trwałość i doskonały smak na dłużej, a my będziemy mogli ograniczyć wyjścia na zakupy do niezbędnego minimum.

Lodówka Haier

Cicha praca

W obecnych czasach nasze kuchnie często otwarte są na salon, zatem zależy nam, aby zakupione sprzęty AGD działały cicho. Innowacyjne rozwiązania technologiczne zastosowane w sprężarkach umożliwiają znaczącą redukcję drgań podczas działania chłodziarko-zamrażarki. Dzięki temu urządzenie pracuje ciszej, a zarazem wydajniej. Co więcej, przy zakupie lodówki zyskujesz 15 lat gwarancji na kompresor inwerterowy.

Odwiedź specjalne strefy marki Haier

Chcesz poznać innowacyjne urządzenia marki Haier? Jak wybrać lodówkę? Zapraszamy do odwiedzenia specjalnych stref producenta w warszawskich sklepach MediaMarkt przy ul. Ostrobramskiej 79, w CH Arkadia oraz w CH M1 w Markach k. Warszawy. Klienci znajdą tu najnowsze chłodziarki, chłodziarko-zamrażarki, pralki, pralko-suszarki, a także produkty AGD do zabudowy. Kolejne strefy Haier pojawią się już wkrótce w kolejnych sklepach MediaMarkt w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Szczecinie, Lublinie i w Czeladzi.

Dostępność i ceny lodówki Haier:

Lodówki Haier HTF-610DSN7 dostępne są w sieci sklepów RTV EURO AGD oraz MediaMarkt w cenie 6499 zł.