logo
ranking gier na PS4 2020

Media Markt przygotował ranking gier na PS4 2020 roku


17-11-2020| 09:25| Źródło: Media Markt| Fot: Media Markt

Premiera konsoli nowej generacji wcale nie oznacza końca dla PS4. Ranking gier na tę platformę pokazuje wyraźnie, że jest ogromny wybór dostępnych tytułów, z którymi jeszcze warto się zmierzyć. Nie ma też wątpliwości, że Sony będzie jeszcze długo wspierać obecną konsolę, mimo pojawienia się na rynku nowej wersji. Tak samo było w przypadku PS3 – na konsolę starszej generacji wciąż wychodziły nowe gry. Debiut nowego sprzętu to okazja do podsumowania najlepszych gier w historii PlayStation 4. A jest naprawdę z czego wybierać! Nie wiesz, w jakie gry na PS4 grać w 2020 roku? Zobacz ranking gier na PS4 2020 roku przygotowany przez Media Markt.


Dlaczego warto kupować jeszcze gry na PS4? Do premiery PS5 zostało trochę czasu, lepiej cieszyć się grą zamiast czekać. Ceny gier na PS4 są stosunkowo niskie. Starsze gry na PS4, czyli takie, które wyszły 2–3 lata temu, spokojnie można kupić nawet poniżej 100 zł. Przygotowany przez Media Markt ranking ranking gier na PS4 obrazuje przekrój różnego typu gier w różnych przedziałach cenowych.

PS4 HITS: Uncharted: Kolekcja Nathana Drake’a

To właściwie nie jedna gra, a cała seria zapoczątkowana jeszcze na platformie PS3. Przygodowa gra akcji skupia się na przygodach poszukiwacza skarbów i dostarcza mnóstwa adrenaliny. Znajdziemy tutaj wszystkie elementy typowe dla gier akcji – strzelaniny, walkę wręcz, wspinaczkę i rozwiązywanie zagadek. Ulepszona, rozszerzona wersja z PS4 obejmuje trzy gry: Uncharted: Fortuna Drake’a Uncharted 2: Pośród złodziei oraz Uncharted 3: Oszustwo Drake’a. To oznacza ponad 100 godzin doskonałej zabawy dzięki tej kultowej grze. Rozgrywka zachwyca pięknymi lokacjami, rozmachem i bardzo ciekawą fabułą z nieszablonowymi bohaterami. Seria Uncharted dostała wiele prestiżowych nagród i pozytywnych recenzji i sprzedała się w ponad 20 milionach egzemplarzy na całym świecie! Klasyka gatunku!

PS4 HITS: God of War

Następny wielki hit z PS4. Ranking gier bez tego tytułu trudno byłoby sobie wyobrazić. God of War jest serią z równie ciekawą i bogatą historią, jak Uncharted. W przeciwieństwie do Drake’a, grecki bóg wojny Kratos jest jednak bohaterem wyjątkowo brutalnym, który z przeciwnikami obchodzi się wyjątkowo krwawo. Widowiskowe walki z ucinaniem kończyn i litrami posoki to jego specjalność. Kratos pojawił się w grach na PS2 i PS3, natomiast jego powrót w 2018 roku przyjęto z wielkim entuzjazmem. Zwieńczenie serii pozwoliło wejść bohaterowi w zupełnie nową rolę – tym razem nie występuje wyłącznie jako wojownik, ale również ojciec, a syn towarzyszy mu podczas niebezpiecznych misji. Zgodnie z przewidywaniami ostatnia gra z serii God of War okazała się bardzo udana. Zdecydowanie warto po nią sięgnąć!

PS4: Wiedźmin 3: Dziki Gon – Edycja Gry Roku

To pierwszy polski akcent w tym zestawieniu. Gra na podstawie prozy Sapkowskiego, stworzona przez CD Projekt, została doskonale przyjęta na całym świecie. To dzięki jej popularności, powstał także serial o przygodach Wiedźmina, emitowany na Netflixie. Znajdziemy tutaj wszystko, co najlepsze w grach RPG – dopracowany i intuicyjny system walki, ciekawą fabułę z systemem wyborów moralnych, które wpływają na bieg zdarzeń i to jak jesteśmy postrzegani, rozbudowany i ciekawy świat, który eksploruje się z ogromną przyjemnością. Chociaż pierwotna wersja gry (bez wszystkich dodatków) powstała w 2015 roku, nie zestarzała się ani trochę. Obowiązkowa pozycja na tej liście!

