logo
Kolorowe drukarki etykiet uzupełniają ofertę urządzeń Epson-1

Kolorowe drukarki etykiet uzupełniają ofertę urządzeń Epson


25-01-2022| 11:50| Źródło: Epson| Fot: Epson

Epson prezentuje dwie nowe kolorowe drukarki etykiet na żądanie ColorWorks C4000e. Te modele uzupełniają ofertę kolorowych drukarek etykiet Epson i oferują elastyczne, szybkie i ekonomiczne drukowanie etykiet w firmach różnych typów i rozmiarów.


Dzięki niewielkim rozmiarom kompaktowe drukarki etykiet ColorWorks C4000e świetnie sprawdzają się w instalacjach biurkowych w małych firmach o ograniczonej przestrzeni. Są idealne dla rozmaitych firm z branży żywności i napojów, chemicznych i farmaceutycznych czy w firmach sprzedających bilety. Drukarki produkują wysokiej jakości etykiety na miejscu i na żądanie w małych i średnich nakładach.

Z oferty można wybrać modele z czarnym atramentem matowym lub błyszczącym, dzięki którym użytkownicy mogą uzyskać wyraźny, ostry, czarny tekst i bogate obrazy, niezależnie od nośnika, z którego skorzystają. Model z czarnym atramentem matowym pozwala uzyskać ciemniejszą czerń na matowych nośnikach oraz bogatszy obraz na nośnikach zwykłych. Model z czarnym atramentem błyszczącym tworzy wysokiej jakości wydruki na wielu różnych podłożach. Najlepsze rezultaty można uzyskać przy użyciu nośników syntetycznych i błyszczących. W obu modelach stosowane są te same tusze: cyjan, purpurowy i żółty.

Drukarki etykiet z serii Epson C4000e zaprojektowano z wykorzystaniem nagradzanej technologii Precision Core – dzięki temu zapewniają one druk etykiet w wysokiej rozdzielczości o doskonałej jakości. Funkcja odwzorowywania kolorów (profil ICC i narzędzie do dopasowania kolorów spotowych) pozwala osiągać imponujące efekty. Dzięki pojedynczym wkładom z atramentem pigmentowym można tworzyć szybkoschnące, bardzo szczegółowe etykiety odporne na rozmazywanie, działanie wody i blaknięcie.

Seria C4000e oferuje szereg łatwych w obsłudze funkcji i ulepszone opcje łączności, co zapewnia większą elastyczność drukowania. Zestawy SDK dla systemów iOS oraz Android (dostarczanym przez firmę Epson) umożliwiają proste i intuicyjne drukowanie na tabletach, a narzędzia integracyjne pozwalają szybko i łatwo drukować na żądanie zmienne dane. To sprawia, że integracja urządzeń oraz łączność z nimi jest niezwykle prosta. Sterowniki są dostępne dla ESC Label, Linux i Mac.

Dostępny jest również (opcjonalnie) klucz sprzętowy Wi-Fi, który umożliwia drukowanie z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Prosty interfejs sieciowy ułatwia zdalną konfigurację, konserwację i monitorowanie, a także zarządzanie flotą.

Drukarka jest też wyposażona w duży (2,7-calowy) wyświetlacz LCD, który niezwykle ułatwia obsługę urządzenia, oraz automatyczną gilotynę, którą użytkownik może samodzielnie wymienić bez konieczności wizyty serwisanta.

Dla pełnego komfortu użytkowania firma Epson pokrywa wszelkie koszty napraw (w tym głowicy drukującej), gdy drukarka jest objęta gwarancją/CoverPlus i zasadami uczciwego użytkowania firmy Epson.

„Drukarki etykiet C4000e to duży krok naprzód z dwóch powodów” – powiedział Jacob Kallergis, menedżer ds. produktów w Epson Europe. „Po pierwsze, urządzenia spełniają wymagania rynku w zakresie instalacji biurkowej, zapewniającej proste i niezawodne drukowanie etykiet w wysokiej jakości, a po drugie, oznacza to, że firma Epson oferuje teraz rozwiązanie do drukowania etykiet na żądanie dla firm różnych typów i o różnej wielkości”.

Urządzenia ColorWorks CW-C4000e(Bk) i CW-C4000e(Mk) trafią do sprzedaży na wiosnę 2022 r.