logo

Poznaj słuchawki JBL Tour Pro 2 oraz JBL Tour One M2


28-11-2023| 06:00| Źródło: JBL| Fot: JBL

Słuchawki JBL Tour Pro 2, zapowiadane na zeszłorocznych targach IFA 2022, to pierwsze na świecie słuchawki true wireless z etui ładującym wyposażonym w panel dotykowy. Natomiast JBL Tour One M2 to słuchawki wokółuszne premium, które stworzono dla wygody i zaprojektowano tak, by inspirować użytkownika.


JBL Tour Pro 2 z funkcją adaptacyjnej redukcji hałasu

JBL Tour Pro 2 to inteligentna, bezprzewodowa łączność i płynne odtwarzanie. Technologia True Adaptive Noise Cancelling w słuchawkach JBL Tour Pro 2 wytłumia hałas, dzięki czemu można w drodze słuchać ulubionych brzmień – czy nawet ciszy – i zanurzyć się w doskonałym, przestrzennym dźwięku, a wszystko to dzięki legendarnemu JBL Pro Sound. W unikalnym, inteligentnym etui ładującym ma się dostęp do wszystkich kluczowych funkcji słuchawek bez użycia telefonu lub aplikacji. Wszystkie funkcje aplikacji są dostępne poprzez inteligentne etui nawet z urządzeń innych niż smartfon, takich jak laptopy, komputery, telewizory itp. Prawdziwie płynna obsługa: sterowanie kluczowymi funkcjami aplikacji JBL Headphones bez użycia telefonu, po prostu dotykając 1,45-calowego wyświetlacza etui ładującego. Zanurz się w przestrzennym dźwięku nawet na łącznie 40 godzin na jednym ładowaniu (10 godzin pracy słuchawek + 30 godzin zapasu w etui ładującym lub 8 godzin pracy słuchawek + 24 godziny zapasu w etui ładującym z ANC) dzięki innowacyjnemu, inteligentnemu etui ładującemu z obsługą Bluetooth.

Doskonała jakość rozmów w każdych warunkach dzięki 6 mikrofonom. Możliwość włączenia funkcji Personal Sound Amplification, aby wzmocnić głos swój i innych bez konieczności zdejmowania słuchawek.

Płynna obsługa z inteligentnym etui, za pomocą którego sterować można ustawieniami słuchawek, zarządzać połączeniami i odtwarzaniem, sterować ustawieniami audio, sprawdzić poziom baterii oraz ustawić alarm bez wyjmowania telefonu. Korzystaj z prawdziwie płynnej obsługi dzięki wyjątkowemu, inteligentnemu etui ładującemu JBL Tour Pro 2 bez użycia telefonu lub aplikacji JBL Headphones.

Adaptacyjna redukcja hałasu True Adaptive Noise Cancelling z technologią Smart Ambient to życie we własnym rytmie gdziekolwiek się jest. Technologia True Adaptive Noise Cancelling automatycznie wykorzystuje 4 mikrofony wykrywające szumy, aby w czasie rzeczywistym dostosować się do otoczenia i zminimalizować zakłócenia. Optymalizuje wydajność JBL Tour Pro 2, zapewniając doskonałe doznania dźwiękowe, podczas gdy użytkownik indywidualnie reguluje tryb ANC w aplikacji JBL Headphones.

Algorytm doskonale wyraźnych połączeń z 6 mikrofonami w słuchawkach JBL Tour Pro 2 ułatwia rozmowy lub korzystanie z pomocy wybranego asystenta głosowego nawet w głośnym lub wietrznym otoczeniu. Natomiast funkcja VoiceAware pozwala określić, w jakim stopniu chce się słyszeć własny głos poprzez kontrolowanie sygnału z mikrofonu kierowanego do słuchawek.

Smart Ambient pozwala zachować świadomość otoczenia podczas słuchania muzyki. Każdą z funkcji sterować można jednym dotknięciem przycisku oraz dostrajać je za pomocą aplikacji JBL Headphones.

Dzięki szerokim badaniom i testom na całym świecie, doskonała krzywa dźwięku JBL zapewnia precyzyjny, wierny dźwięk i mniej zniekształceń przy każdej muzyce o dowolnej częstotliwości i głośności, nawet w głośnym otoczeniu. Otaczający dźwięk przestrzenny JBL pozwala poczuć się jak w teatrze, na koncercie lub w studiu z ulubionym artystą. Dzięki tej zastrzeżonej technologii dźwięk dociera praktycznie z każdego miejsca wokół użytkownika, bez względu na źródło czy urządzenie, z którego się go odtwarza.

Personal Sound Amplification daje możliwość włączania funkcji osobistego wzmacniania dźwięku JBL Tour Pro 2, aby dostosować balans L/P i zwiększyć głośność rozmów o +15-20dB.

