logo
Monitor gamingowy BenQ EX2710Q MOBIUZ

Monitor gamingowy BenQ EX2710Q MOBIUZ


19-11-2021| 08:00| Źródło: BenQ| Fot: BenQ

BenQ wprowadza na polski rynek BenQ EX2710Q MOBIUZ – pierwszy 165 Hz monitor gamingowy o rozdzielczości 2560×1440 zaprojektowany z myślą o zaspokojeniu potrzeb miłośników gier.


Monitor gamingowy wyposażono w 27 calową matową matrycę IPS z 1ms czasem reakcji MPTR i 95% pokryciem szerokiej palety kolorów DCI-P3. Monitor ma również inteligentną technologię BenQ HDRi, która dodatkowo poprawia kolory, kontrast i widoczność detali, szczególnie w ciemnych partiach obrazu.

Imponujący dźwięk ze zintegrowanego systemu dźwiękowego treVolo również akustycznie zanurza gracza w akcję gry. Pomaga to zapewnić doskonałe wyczucie miejsca pobytu przeciwników, dzięki czemu nowy monitor gamingowy MOBIUZ EX2710Q idealnie nadaje się do epickich przygód w wirtualnym świecie. 2.1-kanałowe głośniki wbudowanego systemu dźwiękowego treVolo (2 x 2-watowe głośniki i 5-watowy subwoofer) oferują pięć definiowanych przez użytkownika trybów dźwięku dla strzelanek pierwszoosobowych FPS, gier wyścigowych i gier sportowych. DSP i układ głośników zapewniają bogaty dźwięk o wyraźnie zróżnicowanych częstotliwościach.

W przypadku grafiki w grach często trudno jest znaleźć równowagę między światłem a ciemnością. To właśnie tutaj Light Tuner i Black eQualizer pozwalają na niezakłóconą rozgrywkę na EX2710Q. Podczas gdy Light Tuner odzyskuje szczegóły z niewłaściwie przedstawionych jasnych obszarów (z niesamowitymi 20 ustawieniami kolorów do wyboru), Black eQualizer robi to samo w przypadku nieprawidłowo pokazanych ciemnych obszarów. Oba celują w określone obszary na ekranie, pozostawiając inne sekcje nietknięte, aby stworzyć niesamowicie szczegółowy obraz. Dodatkowo dodaj funkcję jaskrawości kolorów, aby stworzyć 20 poziomów intensywności kolorów, aby poprawić oglądanie poza typowymi trzema do czterech opcji na podstawowych monitorach. Eksperymentuj z gradacją kolorów do woli, aż kolory naprawdę wyskoczą z ekranu.

Funkcje mapowania scenariuszy i szybkiego OSD umożliwiają użytkownikom szybkie i płynne przechodzenie do preferowanych ustawień zależnie od wybranej gry. Intuicyjne mapowanie scenariuszy automatycznie wybiera preferowane ustawienia podczas przełączania źródła sygnału wejściowego. Szybkie OSD umożliwia również sparowanie każdego z ustawień wstępnych z wejściem, co oznacza, że ​​gdy użytkownik zmieni swoje dane, ustawienia automatycznie dostosowują się do jego preferencji. Połączona wygoda obu funkcji pozwala graczom być gotowym na każdy świat gier.

Nowy monitor gamingowy ma oczywiście sprawdzone funkcje pakietu BenQ EyeCare, które chronią oczy przed zmęczeniem, nawet podczas długich sesji grania. Funkcja BenQ Brightness Intelligence Plus automatycznie dostosowuje jasność ekranu do oświetlenia otoczenia. Niemigoczące podświetlanie ekranu Flicker-free i niska emisja niebieskiej składowej widma barw – Low Blue Light – dodatkowo podnoszą komfort długotrwałego korzystania z monitora.