logo
Paroc Solid - Nowosciproduktowe.pl-2

PAROC Solid – nowa płyta ogólnobudowlana


12-07-2021| 10:50| Źródło: PAROC| Fot: PAROC

Płyta PAROC Solid to prawdziwy wielozadaniowiec. Najlepiej sprawdza się jako izolacja akustyczna i przeciwpożarowa ścianek działowych, stropów międzykondygnacyjnych, stropów poddaszy nieużytkowych i dachów skośnych, choć z powodzeniem wykorzystamy ją także do ocieplenia ścian zewnętrznych domu. Jak to możliwe? Wszystko to za sprawą unikatowego połączenia właściwości, jakie oferuje wełna kamienna.


Dzięki włóknistej strukturze, wełna PAROC bardzo dobrze pochłania dźwięki. W konstrukcjach składających się z wielu warstw, takich jak ścianki gipsowo-kartonowe, materiał ten gwarantuje wysoką izolacyjność akustyczną. Ściany działowe i drewniane stropy międzykondygnacyjne wypełnione płytami PAROC Solid uzyskały certyfikację niezależnego fińskiego centrum badawczego Eurofins, która potwierdza doskonałą ochronę przed hałasem generowanym w sąsiednich pomieszczeniach. Warto o tym pamiętać, planując domową strefę do pracy lub wypoczynku!

Ze względu na dużą elastyczność ułatwiającą wypełnienie pustych przestrzeni, płytą PAROC Solid z powodzeniem ocieplimy też fasady wentylowane na konstrukcji szkieletowej. Optymalna gęstość oraz dobry współczynnik przewodzenia ciepła (λ = 0,037 W/mK) sprawiają, że rozwiązanie spełnia aktualne wymagania współczynnika U dla przegród zewnętrznych. Taki zestaw cech oznacza nie tylko minimalizację mostków termicznych. To także pewność, że płyta zachowa swoje właściwości termiczne w czasie, zapobiegając zarówno ucieczce ciepła w czasie mroźnej zimy, jak i nadmiernemu nagrzewaniu wnętrz w sezonie letnim.

Paroc Solid - Nowosciproduktowe.pl

Płyta PAROC Solid klasyfikowana jest jako produkt niepalny, co potwierdza najwyższa możliwa klasa reakcji na ogień A1. W warunkach pożaru, izolacja nie wydziela dymu ani niebezpiecznych, płonących kropel. Jest to idealne rozwiązanie szczególnie w przypadku domów kanadyjskich, budowanych w technologii szkieletu drewnianego. Co równie istotne, wełna kamienna PAROC jest materiałem bezpiecznym dla użytkowników – wszystkie produkty producenta spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania fińskiego systemu oceny emisji materiałów budowlanych.

Z uwagi na porowatą strukturę, wełna kamienna umożliwia wymianę powietrza z otoczeniem i zapewnia zdrowy mikroklimat we wnętrzu naszego domu. Co ciekawe, materiał ten jest jednocześnie wodoodporny i nie absorbuje wilgoci. Efekt? Brak mostków termicznych i przykrych niespodzianek w postaci zawilgoceń, pleśni lub grzybów, które zazwyczaj wiążą się z koniecznością uciążliwych napraw.