logo
Nowa wkrętarka udarowa Würth

Nowa wkrętarka udarowa Würth ASS 18-1,4 COMPACT M-CUBE


07-09-2021| 12:00| Źródło: Würth| Fot: Würth

Akumulatorowa wkrętarka udarowa z mocowaniem bitów ¼ cala (E 6.3) zapewnia łatwą i wygodną pracę. Nowe urządzenie z serii M-CUBE® jest lekkie i kompaktowe. Sprawdzi się zarówno w pracach na budowie, jak i w warsztacie.


Wkrętarka udarowa ASS 18-1/4 COMPACT M-CUBE® ma 3 prędkości obrotowe oraz 3 specjalne zakresy wspomagania zakręcania śrub lub wkrętów. Funkcje te zapewniają optymalne ustawienie do zakręcania lub odkręcania, zgodnie z potrzebami użytkownika. Potrójne światło LED gwarantuje dobre doświetlenie obszaru roboczego. Silnik urządzenia jest bezszczotkowy. Dodatkowo, posiada zabezpieczenie przed przeciążeniem, dzięki czemu jest bezobsługowy, trwały i wydajny. Łatwa i wygodna praca przy użyciu tego narzędzia jest możliwa za sprawą kompaktowej i lekkiej konstrukcji z gumowym uchwytem. Odpowiednio chroni on nadgarstek przed drganiami. Zintegrowany uchwyt szybkowymienny na bity ¼ cala E 6.3 umożliwia szybką i beznarzędziową wymianę bitów. Maksymalny rozmiar śruby do wkręcenia to M16.

Wkrętarka udarowa ASS 18-1/4 COMPACT M-CUBE® może pracować w 3 specjalnych trybach:

Tryb Auto Stop, odpowiedni do dokręcania metrycznych połączeń śrubowych z automatycznym zatrzymaniem.
Tryb wspomagania
– przy obrotach zgodnych z ruchem wskazówek zegara: 30% maksymalnej prędkości obrotowej dla łatwego dokręcania, następnie automatyczny wzrost do maksymalnej prędkości obrotowej.
– przy obrotach w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara: 6 uderzeń impulsowych, po których następuje zwiększenie prędkości obrotowej w celu delikatnego poluzowania połączeń śrubowych.
Tryb TEK to 100% maksymalnej prędkości obrotowej. Możliwa jest automatyczna redukcja do 70% maksymalnej prędkości obrotowej podczas wiercenia w blasze, co zmniejsza ryzyko zerwania śruby. Przełączenie na tzw. tryb biegów daje możliwość wyboru 3 różnych prędkości obrotowych i tym samym – 3 różnych momentów dokręcających lub odkręcających.

Charakterystyka produktu

  • Prędkość 1./ 2./ 3. bieg – 750/2200/3000 rpm
  • Max. ilość udarów – 4000 rpm
  • Moment obrotowy 1./ 2./ 3. bieg – ok. 60/200/295 Nm
  • Zakres śrub metrycznych – M5-M16
  • Ciężar z akum. 5.0 Ah – 1.8 kg

Würth Polska jest liderem w technice zamocowań i dystrybucji produktów dla profesjonalistów, obecnym na polskim rynku już 31 lat.