logo
Sceny z życia małżeńskiego (Scenes from a Marriage)_serial HBO (3)-1000

Sceny z życia małżeńskiego – Oscar Isaac oraz Jessica Chastain w rolach głównych


23-08-2021| 10:00| Źródło: HBO| Fot: HBO

Sceny z życia małżeńskiego to nowy miniserial na podstawie klasycznej już historii autorstwa Ingmara Bergmana. Twórcą i reżyserem serialu jest Hagai Levi. Premiera produkcji odbędzie się 13 września w HBO i HBO GO.


Sceny z życia małżeńskiego na nowo przedstawią klasyczną już historię miłości, nienawiści, pożądania, monogamii, małżeństwa i rozwodu, tym razem jednak z perspektywy współczesnej amerykańskiej pary. Mira (Jessica Chastain) jest pewną siebie kobietą, która robi karierę w spółce technologicznej, ale czuje się niespełniona w małżeństwie. Jonathan (Oscar Isaac) to wycofany i wrażliwy profesor filozofii, który za wszelką cenę chce ratować ich związek. Serial pokazuje złożone osobowości Miry i Jonathana – ludzi, którzy mają świadomość, że ich małżeństwo nie legło w gruzach z powodu jednego wydarzenia czy problemu. Jego twórcy stawiają na bezkompromisową szczerość i zapraszają widzów, by przysłuchiwali się prywatnym rozmowom pary, którą targają uczucia wahające się od nienawiści do miłości.

Produkcja jest pięcioodcinkową adaptacją szwedzkiego filmu i miniserialu autorstwa Ingmara Bergmana o tym samym tytule. W główne role wcielą się Oscar Isaac (miniserial Kto się odważy) oraz Jessica Chastain (nominowana do Oscara m.in. za rolę w filmie Wróg numer jeden).

Autorem oraz reżyserem serialu Sceny z życia małżeńskiego jest Hagai Levi (seriale Terapia, Nasi chłopcy oraz serial The Affair). Serial produkowany jest dla przez Media Res oraz Endeavor. Obowiązki producentów wykonawczych pełnią: Hagai Levi, Michael Ellenberg, Lars Blomgren, Amy Herzog (która jest także współscenarzystką pierwszego i piątego odcinka), Jessica Chastain, Oscar Isaac, Daniel Bergman, M. Blair Breard.
W serwisie HBO GO pierwszy odcinek dodany zostanie nad ranem. Na antenie HBO premierowa emisja zaplanowana została równolegle z amerykańską, czyli 13 września o godz. 03:00, a następnie powtórzona o godzinie 20:10. Kolejne odcinki będą emitowane co tydzień o tej samej porze. Serial liczy 5 odcinków.