logo
buty-asics-gel-cumulus-23

Recenzja Nowosciproduktowe.pl: buty ASICS GEL CUMULUS 23


10-06-2021| 11:53| Źródło: Nowosciproduktowe.pl/ Asics| Fot: Impatientstudio.pl / Asics

Lekka podeszwa środkowa FLYTEFOAM oraz technologia 3D SPACE CONSTRUCTION to kluczowe cechy 23. wersji kultowego obuwia biegowego – ASICS GEL CUMULUS. Sprawdzamy jak odświeżona biegowa legenda sprawdza się w terenie.

Asics Gel Cumulus 23. Odświeżony model został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewniać jeszcze więcej komfortu i amortyzacji podczas pokonywania kolejnych kilometrów.

Marka ASICS wyniosła swój flagowy model na wyższy poziom, koncentrując się na wygodzie oraz przyciągającym wzrok designie. Już na pierwszy rzut oka widać, że buty są dobrze wykonane, pięknie się prezentują, a w szczególności wzrok przykuwa wyróżniający się żelowy pasek.

Projektanci wykorzystali technologię GEL w połączeniu z grubszą warstwą ultralekkiej podeszwy środkowej FLYTEFOAM, która zapewnia amortyzację i wygodę, jednocześnie utrzymując odpowiednią responsywność buta. Bezszwowa cholewka z siateczki otula stopę, gwarantując dodatkową warstwę komfortu.

Zaawansowana technologia 3D SPACE CONSTRUCTION wspiera określone obszary pod stopami w zależności od płci biegacza. Oznacza to, że model ASICS GEL CUMULUS 23 jest zoptymalizowany pod kątem stylu biegania zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Ulepszone i bardzo wszechstronne buty pozwalają czerpać z biegania maksimum radości w myśl idei „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Inspiracja czerpana z chmur

Buty ASICS GEL CUMULUS ™ 23 zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić uczucie większej miękkości i płynniejszego biegu. W modelach męskich i damskich zostały zastosowane technologie dopasowane do płci. Kontynuując czerpanie inspiracji z chmur cumulus (kłębiastych), ponownie ASICS zaprojektował cholewkę i podeszwę środkową tych butów dla biegaczy z neutralną stopą. Warto podkreślić że zastosowane zostało bardziej holistyczne podejście do projektowania, którego celem było dostosowanie się obuwia do anatomii biegacza w ruchu. I tak w rzeczywistości jest. Podczas biegania czujemy jakby nasze stopy zanurzały się w chmurce.

Cholewka ze specjalnie zaprojektowanej siatki bardziej miękko otula stopę i zapewnia strategiczne wsparcie w wybranych obszarach. Niektóre włókna zostały bardziej otwarte, aby zwiększyć przewiewność, co sprawdza się podczas biegu w warunkach atmosferycznych powyżej 25°C. Podczas testów takie warunki nam się trafiły, więc buty godne polecenia w tym zakresie.

Cholewka również ściślej współpracuje z ruchem podeszwy środkowej, co zapewnia płynniejszy krok od uderzenia stopy o podłoże, aż po wybicie z palców.

Aby ulepszyć amortyzację i elastyczność w górnej warstwie podeszwy środkowej zastosowana została konstrukcja 3D SPACE.

Technologia ta jest wdrażana za pomocą serii strategicznie rozmieszczonych słupków w podeszwie środkowej, umożliwiając biegaczom większą kompresję w określonym obszarze bez zmniejszania trwałości i stabilności.

Te słupki są inaczej rozmieszczone w modelach męskich i damskich, aby uwzględnić dane biomechaniczne każdej z płci. Pomagając biegaczom w odpowiednim kompresowaniu pianki podczas fazy lądowania, but ten zapewnia płynniejszy bieg i zwiększa absorpcję wstrząsów.

Bardziej miękka jednostka amortyzacyjna w technologii GEL™, znajdująca się pod piętą, zwiększa absorpcję wstrząsów. Dodatkowo podeszwa środkowa FLYTEFOAM™ pomaga zachować wsparcie i płynniejszy bieg.

Gumowy bieżnik ASICS LITE wykonany jest z trwałej mieszanki. Dodatkowo jest miękki i stworzony tak, aby był bardziej wytrzymały w miejscach największej styczności z podłożem.

Pronacja

Pronacja jest częścią naturalnego ruchu ludzkiego ciała. Odnosi się do sposobu, w jaki stopa przetacza się do wewnątrz w celu rozkładu wstrząsu podczas uderzenia stopy w podłoże. Poznanie swojego rodzaju pronacji pomoże Ci odpowiednio dobrać obuwie do biegania. Model ASICS GEL CUMULUS ™23 stworzono z myślą o następujących warunkach: Neutralna pronacja

Cechy produktu

  • Technologia amortyzacyjna GEL™
  • Specjalnie dopasowana do płci konstrukcja 3D SPACE, która zapewnia różny stopień kompresji
  • Specjalnie zaprojektowana cholewka z siatki
  • Elementy odblaskowe zwiększają widoczność w warunkach słabego oświetlenia
  • Amortyzacja w technologii FLYTEFOAM™
  • Gumowy bieżnik ASICS LITE zwiększa wytrzymałość

ASICS GEL CUMULUS 23 zadebiutował na rynku 1 maja br. Buty są dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online ASICS. W szerszym zakresie będzie natomiast dostępny od 1 czerwca br. na Eobuwie.pl, ButyJana.pl, Sklepbiegacza.pl oraz specjalistycznych sklepach biegowych. Cena ok. 600 zł. Buty spisują się rewelacyjnie w każdych warunkach terenowych, jak również atmosferycznych. Polecamy i dajemy mocne 9/10.