logo
Asics recenzja butow i odziezy do biegania

Recenzja butów i odzieży ASICS dla biegaczy terenowych


30-03-2023| 05:07| Źródło: Nowosciproduktowe.pl| Fot: Impatientstudio.pl

Marka ASICS wprowadziła niedawno buty terenowe GEL-TRABUCO 11, przeznaczony do biegania w terenie, oraz nową linię produktową odzież SS23 FUJITRAIL. Miałem przyjemność osobiście je przetestować. Aura zimowo-wiosenna oraz teren jest idealnym czasem i miejscem do testów butów i odzieży ASICS. Zapraszam do recenzji.


Idealne warunki do testów czyli trudne warunki do biegania

Amatorsko zajmuję się bieganiem od kilku lat i uwielbiam pokonywać trasy w terenie, zarówno leśnym, jak i lekko górzystym. Kontakt z naturą jest dla mnie ważny, ponieważ pozwala mi się uspokoić po wyzwaniach i stresach dnia codziennego. Gdy pojawiła się okazja do przetestowania nowych butów terenowych ASICS oraz odzieży, nie ukrywam, że przyjąłem to „wyzwanie” z przyjemnością 😊 W marcowe przedpołudnie wybrałem się pobiegać w terenie nieopodal miejsca zamieszkania. Moja sceneria to las, strumień a przy nim powalone drzewa i aura bardziej zimowa niż wiosenna (ok.10 stopni C.). Podczas testów najpierw przywitało mnie słońce, w późniejszym okresie pojawił się silny wiatr oraz opady deszczu.

Kolekcja trailowa SS23 FUJITRA

Testowałem kurtkę FUJITRAIL WATERPROOF JACKET, która jak twierdzi producent jest jedną z najbardziej zaawansowanych modeli w kolekcji biegowej. To kurtka funkcjonalna, która sprawdza się świetnie, gdy mierzysz się z żywiołami. Produkt został stworzony we współpracy z biegaczami przełajowymi oraz przetestowana w warunkach, co pozwoliło na uzyskanie skutecznej ochrony przed deszczem i wiatrem. Kurtka jest całkowicie wodoodporna, lekka i oddychająca. Skutecznie chroni przed deszczem i wiatrem, co w warunkach naszego testu zostało potwierdzone.

Kurtkę wykonano z japońskiej tkaniny with Pertex™ Shield, dzięki czemu możesz spakować ją do wbudowanej kieszeni pod kapturem. Ergonomiczny krój i opuszczone ramiona poprawiają swobodę ruchów, nie krępuje ruchów, a ponadto pozwalają założyć ubranie nawet na plecak. Warto dodać, że posiada odblaskowe elementy, które poprawiają widoczność w warunkach słabego oświetlenia.

Kurtka Asics  FUJITRAIL Waterproof Jacket
Spakowana kurtka ASICS FUJITRAIL WATERPROOF JACKET

Koszulka FUJITRAIL SS TOP

Pod kurtką miałem założoną koszulkę FUJITRAIL™ SHORT SLEEVE TOP . Produkt zapewniała suchość i rześkość. Ta koszulka drugiej generacji jest lżejsza i bardziej praktyczna dzięki wydłużonemu dwukierunkowemu zamkowi błyskawicznemu z przodu. Wyposażona została również w technologię ACTIBREEZE™, dzięki której jest bardzo wygodna podczas biegu.

Szorty FUJITRAIL SHORT

Pokonywanie terenu nie może się odbyć bez wygodnych spodni, a w tym przypadku szortów FUJITRAIL SHORT. Ze względu na warunki pogodowe szorty założyłem na legginsy. Dzięki różnym kieszeniom i karabińczykowi FUJITRAIL™ możesz przechowywać wiele różnych drobiazgów, mając do nich łatwy dostęp. Lekka tkanina ze stretchem zapewnia szeroki zakres ruchów. W szortach tych zastosowano też technologię ACTIBREEZE™, która zapewnia rześkość i wygodę.

Maksymalna ochrona stopy – Buty terenowe ASICS GEL-TRABUCO™ 11

Buty ASICS GEL-TRABUCO™ 11 to uniwersalne obuwie terenowe zapewniające dostosowującą się stabilizację przy zachowaniu niskiej masy własnej (300 g). Buty te zostały również przeprojektowane, aby zapewniać lepszą przyczepność na szlaku. Podczas testów na szlaku oprócz dużych nierówności zdarzały się odcinki z powalonymi drzewami, które trzeba było przeskoczyć. W takich warunkach obuwie spisywało się rewelacyjnie. Adaptacyjny system prowadzenia i szeroka podstawa pomagają stabilizować krok na różnych nawierzchniach. To doskonały wybór, gdy potrzebujesz dodatkowego podparcia. Zastosowana w tych butach ulepszona płytka chroniąca stopę przed uderzeniami o kamienie wyróżnia się elastyczną konstrukcją, która osłania stopy przed ostrymi kamieniami i nierówną nawierzchnią. Dodatkowo technologia GEL™ w tylnej części stopy poprawia absorpcję wstrząsów i zapewnia delikatniejsze uderzenie stopą o podłoże. Technologia FF BLAST™ zapewnia amortyzację, łagodniejsze lądowanie i bardziej dynamiczne wybicie z palców.

Buty terenowe asics traubuco 11

W obuwiu tym została zastosowana również pianka grubsza o 2 mm dla większej wygody i lepszej absorpcji wstrząsów. Podeszwa tych butów została wyposażona w zmodernizowaną technologię ASICSGRIP™. Materiał ten zapewnia lepszą przyczepność na różnych nawierzchniach w terenie. Warto również wspomnieć o osłonie sznurowadeł, która pomaga zapobiegać rozwiązywaniu oraz elementach odblaskowych zapewniających lepszą widoczność.

Buty Asics Trabuco 11
Buty do biegania w terenie ASICS GEL-TRABUCO 11

Odpowiedzialne podejście do środowiska

Główna część cholewki butów została wykonana w co najmniej 50% z materiałów pochodzących z recyklingu, co pozwala zmniejszyć emisję ilość odpadów i emisji dwutlenku węgla. Wkładka została wyprodukowana z wykorzystaniem specjalnej metody barwienia w roztworze, która zmniejsza zużycie wody o ok. 33% i emisję dwutlenku węgla o ok. 45% w porównaniu z typowymi technologiami barwienia

ASICS GEL TRABUCO GTX – wersja z Gore-Tex

Jako fan membrany Gore-Tex nie mogę nie wspomnieć, że ASICS w tej kolekcji wydał model obuwia GEL-TRABUCO11 GTX z tym właśnie niezawodnym materiałem. Różnica w cenie niewielka i inna kolorystyka (choć dla jednej i drugiej linii bogata i ciekawa), ale warto się zastanowić nad ostateczną technologią w naszym obuwiu terenowym. Dla testowanej odzieży z kolekcji ASICS FUJITRAIL SS23 jak również obuwia GEL-TRABUCO 11 mogę śmiało wystawić ocenę 10/10 jako zaawansowane produkty terenowe i polecić miłośnikom w pokonywaniu biegowo szlaków różnego rodzaju. Produkty są dostępne na ASICS.com, Eobuwie.pl, Sklepbiegacza.pl i ButyJana.pl.

Zdjęcia jak również film z recenzji wykonane przez Impatient Studio