logo
Smartfon Find N2 Flip

OPPO Find N2 Flip, jako jeden z pierwszych smartfonów, otrzyma aktualizację do systemu Android 14 Beta 1


22-05-2023| 08:23| Źródło: OPPO Polska| Fot: OPPO Polska

Smartfon Find N2 Flip będzie jednym z pierwszych urządzeń na świecie, które otrzyma najnowszą aktualizację oprogramowania Google Android 14 Beta 1. Jednocześnie producent udostępnił deweloperom wczesną wersję ColorOS opartą na systemie Android 14 Beta 1. Aktualizacja umożliwi korzystanie z nowych funkcji i interfejsów API, co wpłynie na poprawę funkcjonalności i użytkowania smartfona.


Najnowsza wersja Android wprowadzi kilka aktualizacji, które poprawią wydajność, prywatność, bezpieczeństwo i możliwość dostosowania funkcji w telefonie do swoich potrzeb. Dzięki nowym interfejsom użytkownika, takim jak strzałka wstecz na środku wyświetlacza czy ulepszony system udostępniania treści, korzystanie z oprogramowania stanie się bardziej intuicyjne i wygodne. Jednym z kluczowych elementów aktualizacji jest również poprawa prywatności użytkowników. Z uwagi na coraz większą popularność składanych smartfonów deweloperzy są zachęcani do korzystania z interfejsów API systemu Android oraz narzędzi i zasobów udostępnianych przez Google, aby tworzyć aplikacje dostosowujące się zarówno do dużych, jak i małych ekranów.

System Android 14 Beta 1 będzie dostępny w pierwszej kolejności dla OPPO Find N2 Flip, czyli smartfona, który zadebiutował w Europie w lutym tego roku. OPPO zobowiązało się do zapewnienia czterech głównych aktualizacji oprogramowania ColorOS oraz pięciu lat aktualizacji bezpieczeństwa dla globalnych użytkowników. Jeszcze w tym roku Find N2 Flip otrzyma najnowszą wersję ColorOS opartą na Android 14.

Odpowiadając na potrzeby użytkowników OPPO Find N2 Flip, marka niedawno wprowadziła pierwszą aktualizację oprogramowania smartfona, która zwiększa funkcjonalność ekranu zewnętrznego. Efektem współpracy jest widżet aplikacji Spotify, który pozwala korzystać z funkcji bez konieczności rozkładania telefonu. Ponadto inżynierowie OPPO zadbali o możliwość szybkiej odpowiedzi za pomocą funkcji zamiany mowy na tekst tzw. Speech-to-Text.

ColorOS to wysoce dostosowany, wydajny, inteligentny i bogato zaprojektowany mobilny system operacyjny oparty na systemie Android od OPPO. Ma ponad 500 milionów użytkowników na całym świecie i obsługuje 67 języków, w tym hindi, tajski i indonezyjski.