logo
Konsola PS5, PlayStation5 Nowosciproduktowe.pl

Konsola PS5 dostępna w MediaMarkt


18-09-2020| 08:05| Źródło: Media Markt| Fot: Media Markt

Konsola PS5 będzie miała niedługo swoją premierę. W sprzedaży będzie dostępna bowiem od 19 listopada, ale już teraz jest ona dostępna w przedsprzedaży w sieci MediaMarkt. W ofercie są dwie wersje PlayStation 5 – z wbudowanym napędem Blu-Ray Ultra HD oraz Digital Edition.


Rośnie zainteresowanie gamingiem i ten trend dotyczy różnych grup wiekowych. Przekłada się to na dynamiczny wzrost zainteresownia zarówno grami, jak i konsolami do gier czy akcesoriami. Premiera PS5 jest jednym z najważniejszych i najbardziej oczekiwanych wydarzeń w świecie gamingu. Konsola PS5 od Sony będzie wyposażone w rewolucyjnie szybki dysk SSD oraz kontroler wykorzystujący zaawansowany język haptyczny. Niewątpliwym atutem PlayStation5 będzie również układ graficzny Tadeon Navi oraz CPU AMD Ryzen trzeciej generacji, dzięki czemu użytkownicy będą mogli cieszyć się wyjątkowo realistycznymi scenami w grach wideo.

Konsola PS5 jest już dostępna w przedsprzedaży w MediaMarkt. PlaySation 5 Digital Edition kosztuje 1849,- zł, natomiast PlayStation 5 z napędem Blue-Ray Ultra HD kupimy za 2299 zł. MediaMarkt ruszył z przedsprzedażą już godzinę po oficjalnym ogłoszeniu daty premiery Playstation 5. Konsola cieszy się tak dużą popularnością, że ilość dostępna w przedsprzedaży szybko się wyczerpie. Szczególnie, jeśli chodzi o model z napędem. – mówi Mariusz Bocian z Działu Zakupu MediaMarkt.

Nowe PlayStation5 będzie konsolą dziewiątej generacji. Sony uchyliło już rąbka tajemnicy, dlatego możemy trochę więcej napisać o danych technicznych PlayStation 5.

Układ graficzny Radeon Navi oraz CPU AMD Ryzen trzeciej generacji

Znaczne zwiększenie mocy obliczeniowej ma otworzyć gry na zupełnie nowe możliwości. Za wyjątkowo wydajną pracę odpowiedzialne będzie 8 rdzeni. Teraz obiekty i lokacje będą wczytywać się znacznie szybciej i będą odwzorowane jeszcze bardziej szczegółowo. Dodatkowym wsparciem będzie technologia Ray trading, która odwzorowuje w czasie rzeczywistym podróż światła w przestrzeni umożliwiając tworzenie jeszcze piękniejszych, bardziej realistycznych scen w grach wideo.

Jeszcze lepszy dźwięk dzięki układowi 3D Audio

Playstation 5 ma zachwycać prawdziwie przestrzennym dźwiękiem i w pełni wykorzystywać możliwości kina domowego. Znaczna część dodatkowej mocy obliczeniowej ma być poświęcona właśnie obszarowi audio.

Obsługa rozdzielczości 8K

Nowa generacja ma współpracować z telewizorami 8K. Dzięki temu, można przewidywać jeszcze wyższą rozdzielczość w grach, ale też w filmach i serialach oglądanych za pośrednictwem platform streamingowych.

Szybki dysk SSD

To prawdziwa rewolucja, która ma znacznie skrócić czas ładowania gier. Obecnie potrzeba około 15-20 sekund na uruchomienie gry, w konsoli nowej generacji ten proces ma zajmować… mniej niż sekundę!