logo
Sony - FW-BZ53L

Nowa seria profesjonalnych monitorów Sony – FW-BZ53L


31-05-2024| 08:00| Źródło: Sony| Fot: Sony

Nowy flagowy monitor profesjonalny FW-BZ53L o przekątnej 98 cali łączy w sobie antyodblaskową powierzchnię z wyjątkową jakością obrazu i wysoką jasnością. Sony dodaje 98-calową opcję do swojej linii BZ30L, podczas gdy nowe serie FWD 7, 8 i 9 zapewniają kinowe wrażenia w pomieszczeniach mieszkalnych.


Firma Sony ogłosiła dziś, że rodzina monitorów profesjonalnych BRAVIA powiększa się o zupełnie nowy, flagowy 98-calowy monitor z serii FW-BZ53L, wyposażony w powłokę Deep-Black Non-Glare Poszerzeniu ulega tez oferta podstawowych monitorów serii BZ30L do której dla klientów w Europie dołącza monitor w wersji 98-calowej., Niedawno ogłoszone modele BRAVIA 7, BRAVIA 8 i BRAVIA 9 są najnowszymi dodatkami do gamy Bravii FWD, które trafiają na rynek z 3-letnim profesjonalnych wsparciem Prime Support firmy Sony.

Dodanie 98-calowego monitora do istniejącej gamy monitorów profesjonalnych BRAVIA oznacza, że klienci mają większy wybór ekranów o wyjątkowej jakości, dostosowanych do ich potrzeb i warunków otoczenia. Nowy model FW-98BZ53L to najnowsza propozycja Sony z technologią Deep-Black Non-Glare, która uzupełnia istniejącą gamę monitorów BZ40L z modelami o przekątnych od 55 do 85 cali. W modelu BZ53L dodano zupełnie nowe funkcje zaprojektowane z myślą o optymalizacji wyświetlania w galeriach handlowych, salach konferencyjnych czy placówkach edukacyjnych.

Unikalna, matowa powłoka Deep-Black firmy Sony sprawia, że monitory BZ53L charakteryzują się niskim poziomem odbić, wysokim kontrastem i rewelacyjną jakością obrazu. Cechy te są odpowiedzią na typowe wyzwania związane z wyświetlaniem treści Digital Signage w problematycznych lokalizacjach z intensywnym oświetleniem i sprawiają, że seria BZ53L jest idealnym wyborem dla sklepów, dużych sal wykładowych, sal konferencyjnych oraz recepcji.

„Podobnie jak jego poprzednicy, monitor BZ53L został zaprojektowany tak, aby był przyjazny dla użytkownika i niezwykle wszechstronny. Zapotrzebowanie na Digital Signage szybko rośnie, ponieważ firmy i instytucje edukacyjne kontynuują inwestowanie w technologie, które ułatwiają uzyskiwanie osobistych doświadczeń , nowoczesną pracę hybrydową i naukę online” – komentuje Christopher Mullins, szef marketingu produktów B2B BRAVIA w Sony Europe. „Nowe modele są również przykładem naszego nieustannego zaangażowania w bardziej zrównoważoną przyszłość, wykorzystując materiały i opakowania z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu, a także inteligentne tryby oszczędzania energii, dzięki którym wyświetlacze wyłączają się, gdy nie są używane”.

Niektóre cechy nowego 98-calowego wyświetlacza:

  • Wiodący w swojej klasie poziom zamglenia (haze) – 47% z filtrem Low Reflection
  • Technologia podświetlenia Full Array Local Dimming zapewnia lepszy kontrast i efektywne wykorzystanie energii
  • Wyjątkowa jasność 780 nitów zapewnia doskonałą widoczność w różnych warunkach oświetleniowych.
  • Płynny i krystalicznie czysty ruch dzięki panelowi 4K 120 Hz oraz technologii XR Motion Clarity i XR Clear Image.
  • Wzmocnienie kolorów XR Triluminos Pro dla szerszej, dokładniejszej palety barw
  • Wsparcie dla pracy w trybie 24/7 i tryb Pro dla łatwej personalizacji

Nowe modele z tunerami BRAVIA 7 (FWD-XR70), 8 (FWD-XR80) i 9 (FWD-XR90) wyróżniają się najlepszą w historii firmy Sony jasnością i jakością dźwięku, a także lepszą intensywnością barw, wyraźnymi szczegółami cieni w ciemnych scenach oraz dźwiękiem emitowanym bezpośrednio z ekranu, który wiernie oddaje intencje twórców kina. Bravia FWD 7, 8 i 9 Sony Professional Displays and Solutionsto idealne rozwiązanie do wysokiej klasy instalacji kina domowego. Wyświetlacze te korzystają z wyjątkowego, 3-letniego wsparcia technicznego dla klientów i zapewniają wysoką luminancję szczytową, głęboką czerń, doskonały kontrast i piękne, naturalne kolory.

„Udostępnienie tych wysokiej jakości modeli z tunerem wraz z naszym pakietem wsparcia Prime Support oznacza, że klienci poszukujący wysokiej klasy wyświetlaczy do użytku domowego mogą być pewni, że otrzymają optymalne wsparcie klienta przez pierwsze trzy lata od instalacji”, mówi Chris Mullins. „Dla naszych instalatorów i sprzedawców rozwiązań rezydencjalnych, Sony jest teraz w stanie dostarczyć na rynek kolejne najlepsze w swojej klasie technologie wraz z naszą szeroką ofertą projektorów kina domowego, zapewniając klientom poszukującym kinowych wrażeń w domu jeszcze więcej możliwości dostosowanych do ich różnych wymagań”.

98-calowy monitor Sony Bravia BZ30L będzie również dostępny dla klientów w Europie. Model FW-98BZ30L jest wyposażony w procesor XR, jasność 440 nitów, niezrównaną jakość obrazu, szerokie kąty widzenia, funkcje profesjonalne i platformę System on a Chip (SoC). Podobnie jak inne modele z serii BZ30L, 98-calowy monitor zawiera również elementy ekologiczne – od wykorzystania plastiku z recyklingu SORPLAS ™ po ECO Dashboard, który pozwala lepiej zrozumieć zużycie energii w zależności od konfiguracji.

Zoptymalizowany pod kątem środowisk komercyjnych, w których wymagana jest niezawodność, jakość obrazu i szeroka kompatybilność, a także rozmiary od 43 do 98 cali, nowy dodatek do tej linii oznacza, że Sony oferuje więcej opcji wyświetlania, aby zaspokoić praktycznie każdą potrzebę.

Więcej informacji na temat profesjonalnych wyświetlaczy Sony można znaleźć na stronie producenta.