logo
Swatch ESA

Rodzi się nowa gwiazda: w najnowszych wzorach Swatch X You, Swatch łączy siły z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA)


10-10-2023| 12:00| Źródło: Swatch| Fot: Swatch

W partnerstwie z ESA, marka Swatch przygotowała inspirowaną gwiezdnymi konstelacjami serię wzorów Swatch X You, które można wykorzystać do tworzenia niepowtarzalnych zegarków. Z każdym nowym, wyjątkowym zegarkiem rodzi się nowa gwiazda!


Ta wyjątkowa seria wzorów, dostępna od 4 października, ukazuje kosmiczne krajobrazy oddalone o tysiące lat świetlnych od Ziemi, uchwycone przez najbardziej wyspecjalizowane teleskopy świata. Wzory odkrywają przed nami gwiazdy, w tym spektakularne Filary Stworzenia, efektowną protogwiazdę L1527 czy uderzająco piękny region powstawania młodych gwiazd w mgławicy Carina. Hipnotyzujące formy i olśniewające kolory Swatch X You – ESA są niewyczerpanym źródłem inspiracji do personalizacji zegarków, gwarantując ich niepowtarzalność i indywidualność. Daj upust swojej wyobraźni! Każdy stworzony zegarek zostanie wykonany i dostarczony z logo ESA na szlufce, w specjalnym etui i z kartką pocztową przedstawiającą obraz, który był dla niego inspiracją.

Gwieździste nocne niebo i to, co leży poza zasięgiem naszego wzroku, od wieków poruszało ludzką wyobraźnię. Dzięki wzorom Swatch X You – ESA, kosmiczne cuda znajdujące się poza granicami znanego nam świata stały się nam bliższe niż kiedykolwiek wcześniej.

Stworzenie własnego, niepowtarzalnego zegarka Swatch X You jest bardzo proste:

  1. Wejdź na stronę internetową Swatch i wybierz „Spersonalizuj”.
  2. Wybierz wzór, który Ci się podoba.
  3. Przesuwaj go, obracaj, przybliżaj i oddalaj, aż znajdziesz wzór idealny dla siebie.
  4. Wybierz kolor mechanizmu zegarka, z indeksami lub bez nich.
  5. Umieść spersonalizowaną dedykację na deklu koperty (opcjonalnie).
  6. Podejrzyj stworzony wzór i złóż zamówienie.

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) jest dla Europy furtką prowadzącą w przestrzeń kosmiczną. ESA to organizacja międzyrządowa utworzona w 1975 r., której misją jest rozwój możliwości eksploracji przestrzeni kosmicznej przez Europejczyków i sprawienie, aby inwestycje w tym zakresie przynosiły korzyści mieszkańcom Europy i całego świata.
Członkami ESA są 22 kraje: Austria, Belgia, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Luksemburg, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria oraz Wielka Brytania. Łotwa, Litwa, Słowacja i Słowenia są Członkami Stowarzyszonymi.
ESA nawiązała oficjalną współpracę z czterema państwami członkowskimi UE. Kanada bierze udział w niektórych programach ESA w ramach Umowy o współpracy.
Dzięki koordynowaniu zasobów finansowych i intelektualnych swoich członków, ESA może realizować programy i działania wychodzące poza możliwości pojedynczego kraju Europy. Wspólnie z UE pracuje nad wdrażaniem programów Galileo i Copernicus, a wraz z EUMETSAT – rozwija misje meteorologiczne.