logo
Okna Aluiniowe Aluhaus

Okna aluminiowe ALUHAUS to minimalizm z charakterem


28-07-2021| 09:00| Źródło: ALUHAUS| Fot: ALUHAUS / Envato

Mieszkanie typu loft, nowoczesne studio czy przytulne, skandynawskie wnętrze? Niezależnie od tego, jaką przestrzeń urządzasz, okna aluminiowe Aluhaus z nowej linii Miru3 spiszą się idealnie.


Wysoka jakość wykonania profili Aluhaus zapewnia komfort użytkowania, doskonałą termoizolację i szeroką funkcjonalność przez wiele lat, a ich elegancki design wpasuje się w każdą przestrzeń. Pozostaje tylko postawić na produkt najbardziej dopasowany do stylu naszych wnętrz, a jest z czego wybierać, bo okna aluminiowe z linii Miru3 cechuje potrójny charakter – minimalistyczny, klasyczny i wyrazisty.

O tym, że odpowiednio dobrane okna aluminiowe potrafią doskonale podkreślić klimat wnętrza, wiemy nie od dziś. Wygląd to jednak nie wszystko – wybrane profile okienne powinny przetrwać próbę czasu zarówno pod względem stylistyki, jak i funkcjonalności. Odpowiedzią na te wyzwania są wytrzymałe i odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne systemy aluminiowe marki Aluhaus, które łączą jakość wykonania z nowoczesnym designem.

„Produkty z nowej linii Miru3 zaprojektowano z dbałością o najmniejszy nawet detal. Nazwa linii została zaczerpnięta z języka japońskiego – w wolnym tłumaczeniu oznacza „zobacz” i nawiązuje do otwartości marki na rozwiązania i do unikatowych kształtów jej produktów. Miru3 to aż trzy rodzaje stylowych okien o różnym kształcie, ale tej samej, niezawodnej jakości. Klasyczny STANDARD, minimalistyczny HIDDEN czy wyrazisty STEEL dają inwestorom szeroki wachlarz zastosowań i rozwiązań” – mówi Andrzej Zając, Szef Zakładu Aluhuas

Opcja STANDARD to klasyka w najlepszym wydaniu. Smukły kształt i płaskie wykończenie zewnętrzne przypadną do gustu zwolennikom stonowanych rozwiązań – system STANDARD doskonale wtopi się we wnętrze i nada mu spójny, ale i nowoczesny charakter. Dzięki neutralnej, subtelnej formie okna te doskonale sprawdzą się zarówno w nowych projektach budowlanych, jak i będą świetną ozdobą starszego, poddawanego renowacji budownictwa.

Model HIDDEN to najbardziej minimalistyczna propozycja z linii Miru3. Swoją unikatową konstrukcję zawdzięcza specjalnemu mechanizmowi – skrzydło okna zostało ukryte za aluminiową ramą, co sprawia, że jest niewidoczne od zewnątrz. System HIDDEN świetnie sprawdzi się w ultranowoczesnym budownictwie, np. biurowcach, ale również w mieszkaniach, których właściciele cenią sobie oszczędny w formie i niebanalny charakter wnętrz. Surowy wygląd okien nada futurystycznego sznytu elewacjom budynków z boniowaniami, efektownie będzie wyglądał również zamontowany w prostokątnych i kwadratowych prefabrykatach.

Wariant STEEL jest najbardziej wyrazistym modelem z serii. Swoją formą wyraźnie nawiązuje do „tradycyjnych” okien stalowych, typowych dla loftów i budownictwa przemysłowego. Wbrew pozorom jest to bardzo uniwersalna propozycja, która będzie doskonałym dopełnieniem nowoczesnej architektury mieszkalnej, ale i starszych, poddawanych renowacji budynków. Dobrze będzie komponowała się również z architekturą historyczną, a nawet sakralną. Industrialna stylistyka i ostre kształty równoważone są przez minimalistyczne rozwiązania w postaci np. ukrytych zawiasów.

Dzięki przemyślanym rozwiązaniom – ukrytym zawiasom i odwodnieniom, niewidocznym uszczelkom, dużym przeszkleniom i wąskiemu słupkowi ruchomemu – systemy z linii Miru3 wyróżnia unikalna estetyka, która doskonale komponuje się z współczesnymi wnętrzami.

Wszystkie modele z linii Miru3 zapewniają doskonałą termoizolację. Szczelność okien gwarantują uszczelki mocowane maszynowo i ich integracja z profilem aluminiowym. Efekt ten wzmacniany jest przez odseparowanie profili aluminiowych za pomocą specjalnego profilu PCV. Dzięki temu opatentowanemu rozwiązaniu okucia pracują płynnie oraz są bardzo dobrze zabezpieczone przed korozją. Ponadto systemy Miru3 cechują się wysoko energooszczędnością i wodoszczelnością 2400 Pa, co odpowiada prędkości wiatru rzędu 223 km/h oraz szczelnością na przenikanie powietrza odpowiadającą warunkom klasy 4 według normy PN-EN 12 207.