logo
Leroy Merlin i dobre sposoby na ocieplenie domu

Leroy Merlin i dobre sposoby na ocieplenie domu


27-10-2021| 10:00| Źródło: Leroy Merlin| Fot: Leroy Merlin

Nasz komfort w domu zależy od wielu czynników; aranżacji wnętrza, dobrego oświetlenia, funkcjonalnych rozwiązań oraz odpowiedniej temperatury wnętrza. W wielu przypadkach utrzymanie odpowiedniej temperatury, zwłaszcza w sezonie grzewczym, może być trudnym i kosztownym wyzwaniem. Przyjmuje się, że idealna temperatura w mieszkaniu wynosi około 20°C. Nieco chłodniej powinno być w sypialni, co wpływa korzystnie na jakość snu, a cieplej w salonie, gdzie spędzamy większość dnia. Oczywiście kwestia komfortu cieplnego jest sprawą indywidualną. Jednak często zdarza się, że w mieszkaniach jest stale zbyt chłodno. Co zatem możemy zrobić, aby ocieplić nasz wnętrza? Leroy Merlin podpowiada.


O komfort cieplny powinniśmy zadbać na etapie budowy lub modernizacji domu stosując zewnętrzne izolacje termiczne. Nie zawsze jest to jednak możliwe np. w nieocieplonych blokach z wielkiej płyty. W tej sytuacji, jeżeli nie chcemy płacić bardzo wysokich rachunków za ogrzewanie i patrzeć jak nasze pieniądze „uciekają” przez nieszczelne okna i zimne ściany musimy ocieplić wnętrze naszego mieszkania.

Ocieplenie mieszkania najlepiej zacząć od uszczelnienia okien i drzwi, ocieplenia ścian wewnętrznych oraz zapewnienia skutecznej wentylacji. Trwałe ocieplenie ścian od wewnątrz przy pomocy płyt izolacyjnych to poważne przedsięwzięcie, które warto przeprowadzić gdy planujemy remont mieszkania. W sytuacji gdy nie planujemy remontu możemy zastosować inne skuteczne i kreatywne rozwiązania.

Ściany: do ocieplenia ścian możemy wykorzystać wiele materiałów wykończeniowych: tapety, boazerię, panele tapicerowane i drewniane, dekoracyjne panele akustyczne czy lamele akustyczne na filcu. Te ostatnie pełnią także funkcję izolacji akustycznej, co jest ich dodatkową zaletą. Eleganckim i praktycznym rozwiązaniem, zwłaszcza w łazience, będą płyty i płytki wykonane z granitu, trawertynu, marmuru, ceramiki. Pamiętajmy, że doskonałą izolacją może być także regał lub szafa ustawione na ścianie zewnętrznej.

Podłogi: często zapominamy, że dywany i wykładziny dywanowe, poza funkcją dekoracyjną, pełnią też rolę użytkową. Nawet jeśli lubimy minimalistyczne wnętrza w sezonie zimowym warto rozłożyć dywany na zimnych podłogach.

Dogrzewanie: W sytuacji gdy zabezpieczyliśmy już mieszkanie przed stratami ciepła, a nadal jest w nim chłodno z pomocą przyjdzie nam dodatkowe ogrzewanie elektryczne, które może wspomagać centralne ogrzewanie wodne. Jego atutem jest prostota instalacji. Ogrzewanie elektryczne może być montowane na stałe lub przenośne. Grzejnik olejowy, konwektor czy promiennik możemy, w zależności od potrzeb, używać w różnych pomieszczeniach.

Wszystkie produkty służące do poprawy komfortu życia w domu dostępne są w sklepach stacjonarnych i sklepie internetowym Leroy Merlin. Wiele z nich będzie można kupić po promocyjnych cenach podczas 25 urodzin Leroy Melin obchodzonych od 27 października 2021. Warto w tych dniach odwiedzić sklepy, aby przygotować się do sezonu jesienno zimowego, dokończyć remont lub budowę domu, wyposażyć swoje mieszkanie.