logo

Nowy poziom rozrywki z MicroLED LG MAGNIT


04-01-2024| 08:00| Źródło: LG Electronics| Fot: LG Electronics

Najwyższej klasy ekran MicroLED LG MAGNIT – zaprojektowany z myślą o domowej rozrywce – oferuje łatwy dostęp do treści dzięki webOS oraz obraz 4K na 118-calowym wyświetlaczu.


Przeznaczony do użytku domowego MicroLED LG MAGNIT to najnowszy wyświetlacz o 118-calowym ekranie z jakością 4K (3840 x 2160) i rozstawem pikseli 0,68 mm. Jego elegancki design oraz imponujący rozmiar sprawiają, że będzie idealnym wyborem nawet dla najbardziej ekskluzywnych wnętrz. Z kolei dzięki systemowi webOS model LSAL006 zapewnia odbiorcom bogaty wybór treści i wygodne przesyłanie strumieniowe z szerokiej gamy urządzeń.

Nowy LG MAGNIT wykorzystuje technologię MicroLED, aby dostarczyć obraz wyjątkowej jakości, umożliwiając klientom niezapomniane wrażenia z oglądania. Piksele w mikroskali i zintegrowana technologia LG Surface Treatment nowoczesnego wyświetlacza zapewniają doskonałe odwzorowanie obrazu z żywymi kolorami i wyjątkowym kontrastem.

Wyposażony w inteligentny procesor ɑ (Alpha) 9 LG MAGNIT optymalizuje obraz dla różnych rodzajów treści, w tym filmów, sportu i gier. Procesor wykorzystuje zaawansowane algorytmy deep-learning i obszerną bazę danych wizualnych obejmującą szeroki zakres gatunków. Umożliwia to inteligentną analizę i dostosowanie jakości wyświetlania do tego, co aktualnie ogląda użytkownik. Oprócz automatycznej optymalizacji obrazu w oparciu o gatunek LG MAGNIT oferuje sterowanie jasnością z wykorzystaniem AI. Model jest także wyposażony w funkcje, które poprawiają szczegóły twarzy i skalują tekst na ekranie, co zwiększa komfort oglądania.

LG MicroLED wyposażono w platformę Smart TV webOS, która gwarantuje łat wą nawigację i dostęp do wciąż rosnącego katalogu popularnych aplikacji streamingowych, w tym Amazon Prime Video, Disney+ i YouTube2. Wyposażony w dwa 4.2-kanałowe głośniki o mocy 50 W i obsługujący ulepszony kanał zwrotny audio (eARC) LG MAGNIT zapewnia odbiorcom realistyczny, kinowy dźwięk.

LSAL006 oferuje także bezproblemową łączność oraz obsługuje Apple AirPlay 2 i Miracast, co pozwala klonować ekran sprzętu z systemami operacyjnymi iOS i Android. Model jest również wyposażony w cztery porty HDMI 2.1 do wygodnego podłączania kompatybilnych urządzeń oraz wbudowany Bluetooth i WiSA Ready do bezprzewodowego dźwięku przestrzennego. Z kolei możliwość montażu na ścianie lub na podstawie pozwala dodatkowo na wygodną instalację w wybranym miejscu w domu.

Pomyślne przejście testów rozprzestrzeniania się płomieni udowodniło, że MicroLED wspiera bezpieczeństwo zarówno użytkownika, jak i miejsca montażu. Klasa 1 wg BS476 część 74 podkreśla jego wyjątkową odporność ogniową. Co więcej, LG MAGNIT spełnia międzynarodowe standardy certyfikacji mające na celu ograniczenie zmęczenia wzroku, ponieważ ekran emituje niewielką ilość niebieskiego światła.

Stała współpraca LG z firmą Bang & Olufsen – która rozpoczęła się od 136-calowej wersji LG MAGNIT, a teraz została rozszerzona na model 118-calowy – zapewnia klientom niezwykłe wrażenia z kina dostępnego w ich mieszkaniach. Udana próba takich doświadczeń miała miejsce podczas CEDIA Expo 2023 (7-9 września, Denver, Kolorado), najważniejszym na świecie wydarzeniu poświęconym technice domowej. To właśnie wtedy zaprezentowano ekran LG MAGNIT połączony ze sprzętem audio Bang & Olufsen, co pozwoliło na wyniesienie kina domowego na zupełnie inny poziom.