logo
Jawor-Parkiet

Nowa kolekcja podłóg drewnianych od Jawor-Parkiet


09-02-2024| 08:00| Źródło: Jawor-Parkiet| Fot: Jawor-Parkiet

Jawor-Parkiet, renomowany polski producent podłóg drewnianych poszerza swoją ofertę. Do znanych i cenionych przez architektów oraz inwestorów serii desek i parkietów na ogrzewanie podłogowe dołącza Forest Legend. Premierowa kolekcja stanowi ukłon w stronę dziedzictwa natury, a także zaproszenie do odkrycia jej różnorodności i autentycznego piękna.


Korzystając z ponad 30-letniego doświadczenia w produkcji podłóg drewnianych, łącząc tradycyjne rzemiosło, nowoczesne technologie oraz znajomość wnętrzarskich trendów Jawor-Parkiet opracował kolekcję Forest Legend. Najnowsza seria podłóg drewnianych stanowi wyraz szacunku wobec przyrody oraz docenienie majestatu starodrzewu. Jego charakteru ukształtowanego przez czas. Pierwotnej mocy, która pozwala trwać mimo przeciwności. To także odkrywanie jego historii, z myślą o tym, by to cenne dziedzictwo zachować dla przyszłych pokoleń.

Premierowa kolekcja Forest Legend oferuje pięć dekorów oraz trzy rodzaje postarzania powierzchni drewna. Inspiracją dla każdego z nich były tajemnice przeszłości, znaki upływu czasu oraz ślady oddziaływania naturalnych zjawisk, które formują scenerię i ducha lasu. Podłogi z najnowszej kolekcji wyróżniają się ciekawą, starannie opracowaną paletą kolorów: od jasnej eterycznej barwy drewna, poprzez ciepły miodowy odcień aż po intensywny brąz. Dekory Wind, Dream, Mystery, Trace, Shadow to nie tylko oryginalne, ciekawe sposoby wykończenia powierzchni drewna, ale także intrygujące opowieści o tym, co skrywa i czym niezmiennie obdarza nas wiekowy las. Dekor Wind o subtelnym rysunku przywodzącym na myśl poruszane wiatrem korony drzew ma jasną barwę, lekką niczym podmuch powietrza. Dream o barwie pigmentowanego dębu jest ciepły i łagodny, o delikatnie rozświetlonym odcieniu. Z kolei niezwykle intrygujący i tajemniczy wygląd desek Mystery, to zasługa różnorodnego rysunku oraz ciemnego głębokiego koloru. Trace jest dekorem o ciekawej brązowej barwie z widocznymi przetarciami oraz bogatym rysunku. Natomiast ciepły, miodowy Shadow oddaje aurę i koloryt gęstego lasu rozświetlonego promieniami słońca.

Wrażenie robią także tekstury uzyskane na powierzchni desek, które nawiązują do naturalnego wyglądu wiekowego drewna. Trzy rodzaje postarzania powierzchni: Follow, Feel i Touch zapewniają kolekcji jej unikalny charakter. Te wyjątkowe tekstury powstały w efekcie naniesienia śladów po pile prostopadle do słojów deski, heblowania oraz embosowania. – Dzięki tym zabiegom przyspieszamy naturalny proces starzenia się drewna, otrzymując na powierzchni desek wyjątkowe tekstury, starannie dopasowane do całej palety dekorów Forest Legend. W rezultacie, dając możliwość połączenia każdego spośród pięciu wybarwień drewna z dowolnym rodzajem postarzania, oferujemy naszym klientom aż 15 zupełnie nowych podłóg drewnianych – mówi Grzegorz Sadowski, dyrektor ds. marketingu i rozwoju sieci sprzedaży Jawor-Parkiet. – Wszystkie nowe propozycje odpowiadają na oczekiwania inwestorów, którzy pragną kreować swoje najbliższe otoczenie za pomocą naturalnych materiałów, ale także cenią różnorodność, niepowtarzalność i autentyczne piękno drewna, które stanowi dziś niezaprzeczalny walor w architekturze wnętrz.

W kolekcji Forest Legend naturalne cechy drewnianej podłogi podkreślają także dodatkowe procesy uszlachetniające, jak szczotkowanie, olejowoskowanie i czterostronne fazowanie. Najnowsza seria standardowo dostępna jest w dwóch wymiarach desek układanych na mijankę lub jodełkę klasyczną.