PS4: Red Dead Redemption 2

Ta gra ma nie tylko status jednej z najlepszych, ale także najdłużej oczekiwanych. Kultowa gra akcji, wydana w 2018 roku, stanowi prequel Red Dead Redemption z 2010 roku. Żaden inny tytuł tak świetnie nie oddaje realiów dzikiego zachodu. Na grę trzeba było czekać bardzo długo, ale na pewno było warto, bo zachwyca rozbudowaną, nieszablonową fabułą oraz dbałością o wszystkie szczegóły i detale. Udźwiękowienie i oprawa wizualna są tu na najwyższym możliwym poziomie.

PS4: The Last of Us Part II

Gra akcji z elementami horroru, gdzie wydarzenia rozgrywają się w postkapitalistycznej Ameryce. Niedobitki ludzi walczą ze sobą o resztki zasobów w pełnym niebezpieczeństw świecie. Idealna propozycja dla tych, którzy lubią się bać, a wysoki poziom trudności jest wyzwaniem, a nie powodem do frustracji. Gra jest oczywiście tylko dla dorosłych.

PS4: Battlefield V

Coś dla miłośników strzelanek. Właściwie w rankingu można by umieścić więcej niż jedną część Battlefield, jednak postawiliśmy właśnie na piątą część ze względu na jej charakter, czyli to, co najlepsze w strzelankach w realiach II wojny światowej. Battlefield oferuje efektownej starcia nie tylko z bronią palną, ale także z użyciem pojazdów, a w trybie multiplayer epickie starcia nawet dla 64 osób online.

PS4: Farpoint

Następna gra skupiająca się na strzelaniu. Stała się głośna, ponieważ była jedną z pierwszych wykorzystujących potencjał technologii VR na PS4. W Farpoint wcielamy się w rolę samotnego bohatera, wysłanego z misją ratunkową na nieznaną planetę, gdzie stawimy czoła nieznanym i bardzo agresywnym formom życia.

PS4: Titanfall 2

Gra w konwencji science fiction, gdzie wcielamy się w pilota ogromnego mecha bojowego. Jest kontynuacją hitu z 2014 roku. Co ciekawe, mamy tutaj dwa rodzaje aktywności – część misji wykonamy poruszając się bohaterem, część – posługując się potężną bojową maszyną, którą sterujemy. W niektórych sytuacjach można też przełączać się między oboma trybami. Poruszanie się pilotem to większa mobilność, za to za sterami maszyny mamy o wiele większą siłę ognia.

PS4: Destiny 2

Znów efektowana gra akcji ze strzelaniem z perspektywy pierwszej osoby. Gra zapewnia fabularne misje dla pojedynczego gracza oraz wieloosobową walkę lub kooperację. Wcielamy się tu w rolę strażnika, który może należeć do jednej z trzech klas, różniących się umiejętnościami i stylem walki. Kluczowym elementem jest rozwój postaci, które mogą awansować na wyższy poziom po zdobyciu określonej liczby punktów doświadczenia. Ponadto, gromadzimy ekwipunek, który wpływa na statystyki i skuteczność w walce.

PS4: This War of Mine: The Little Ones

Następny polski akcent w naszym rankingu gier na PS4. Warszawska firma 11 bit studios wybiła się już w 2014 roku tytułem This War of Mine. Potwierdziła wysokie aspiracje kontynuacją tej gry w 2016 roku. Jest to gra wojenna, ale w przeciwieństwie do wszystkich pozostałych, nie skupia się na życiu żołnierzy tylko cywilów. Jako ofiary działań wojennych w zrujnowanym mieście, musimy przetrwać, szukając jedzenia oraz innych zasobów niezbędnych do funkcjonowania. Perspektywa cywila jest bardzo pouczająca i chociażby z tego powodu, warto sięgnąć po tę oryginalną i bardzo nowatorską grę.

PS4: Marvel’s Spider-Man Edycja Gry Roku

Ostatnim tytułem w naszym rankingu gier na PS4 jest coś dla miłośników superbohaterów z filmów i komiksów. Skakanie po budynkach, miotanie pajęczynami i elementy parkouru, zapewniają doskonałą zabawę na wiele godzin. Rozbudowany otwarty świat zapewnia mnóstwo możliwości i pełną swobodę działania. Obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów człowieka-pająka.