Sterowanie głosowe bez użycia rąk to łączność z cyfrowym światem w dowolnym miejscu. Wystarczy powiedzieć „OK, Google” lub „Alexa” i porozmawiać z wybranym asystentem głosowym i sterować słuchawkami za pomocą komunikatów głosowych w wielu językach.

Szybkie parowanie z Google i Microsoft swift pair oraz aplikacja JBL Headphones. Pobranie aplikacji pozwala spersonalizować ścieżkę dźwiękową, skonfigurować korektor, włączyć Adaptive Noise Cancelling, dostosować ustawienia kontroli dźwięku otoczenia, sprawdzić najlepsze dopasowanie lub odnaleźć słuchawki. Możesz też dostosować sposób zachowania się słuchawek poprzez personalizację gestów lub dostosować wyjście audio lub wideo, aby w pełni wykorzystać treści, wybrać preferowanego asystenta głosowego i wiele więcej.

JBL Tour Pro 2 obsługują Bluetooth 5.3 LE, który będzie dostępny od wiosny 2023 r. poprzez aktualizację OTA, zapewniając bardziej stabilne i bezpieczne połączenie w najlepszym wydaniu.

Specyfikacja techniczna:

 • Rozmiar przetwornika: przetwornik dynamiczny 10 mm / 0,394”
 • Zasilanie: 5 V 1 A
 • Słuchawka: 6,1 g każda (12,2 g łącznie)
 • Etui ładujące: 73 g
 • Typ akumulatora słuchawek dokanałowych: litowo-polimerowy (70 mAh / 3,85 V)
 • Typ akumulatora etui ładującego: litowopolimerowy (850 mAh / 3,8 V)
 • Czas ładowania: 2 godz. od całkowitego rozładowania
 • Czas odtwarzania muzyki z włączoną łącznością Bluetooth i wyłączoną funkcją ANC: do 10 godzin
 • Czas odtwarzania muzyki z włączoną łącznością Bluetooth i włączoną funkcją ANC: do 8 godzin
 • Czas odtwarzania muzyki z wł. funkcją BT i wł. funkcją True Adaptive ANC: do 6 godzin
 • Czas rozmów przy wyłączonej opcji ANC: do 6 godz.
 • Czas rozmów przy włączonej opcji ANC: do 5,5 godz.
 • Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 kHz
 • Impedancja: 16 omów
 • Czułość: 100 dB SPL przy 1 kHz
 • Maks. SPL: 95 dB
 • Czułość mikrofonu: -38 dBV/Pa przy 1 kHz
 • Wersja Bluetooth: 5.3
 • Wersja profilu Bluetooth: A2DP V1.3.2, AVRCP V1.6.2, HFP V1.7.2
 • Zakres częstotliwości nadajnika
 • Bluetooth: 2,4 GHz — 2,4835 GHz
 • Moc nadajnika Bluetooth: <15 dBm (EIRP)
 • Modulacja nadajnika Bluetooth: GFSK, π/4-DQPSK, 8-DPSK
 • Maksymalna temperatura pracy: 45°C
 • Sugerowana cena detaliczna: 1299 zł

JBL Tour One M2 zapewnią do 50 godzin doskonałego przestrzennego dźwięku

JBL Tour One M2 to słuchawki wyposażone w legendarne brzmienie JBL Pro Sound z certyfikatem Hi-Res oraz technologię True Adaptive Noise Cancelling, która wytłumia hałas, dzięki czemu można słuchać ulubionych playlist, czy nawet ciszy. To doskonały, przestrzenny dźwięk nawet do 50 godzin, również w podróży. To również wyraźne rozmowy dzięki technologii 4 mikrofonów. Wbudowane mikrofony potrafią rozpoznać głos użytkownika, więc można szybko porozmawiać w słuchawkach, dzięki funkcji Smart Talk. Można też włączyć funkcję Personal Sound Amplification, aby wzmocnić głos swój i innych bez konieczności zdejmowania słuchawek.

Technologia True Adaptive Noise Cancelling automatycznie wykorzystuje 4 mikrofony wykrywające szumy, aby w czasie rzeczywistym dostosować się do otoczenia i zminimalizować zakłócenia. Optymalizuje też wydajność JBL Tour One M2, zapewniając doskonałe doznania dźwiękowe, podczas gdy użytkownik reguluje tryb ANC w aplikacji JBL Headphones.

Algorytm doskonale wyraźnych połączeń z 4 mikrofonami w słuchawkach JBL Tour One M2 ułatwia rozmowy nawet w głośnym lub wietrznym otoczeniu, a także korzystanie z pomocy wybranego asystenta głosowego. Natomiast funkcja VoiceAware pozwala określić, w jakim stopniu chcesz słyszeć własny głos poprzez kontrolowanie sygnału z mikrofonu kierowanego do słuchawek.

