logo

Projektory BenQ Laser TV 4K Ultra Short Throw z Android TV i trybem filmowca


13-10-2021| 12:00| Źródło: BenQ| Fot: BenQ

Projektory BenQ V7000i i V7050i w połączeniu z ekranem ALR uzyskały prestiżowy tytuł „EISA – Najlepszy produkt 2021-2022 w kategorii wyświetlaczy i wideo do kina domowego”.


Firma BenQ, wprowadziła na rynek swój najnowszy laserowy projektor telewizyjny o rozdzielczości 4K z HDR-PRO™, CinematicColor™ z trybem filmowca – w dwóch wersjach kolorystycznych białej model V7000i oraz czarnej model V7050i. Poszukujący najlepszej jakości i wydajności, od razu zauważą, że nawet w dobrze oświetlonym otoczeniu zachowane jest oszałamiające bogactwo, nasycenie i wierność kolorów. Modele V7000i i V7050i oferują 1,3 razy większą intensywność kolorów niż inne projektory laserowe w tej samej klasie przy rozmiarze obrazu o przekątnej ponad 100 cali (254 cm). Dzięki wbudowanej platformie Android TV i stylowemu, współczesnemu wzornictwu modele V7000i i V7050i są doskonałą bazą dla prawdziwego kina domowego w salonie.

Projektory BenQ V7000i i V7050i w połączeniu z ekranem Ambient Light Reflection (ALRS01) zdobyły prestiżową nagrodę „EISA – Najlepszy produkt 2021-2022 w kategorii wyświetlaczy i wideo do kina domowego” (EISA Award Best Product 2021-2022 in category Home Theater Display & Vide) za najlepszy laserowy system projekcji TV.

Nawet w jasnym, dobrze oświetlonym pomieszczeniu każdy z 8,3 miliona pikseli w prawdziwym obrazie 4K UHD zapewnia projekcję o niewiarygodnej wyrazistości i żywych kolorach, zapewniając imponujące wizualnie obrazy. Dzięki wyjątkowemu rozwiązaniu CinematicColor firmy BenQ, kolory są oszałamiająco bogate, a przejścia są płynne dzięki 98% pokryciu super szerokiej przestrzeni kolorów DCI-P3. Ponadto funkcja HDR-PRO zapewnia obsługę standardów HDR10 i HLG, a dynamiczne mapowanie tonów dostosowuje poziom kontrastu i jasności obrazu „w locie”, aby pokazać szczegóły w ciemnych lub zacienionych obszarach, jednocześnie zapobiegając prześwietleniu jasnych obszarów obrazu.

Podzielając te same wartości, co organizacja UHD Alliance, projektory BenQ V7000i i V7050i są wyposażone w tryb filmowca (Filmmaker Mode). Zoptymalizowany przez CinematicColor, tryb filmowca umożliwia laserowemu projektorowi TV wyświetlanie filmu lub programu telewizyjnego dokładnie tak, jak zaplanował i zrealizował to filmowiec, zapewniając prawdziwe wrażenia kinowe. Współpracując ze sobą, wszystkie te – wiodące w swojej klasie funkcje – zapewniają, że obrazy wyświetlane są zgodnie z pierwotnymi zamierzeniami ich twórców.

Aby uzyskać najlepszą kinową atmosferę, modele V7000i i V7050i można podłączyć do zewnętrznego systemu dźwiękowego za pomocą dwóch portów HDMI 2.0b i SPDIF. Ponadto dwa 5W głośniki z wirtualnym stereo surround z nisko i wysokotonowym głośnikiem obudowie zapewniają imponująco mocny i mocny dźwięk dla głośników tej wielkości. Wykorzystując akustykę i psychoakustykę, dzięki wirtualnemu formatowi dźwięku przestrzennego tworzony jest wciągający „krajobraz dźwiękowy”.

Jeśli chodzi o treści rozrywkowe, to certyfikowana przez Google funkcja Android TV zapewnia obszerną bibliotekę filmów, programów telewizyjnych, gier i sportów, pozwalającą zaspokoić potrzeby wszystkich. Ponadto intuicyjny i dobrze zorganizowany interfejs sprawia, że ​​wyszukiwanie tych treści jest łatwe i szybkie.

Dyskretny, ale estetyczny wygląd modeli V7000i i V7050i wnosi stylowy akcent do wystroju każdego pomieszczenia. Projektory są o ultrakrótkim rzucie dzięki czemu zajmują bardzo mało miejsca i eliminują potrzebę skomplikowanego okablowania. Zintegrowany automatyczny czujnik ochrony oczu, osłona obiektywu i konstrukcja żaluzji redukująca kurz zwiększają funkcjonalność i dodają elegancji. Laserowe źródło światła będzie działać przez 20 000 godzin.

Opcjonalny ekran Ambient Light Reflection ma specjalną, zaawansowaną „zygzakowatą”, strukturę która pochłania 93% światła z otoczenia, dzięki czemu widz może cieszyć się doskonałym, jasnym obrazem bez konieczności wyłączania światła w salonie.

Dzięki pięknym, żywym kolorom i urzekającej jakości dźwięku oraz nieograniczonej bibliotece multimediów i współczesnej stylistyce projektory V7000i i 7050i uzupełnione ekranem ALR rzucają nowe światło na to, jak należy w pełni cieszyć się kinem w domu.