logo
Na wzgórzu rozpaczy - premiera nowej płyty Marka Dyjaka

„Na wzgórzu rozpaczy” – premiera nowej płyty Marka Dyjaka


27-10-2021| 12:00| Źródło: Materiały prasowe| Fot: Materiały prasowe

26 października miała miejsce premiera nowej, ostatniej w karierze płyty Marka Dyjaka, pt. „Na wzgórzu rozpaczy”. Trasa promująca płytę planowana jest na luty 2022 rok.


Płyta „Na wzgórzu rozpaczy” powstała dzięki pomocy finansowej Tenczyńskiej Okovity i Janusza Palikota, który wystąpił także w teledysku pod tym samym tytułem wraz z Markiem Dyjakiem. Utwór „Nocnoautobusowa” to drugi singiel promujący płytę. Słowa i muzykę do utworu skomponował Jacek Kleyff. Za programowanie, instrumenty klawiszowe i akordeon odpowiada Marek Tarnowski, trąbka – Jerzy Małek, gitara – Sławomir „Guadky” Gladyszewski, altówka – Andrzej Czapliński.

Marek Dyjak to polski muzyk wykonujący muzykę jazzową i poezję śpiewaną. Zadebiutował na scenie w latach 90. Samotnik, indywidualista, określany czasem mianem polskiego Toma Waitsa. „Drodzy Państwo, to moja trzynasta i ostatnia płyta w twórczości muzycznej. Nadal będę śpiewał o miłości, bo zawsze o miłość mi chodziło. Cieszę się, że mogłem zrealizować ten projekt we współpracy z moim serdecznym przyjacielem, Januszem Palikotem. Ta płyta to owoc naprawdę ciężkiej pracy i ogromnego zaangażowania muzyków i twórców, którzy ze mną pracują, marki Tenczyńska Okovita i wielu mi bliskich osób. Dziękuję każdemu za wsparcie i pomoc. Wasz Dyjak”.

Płyta „Na wzgórzu rozpaczy” ma charakter nostalgiczny, typowy dla twórcy. Zawiera utwory: „Nocnoautobusowa”, „Mistrz i Małgorzata 2021”, „List od nieznanego poety”, „Czarodziejska góra”, „Dwadzieścia do dziesiątej 2021”, „List a właściwie dwa”, „Szofer”, „Kołysanka dla Olgi 2021”, „Dublet” oraz utwór „Na wzgórzu rozpaczy”, do którego klip został stworzony we współpracy z wieloletnim przyjacielem Marka – Januszem Palikotem. Jego premiera odbyła się we wrześniu.