Słuchając muzyki, użytkownik może zachować świadomość otoczenia dzięki Smart Ambient, kontrolując poziom dźwięków otoczenia i włączając przycisk Personal Sound Amplification w aplikacji JBL Headphones, aby podnieść głośność rozmów o +15-20 dB i dostosować balans L/P. Dzięki funkcji Smart Talk nie trzeba zatrzymywać muzyki, aby odbyć szybką rozmowę: zaawansowana technologia rozpoznawania głosu reaguje na głos użytkownika, wstrzymując odtwarzanie i włączając funkcję TalkThru.

Legendarny dźwięk Pro Sound, dzięki szerokim badaniom i testom na całym świecie, to doskonała krzywa dźwięku JBL zapewniająca precyzyjny, wierny dźwięk i mniej zniekształceń przy każdej muzyce, o dowolnej częstotliwości i głośności. Z 40-mm przetwornikami Tour One M2 usłyszeć można najwyższej jakości brzmienie, od bogatych, wyrazistych basów po porywające najwyższe tony. Otaczający dźwięk przestrzenny JBL pozwala zanurzyć się w brzmieniu i poczuć się jak w teatrze, na koncercie lub w studiu z ulubionym artystą. Dzięki tej zastrzeżonej technologii dźwięk dociera praktycznie z każdego miejsca wokół, bez względu na źródło czy urządzenie, z którego jest odtwarzany.

Personi-Fi 2.0 daje możliwość by usłyszeć i poczuć każdą nutę swojej playlisty. Dźwięk można dostosować do osobistego profilu słuchowego, dzięki interaktywnym narzędziom, które wykorzystują precyzyjne informacje o użytkowniku i jego preferencjach do uzyskania dokładnie takiej krzywej dźwięku, jaka najbardziej mu odpowiada.

Sterowanie głosowe bez użycia rąk pozwala łączyć się z cyfrowym światem w dowolnym miejscu. Wystarczy powiedzieć „OK, Google” lub „Alexa”, aby porozmawiać z wybranym asystentem głosowym i sterować słuchawkami za pomocą komunikatów głosowych w wielu językach. Szybkie parowanie z Google i Microsoft swift pair oraz kontrola z aplikacją JBL Headphones. Bezpłatna aplikacja JBL Headphones pozwala skonfigurować korektor dźwięku, włączyć Adaptive Noise Cancelling, dostosować poziom ANC lub ustawienia kontroli dźwięku otoczenia i sprawdzić najlepsze dopasowanie. Można też dostosować sposób zachowania się słuchawek poprzez personalizację panelu dotykowego lub dostosować wyjście audio lub wideo, aby w pełni wykorzystać treści, wybrać preferowanego asystenta głosowego i wiele więcej.

Dźwięk Bluetooth 5.3 LE (dostępny od wiosny 2023 r. poprzez aktualizację OTA – Over The Air) zapewni jeszcze bardziej stabilne i bezpieczne połączenie w najlepszym wydaniu.

Specyfikacja techniczna:

 • Wielkość przetwornika: przetwornik dynamiczny 40 mm
 • Zasilanie: 5 V 1,5 A
 • Waga: 272 g
 • Rodzaj akumulatora: Akumulator litowojonowy (920 mAh / 3,7 V)
 • Czas ładowania: 2 godz. od całkowitego rozładowania
 • Czas odtwarzania muzyki z włączonym modułem Bluetooth i wyłączoną technologią ANC: do 50 godzin
 • Czas odtwarzania muzyki z włączoną łącznością Bluetooth i aktywną redukcją hałasu: do 30 godzin
 • Czas rozmów przy wyłączonej opcji ANC: do 30 godz.
 • Czas rozmów przy włączonej opcji ANC: do 21 godz.
 • Pasmo przenoszenia (pasywne): 10 Hz – 40 kHz
 • Pasmo przenoszenia (aktywne): od 10 Hz do 22 kHz
 • Impedancja: 32 omy
 • Czułość: 117 dB SPL przy 1 kHz
 • Maks. SPL: 93 dB
 • Czułość mikrofonu: -38 dBV/Pa przy 1 kHz
 • Wersja Bluetooth: 5.3
 • Wersja profilu Bluetooth: A2DP 1.3.2, AVRCP 1.6.2, HFP 1.7.2
 • Zakres częstotliwości nadajnika Bluetooth: 2400 MHz–2483,5 MHz
 • Moc nadajnika Bluetooth: <4 dBm
 • Modulacja nadajnika Bluetooth: GFSK, π/4- DQPSK, 8DPSK
 • Maksymalna temperatura pracy: 45°C
 • Sugerowana cena detaliczna: 1549 zł