logo
radiotelefon Motorola CLR446 - Nowosciproduktowe.pl-1

Nowy radiotelefon Motorola CLR446 zapewnia lepszą organizację pracy


02-07-2021| 10:39| Źródło: Motorola| Fot: Motorola

Motorola Solutions wprowadziła na polski rynek nowy radiotelefon CLR446, kierowany do odbiorców biznesowych poszukujących sprawnej komunikacji pomiędzy pracownikami w firmie.


Radiotelefon Motorola CLR446 korzysta z tzw. pasma PMR446 co znaczy, że do ich obsługi w Unii Europejskiej nie są wymagane zezwolenia. Nowe radiotelefony sprawdzą się m.in. w biurach, hotelach, sklepach, restauracjach, placówkach edukacyjnych i przedsiębiorstwach produkcyjnych. Do działania nie wymagają dodatkowej infrastruktury ani opłat abonamentowych.

Radiotelefon CLR446 wyróżnia się niewielkimi rozmiarami (107 x 51 x 23 mm), dużym przyciskiem nadawania oraz wbudowanym głośnikiem, który zapewnia dobrą słyszalność przychodzących wiadomości. Transmisja charakteryzuje się bardzo czystym dźwiękiem, pozbawionym „tradycyjnych” trzasków i zakłóceń.

Urządzenie jest wyposażone w 8-kolorową diodę sygnalizującą określone statusy pracy jak np. nadawanie, odbiór oraz stan akumulatora. Radiotelefon za pomocą komunikatów głosowych, dostępnych także w języku polskim, informuje także o określonych statusach, w tym o kondycji akumulatora, skanowaniu kanałów oraz wybranym trybie pracy. CLR446 obsługuje 16 kanałów i 219 kodów prywatności eliminując możliwość wystąpienia zakłóceń i interferencji z innymi użytkownikami oraz zapewnia większą elastyczność przy tworzeniu np. grup użytkowników.

Akumulator o dużej pojemności sprawia, że radiotelefon CLR446 zapewnia czas pracy do 18 godzin (w tzw. trybie 5/5/90, oznaczającym 5 procent czasu na nadawanie, 5 procent na odbiór i 90 procent na tryb czuwania). Dzięki temu, podczas dnia pracy nie ma konieczności ładowania radiotelefonu lub wymiany akumulatora.

Przystosowanie do pracy w biznesowych warunkach przełożyło się na kształt urządzenia, ergonomię przycisków oraz wytrzymałość obudowy urządzenia. Radiotelefon CLR posiada klasę szczelności IP52. Został również przetestowany pod kątem zgodności z normą Military Standard 810 H, potwierdzającą m.in. odporność na drgania, wstrząsy i temperatury.

– Największą zaletą urządzenia, oprócz wymiarów i naprawdę wyjątkowej jakości transmisji dźwięku, jest prostota wdrożenia oraz łatwość obsługi. W większości przypadków wystarczy włączyć radiotelefon i rozpocząć korzystanie, przekazując wiadomość za pośrednictwem jednego, centralnie umieszczonego przycisku. Eliminujemy tym samym konieczność szkolenia personelu oraz korzystania z usług firm instalatorskich. Po zakupie zestawu radiotelefonów wystarczy ustawić w nich ten sam kanał, aby cały zespół miał ze sobą łączność na terenie przedsiębiorstwa – przekonuje Michał Adamowicz ze spółki Aksel, autoryzowanego dystrybutora Motorola Solutions w Polsce.

Do ładowania radiotelefonu CLR446 służą ładowarki jednostanowiskowe oraz – w przypadku dużych zespołów – ładowarki 12-stanowiskowe.

Podstawowy zestaw dostępny w sprzedaży zawiera radiotelefon, akumulator litowo-jonowy, ładowarkę jednostanowiskową oraz uchwyt/zaczep do pasa. Do radiotelefonu można opcjonalnie podłączyć akcesoria audio, jak zestawy słuchawkowe, zapewniające dyskrecję i jeszcze większą wygodę komunikacji. Oprócz gamy akcesoriów audio dostępny jest także przewód do programowania, bowiem za pośrednictwem komputerowej aplikacji można zwiększać możliwości urządzenia i dostosowywać je do bardziej wymagających oczekiwań, w tym personalizować komunikaty głosowe.