logo

Kia EV3 to wyjątkowe wrażenia z jazdy elektrycznym SUV-em


17-06-2024| 08:00| Źródło: Kia| Fot: Kia

Kia zaprezentowała wszystkie szczegóły dotyczące nowego EV3 – kompaktowego elektrycznego SUV-a. Dzięki połączeniu odważnego designu, innowacyjnej technologii i przełomowych funkcji, EV3 wyznacza nowe standardy, które nigdy wcześniej nie były spotykane w kompaktowych elektrycznych SUV-ach.


Kia EV3 ma bardzo asertywną prezencję. Pionowe reflektory z przodu, umieszczone na krańcach nadwozia o gładkich powierzchniach, przyczyniają się do optycznego poszerzenia sylwetki, która emanuje niezwykłą pewnością siebie. Poczucie dużej objętości kabiny łączy się ze zróżnicowaną grafiką i muskularnym wyglądem, który harmonizuje z nadwoziem. Nowa interpretacja kultowego detalu, tzw. tygrysiej twarzy, obejmuje najnowszą koncepcję oświetlenia – zwaną Star Map – charakterystyczną dla marki. Ustawione pionowo światła do jazdy dziennej dodatkowo podkreślają tzw. tygrysią twarz i nadają autu pewność siebie. Z profilu EV3 wygląda na wyjątkowo mocne, zwinne i dynamiczne. Długi, opadający dach płynnie przechodzi w pokrywę bagażnika, jak w hatchbacka, dodatkowo podkreślając bardzo zaawansowaną technicznie konstrukcję nadwozia. Dynamicznie stylizowane nadwozie zapewnia przestronne wnętrze, a unikalne i powiązane ze sobą bryły oraz grafika dodatkowo podkreślają innowacyjny charakter nadwozia.

Wraz z wielostopniową regulacją oświetlenia wnętrza i bardzo wygodnymi fotelami, które są wyposażone w funkcję zapewniającą relaks podczas postoju, rozkładany stolik zapewnia pasażerom maksymalną funkcjonalność. 25-litrowy schowek pod pokrywą z przodu i 460-litrowy bagażnik sprawiają, że EV3 oferuje największą przestrzeń bagażową w swojej klasie. Regulowana na wysokość podłoga bagażnika zapewnia możliwość komfortowego przewożenia ładunków o różnych wysokościach. Między górnym i dolnym położeniem podłogi jest aż 140 mm różnicy. Panoramiczny wyświetlacz o przekątnej prawie 30 cali – obejmujący 12,3-calowy cyfrowy zestaw wskaźników, 5-calowy panel klimatyzacji i 12,3-calowy ekran dotykowy sytemu multimedialnego – zapewnia bezpośrednią obsługę klimatyzacji, charakteryzuje się wyraźną grafiką i dostarcza kierowcy informacji w sposób intuicyjny. Ponieważ ekran sięga aż do środka deski rozdzielczej, pasażer na przednim siedzeniu ma łatwy dostęp do systemu audio oraz do nawigacji.

Podobnie jak w przypadku większego SUV-a – EV9 – inżynierowie Kia dążyli do optymalnej wydajności również modelu EV3. Kompaktowy SUV charakteryzuje się doskonałą aerodynamiką nadwozia, w tym trójwymiarową osłoną całego podwozia, która pomaga w osiągnięciu imponująco niskiego współczynnika oporu powietrza, który wynosi jedynie 0,263. Najnowocześniejsza technologia zarządzania pracą akumulatora (BMU) i modułem monitorowania ogniw (CMU) sprawia, że akumulatory wysokiego napięcia, które mogą zmagazynować 58,3 kWh i 81,4 kWh energii elektrycznej wykorzystują ją tak efektywnie, jak to możliwe. EV3 Long Range zapewnia szacunkowy zasięg do 600 km (WLTP). Ten imponujący wynik daje osobom, które rozpoczynają przygodę z elektromobilnością całkowitą pewność, że bez problemu będą mogły odbywać dalekie podróże. Kiedy akumulator EV3 będzie wymagał uzupełnienia energii, pasażerowie będą mogli zrelaksować się w komfortowym wnętrzu.