logo
Philips OLED+908

Philips OLED+908 – jeszcze jaśniejszy ekran


07-03-2023| 10:00| Źródło: Philips| Fot: Philips

Kolejna odsłona flagowego modelu Philips OLED+908 zostanie wyposażona w najnowszą matrycę META OLED, procesor obrazu Philips P5 AI o zwiększonej mocy, zintegrowany system audio stworzony przez legendarną markę Bowers & Wilkins oraz trójstronny system Next Gen Ambilight. Dzięki tym rozwiązaniom telewizor będzie w stanie zapewnić wyjątkowe wrażenia podczas wciągających seansów.


Najnowszy panel META OLED wyróżnia się warstwą MLA (Micro Lens Array) oraz specjalnym algorytmem, dzięki czemu możliwa do osiągnięcia jest jasność szczytowa na poziomie 2100 nitów, co stanowi wynik o 70% lepszy w porównaniu do poprzednich matryc. Jednocześnie telewizor z tym panelem oferuje szerszy kąt widzenia i lepszą efektywność energetyczną.

Procesor obrazu 7th Gen Philips P5 AI ze wsparciem sztucznej inteligencji i udoskonaloną funkcją V2 Ambient Intelligence umożliwia regulację w czasie rzeczywistym jasności, wartości gamma i odwzorowania kolorów dla optymalnego obrazu dostosowanego do oświetlenia w otoczeniu. Zastosowany nowy czujnik światła może mierzyć temperaturę barwową w pomieszczeniu, dzięki czemu punkt bieli odpowiada dokładnie odcieniowi oświetlenia, jakie jest w pokoju, a wszelkie modyfikacje w tym zakresie wprowadzane są w czasie rzeczywistym. Ponadto ulepszona funkcja Super Resolution oferuje wyjątkową ostrość na krawędziach, generując jednocześnie bogaty w szczegóły obraz w głównej części obiektu.

W parze z jakością obrazu idzie nieprzeciętne brzmienie, jakie oferuje system dźwiękowy 3.1 o mocy 80W zaprojektowany przez Bowers & Wilkins. Sześć zamontowanych z przodu przetworników skierowanych jest wprost na widza w dedykowanym układzie lewy, środkowy, prawy (LCR), zapewniając wyjątkowo szeroką scenę dźwiękową z krystalicznie czystymi dialogami. Z kolei głęboki, dokładny bas generowany jest przez zamontowany z tyłu subwoofer wspierany przez cztery pasywne radiatory.

Philips OLED+908, podobnie jak większość modeli Ambilight TV na rok 2023, będzie wyposażony w nowy system operacyjny Google TV. Dzięki temu użytkownicy otrzymają dotychczasową funkcjonalność Android TV, ale z bardziej intuicyjnym interfejsem i ekranem głównym, łatwiejszym dostępem do kluczowych ustawień i funkcji oraz lepszą personalizacją treści i trafniejszymi rekomendacjami.

Minimalistyczne wzornictwo nowego flagowca charakteryzuje się bardzo smukłą ciemną metalową ramką, która kolorystycznie jest dopasowana do odcienia tkaniny Kvadrat Audiomix na maskownicy głośników oraz metalowej podstawy o czarnym połysku. Nowym elementem wyposażenia Philips OLED+908 jest pilot zdalnego sterowania z możliwością ładowania baterii poprzez USB-C, dodatkowym przyciskiem do włączania i wyłączania podświetlenia oraz czujnikiem ruchu, który aktywuje podświetlenie w momencie podniesienia pilota. Model Philips OLED+908 będzie dostępny w rozmiarach 55”, 65” oraz 77”. Do sprzedaży trafi jesienią 2023 roku.