logo
Słuchawki douszne Fresh 'n Rebel Twins 3 - czy warto kupić - 1

Słuchawki douszne Fresh 'n Rebel Twins 3 – czy warto kupić?


06-06-2022| 12:00| Źródło: Redakcja| Fot: Impatientstudio.pl

Holenderski producent słuchawki – firma Fresh 'n Rebel wypuściła pod koniec kwietnia kolejny model słuchawek, który aktualnie mamy okazje dla Was przetestować. Słuchawki douszne Fresh 'n Rebel Twins 3 – bo o tym modelu mowa – są niewielkie, lekkie i mają charakterystyczną konstrukcję, ale na całokształt składa się kilka dodatkowych aspektów. A zatem, po kolei…


W redakcji serwisu Nowosciproduktowe.pl testowaliśmy już różne modele słuchawek Fresh 'n Rebel i jak dotąd byliśmy pozytywnie zaskoczeni oferowaną przez Holendrów jakością.

Twins 3 to słuchawki bezprzewodowe. Dotarły do nas w charakterystycznym dla marki opakowaniu w jednym z flagowych kolorów marki, a mianowicie Steel Blue. Opakowanie jest niewielkich rozmiarów, a same słuchawki wraz z etui ładującym z powodzeniem zmieści się w kieszeni spodni. Do opakowania dołączono oczywiście instrukcje obsługi, silikonowe wkładki oraz kabelek ładujący. Etui ładujące ma gładkie krzywizny i zaokrąglenia. Metaliczne wykończenie i nowoczesny design, typowy dla urządzeń Fresh 'n Rebel jest elementem zdecydowanie przyciągającym wzrok.

Producent położył nacisk na ulepszenie dźwięku poprzez modernizację wbudowanych mikrofonów, dzięki czemu poprawie uległa jakość dźwięku. Wprowadzona została funkcja ENC, mająca za zadanie jeszcze bardziej – aczkolwiek nie całkowicie – izolować dźwięki otoczenia podczas rozmów telefonicznych. Dzięki funkcji Double Master możemy rozmawiać z użyciem tylko jednej słuchawki, co jest bardzo praktyczne np. podczas prowadzenia auta. Słuchawki douszne Twins 3 True Wireless umożliwiają korzystanie z asystentów głosowych. Jeśli ktoś korzysta z takich opcji to można aktywować Siri lub Asystenta Google na telefonie. Osobiście, porównując ten model z innymi testowanymi wcześniej nie zauważyłem większej różnicy w jakości dźwięku podczas połączeń. Głos rozmówcy podczas rozmowy brzmi po prostu wyraźnie i jest słyszany dobrze. Być może nie mam zbyt wygórowanych wymagań w związku z tym aspektem, ale jak dla mnie jest to w zupełności wystarczające.

Słuchawki douszne Fresh 'n Rebel Twins 3 - czy warto kupić - 1

Jako, że słuchawki są bezprzewodowe – trzeba je oczywiście ładować. Na pojedynczym ładowaniu wytrzymują do 6 godzin, natomiast naładowanie na maxa etui wydłuża ten czas aż do 27 godzin. Co ważne, etui ładujące Twins 3 obsługuje ładowanie bezprzewodowe, więc możemy umieścić je na podstawce ładującej zgodnej ze standardem Qi i pozostawić do pełnego naładowania na ok 2 godziny. Bardzo fajna sprawa, bo nie wszystkie modele słuchawek mają tę funkcjonalność. Oczywiście, dołączony do zestawu krótki kabelek USB-C również spełnia swoja rolę, a sam czas ładowania jest podobny.

W praktyce ze słuchawek korzysta się bardzo fajnie. Aby sterować funkcjami smartfonu nie trzeba go wyjmować z kieszeni – wystarczy operować dotykiem słuchawki. Przy którejś z wcześniejszych recenzji wypominałem również, że bardzo fajna jest funkcja zawieszenia rozmowy lub za-pauzowania muzyki, dzięki wyjęciu słuchawki z ucha. Wpływa to pozytywnie na komfort użytkowania. Po ponownym włożeniu Twins 3 do ucha, odtwarzanie zostanie wznowione.

Parowanie urządzenia ze smartfonem jest niezwykle proste. W praktyce ogranicza się do włączenia opcji Bluetooth na telefonie i znalezienia nowego urządzenia. To trwa tylko chwilę. Sam komfort noszenia jest na wysokim poziomie – słuchawki doskonale dopasowują się do ucha, sa lekkie i można w nich spędzić z powodzeniem kilka godzin bez żadnego poczucia dyskomfortu.

Słuchawki douszne Fresh 'n Rebel Twins 3 - czy warto kupić

A teraz najważniejsze – brzmienie. Twins 3 to głośny model, za co bardzo duży plus. Oczywiście, nie chodzi o to, aby słuchać muzyki na maksymalnym poziomie głośności ze względów chociażby bezpieczeństwa, ale testowaliśmy już słuchawki, którym niejednokrotnie brakowało kilku dodatkowych kresek na skali… Sama jakość dźwięku jest typowa dla urządzeń firmy spod znaku Kraba. Mamy tu dynamiczne przetworniki o średnicy 13 mm. Dobrze słyszany jest wokal i tony średnie. Nacisk położony został również na tony niskie, choć w niektórych kawałkach przydałoby się je podrasować jakimś equalizerem. Ogólnie Twins 3 graja bardzo fajnie i o ile nie jesteście audiofilami, a poszukujecie słuchawek do odtwarzania Mp3 lub oglądania You Tube – to ten model będzie Was satysfakcjonował.

Z informacji dodatkowych warto wiedzieć, że słuchawki posiadają klasę IPX4 – są odporne na deszcz i pot, przez co mogą je z powodzeniem wykorzystać osoby fizycznie aktywne. Przyznam, iż nie biegałem w nich, ale potwierdzam odporność, bo po całym dniu słuchania muzyki przed komputerem i oglądania filmów w tym modelu słuchawek ucho spoci się i bez biegania. Tak czy owak, dają radę!

Producent oferuje oczywiście więcej wersji kolorystycznych. Każdy z pewnością znajdzie swój ulubiony kolor. Cena słuchawek to ok. 350 zł, a dostępne są w internetowych elektromarketach. Czy warte są swojej ceny? Zdecydowanie tak. Trzeba byłoby szukać naprawdę dziury w całym, aby się do czegokolwiek przyczepić. Może nie codziennie, ale stosunkowo często wykorzystuję różne modele Fresh 'n Rebel – zarówno w swojej pracy jak i podczas odpoczynku i jak dotąd nie sprawiły mi żadnego zawodu. Wierzę, że z Twins 3 będzie podobnie. Polecam!