logo
Canon Europe zdalnych kamer 4K

Nowe oprogramowanie do zdalnych kamer PTZ 4K


05-07-2024| 08:00| Źródło: Canon Europe | Fot: Canon Europe

Canon Europe ogłasza dziś wprowadzenie oprogramowania sprzętowego do zdalnych kamer 4K oraz zdalnych kontrolerów kamer. Oprogramowanie to poprawi wydajność takich funkcji, jak automatyczne śledzenie obiektu. Będzie dostępne nieodpłatnie od połowy lipca 2024 roku. Canon Europe udostępni ponadto zaktualizowane wersje dostępnych aplikacji, w tym „Aplikacji do automatycznego śledzenia RA-AT001” (wydanej w kwietniu 2023).


Nowe oprogramowanie uatrakcyjnia ofertę zdalnych systemów kamer Canon – dodaje do tych urządzeń nowe przydatne funkcje, w tym zdalnych kamer 4K i specjalistycznych kontrolerów, rozszerzając ich możliwości. Poprzez aktualizacje oprogramowania sprzętowego i aplikacji w całym systemie pod kątem funkcjonalności i wydajności Canon dąży do usprawnienia procesów roboczych w projektach związanych z produkcją materiałów wideo – celem jest ułatwienie komunikacji wizualnej na konferencjach internetowych czy podczas transmisji wykładów.

Ulepszona funkcja śledzenia bazuje na zaktualizowanej „Aplikacji do automatycznego śledzenia RA-AT001”, która będzie teraz w stanie kontynuować śledzenie filmowanej postaci nawet wtedy, gdy w kadrze pojawi się inna osoba (i na przykład zasłoni obiekt lub minie się z nim) – aplikacja nie zacznie w takiej sytuacji podążać za „intruzem”. Działanie aplikacji zostanie ulepszone także pod kątem bardziej płynnej i naturalnej rejestracji ruchu dzięki śledzeniu jego początkowych i końcowych faz. Co więcej, zaawansowane ustawienia automatycznego śledzenia można teraz regulować za pomocą kontrolera. W rezultacie kamery można obsługiwać bez użycia komputera. Canon udostępnia podstawowe funkcje[4] aplikacji do automatycznego śledzenia RA-AT001 bezpłatnie, aby umożliwić szerszemu gronu użytkowników korzystanie z tych udoskonalonych, wygodnych rozwiązań.

Aktualizacja podniesie liczbę klatek na sekundę na wyjściu podczas połączenia przez USB. Zdalne kamery CR-N300 i CR-N100 są zgodne ze standardem USB Video Class do przesyłu danych przez USB. Wystarczy podłączyć je do komputera za pomocą kabla, by rejestrować konferencje internetowe. Kamery te, przystosowane pierwotnie do wyświetlania 12,5 klatek na sekundę (FHD) na wyjściu, będą teraz w stanie pracować w maksymalnie 30 klatkach na sekundę (FHD). Obok Motion JPEG dostępny będzie teraz również format YUV, co ułatwi przetwarzanie obrazu po jego rejestracji. Dzięki kompatybilności z obydwoma formatami zdalne kamery (po aktualizacji oprogramowania) można wykorzystywać do realizacji różnego rodzaju konferencji internetowych.

Ponadto aktualizacja ulepszy funkcje dedykowanego kontrolera: na panelu dotykowym pilota zdalnego sterowania RC-IP1000 będzie można wyświetlać miniatury zdefiniowanych ustawień i funkcji śledzenia zarejestrowanych w urządzeniu. Gdy pojawi się miniatura, użytkownicy uzyskają dostęp do tych funkcji.

W efekcie unikną błędów operacyjnych, a sterowanie kamerą stanie się bardziej intuicyjne. Co więcej, obrazy wyświetlane na panelu dotykowym, który pomieści ujęcia z dziewięciu kamer jednocześnie, można też przesyłać do zewnętrznego monitora za pośrednictwem SDI i HDMI. Zapowiadana aktualizacja oprogramowania sprzętowego kontrolera usprawni filmowanie. Użytkownicy będą mogli sterować kamerami, kontrolując wiele ujęć wyświetlanych równocześnie na dużym ekranie.