logo
Xperia 10 VI

Smartfon Sony Xperia 10 VI z baterią wystarczającą na dwa dni pracy


12-06-2024| 08:00| Źródło: Sony| Fot: Sony

Firma Sony zaprezentowała swój nowy smartfon klasy średniej: Xperia 10 VI. Ten lekki model z wydajną baterią, która może pracować nawet dwa dni zaprojektowano z myślą o wygodzie użytkowania i łatwej obsłudze jedną ręką. Wodoodporny wyświetlacz ze szkła Corning® Gorilla® Glass Victus® gwarantuje wytrzymałość i długi okres użytkowania.


Dzięki wydajniejszemu chipsetowi i optymalizacji zasilania z baterii, czas ciągłego odtwarzania filmów jest o 10% dłuższy niż w poprzednim modelu. Smartfon Xperia 10 VI jest wyposażony w nową aplikację „Kreator wideo”, służącą do szybkiej edycji i montażu ujęć w filmy. Ulepszenia objęły także przednie głośniki stereofoniczne. Mają one teraz większą maksymalną głośność i szerszy zakres dynamiczny, dzięki czemu lepiej odtwarzają bas czy tony wysokie, zapewniając czystszy dźwięk.

Smartfon Xperia 10 VI jest zasilany z pojemnej baterii, swobodnie wystarczającej na codzienne oglądanie, słuchanie, fotografowanie i filmowanie. Wyróżnia się przy tym wyjątkowo kompaktową konstrukcją o wadze zaledwie 164 g.

Dzięki opracowanym przez firmę Sony technologiom ochrony podczas ładowania, bateria smartfona Xperia 10 VI zachowuje dobry stan przez trzy lata. Funkcja ochrony zapobiega nadmiernemu ładowaniu, a technologia ładowania adaptacyjnego Xperia monitoruje przebieg całego procesu, nie dopuszczając do niepotrzebnego przeciążenia baterii. Skróceniu uległ czas ładowania.

Smartfon ma 155 mm długości i 68 mm szerokości, dzięki czemu jest wygodny w użyciu. Tył obudowy, wykonany z matowej, półprzezroczystej, mlecznobiałej żywicy, nadaje urządzeniu łagodny wygląd. Smartfon spełnia wymogi stopnia ochrony przed wodą i pyłem IP65/68, a jego wyświetlacz jest wykonany z odpornego na uderzenia i porysowanie szkła Corning® Gorilla® Glass Victus®.

Wydajniejszy procesor Snapdragon® 6 Gen 1 Mobile Platform oraz optymalizacja poboru mocy zmniejszają zużycie energii, dzięki czemu czas ciągłego odtwarzania filmów jest o 10% dłuższy niż w poprzednim modelu.

Aplikacja „Kreator wideo” do tworzenia krótkich filmów z fotografii i nagrań wideo z galerii

„Kreator wideo” to prosta w użyciu aplikacja do łączenia fotografii i nagrań wideo w krótkie filmy. Użytkownik musi jedynie wybrać żądane pliki i długość końcowego materiału. Generowanie gotowego filmu trwa niespełna minutę.

Z tyłu urządzenia znajdują się dwa aparaty oferujące trzy uniwersalne ogniskowe: 16, 26 i 52 mm. Ostatnia z nich jest odpowiednikiem dwukrotnego zoomu optycznego i pozwala na przybliżenie obiektu bez obaw o pogorszenie jakości obrazu. Funkcja efektów kolorystycznych pozwala robić zdjęcia ze wstępnie wybranymi ustawieniami koloru. Takie obrazy nie wymagają dalszej edycji, dzięki czemu można od razu publikować je w mediach społecznościowych.

Optyczna stabilizacja obrazu (OIS) nie ogranicza się do fotografowania — działa równie skutecznie podczas filmowania, zarówno przy ogniskowej 26 mm, jak i 52 mm. Unikatowa technologia Sony Optical SteadyShot gwarantuje wyraźny, stabilny obraz filmowy nawet w przypadku nagrywania w ruchu.

Dodatkowym ułatwieniem podczas robienia zdjęć jest wykrywanie rodzaju sceny z użyciem sztucznej inteligencji. Po włączeniu tej funkcji aparat smartfona Xperia 10 VI samoczynnie dobiera ustawienia, które zapewnią najlepszą jakość obrazu.

Smartfon Xperia upraszcza wykonywanie autoportretów: wystarczy pokazać do aparatu dłoń, a automatycznie włączy się 2-sekundowy samowyzwalacz, dający czas na przygotowanie się do zdjęcia.

Kieszonkowe wymiary, kinowe przeżycia

Przednie głośniki stereofoniczne mają szerszy niż w poprzednim modelu zakres dynamiczny, dzięki czemu odtwarzają naturalny, zrównoważony dźwięk z lepszymi tonami wysokimi i basem. Z kolei 6,1-calowy wyświetlacz OLED Full HD+ „Triluminous® Display for mobile” wykorzystuje technologię telewizorów Sony BRAVIA®, by zapewnić kinowe wrażenia w kieszonkowym rozmiarze.

Znakomity dźwięk, wyświetlacz i aparat smartfona Xperia 10 VI umożliwiają rozrywkę na wysokim poziomie, której ciągłość zapewnia wydajna bateria.

Smartfon Xperia 10 VI obsługuje łączność Bluetooth® — również z użyciem kodeka LDAC — i jest wyposażony w gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Pozwala dzięki temu słuchać dźwięku o wysokiej rozdzielczości oraz jakości zarówno w słuchawkach przewodowych, jak i bezprzewodowych. Z kolei system DSEE Ultimate, wykorzystujący technologię sztucznej inteligencji firmy Sony, odtwarza utwory z serwisów streamingowych w jakości zbliżonej do nagrań o wysokiej rozdzielczości.

Zaangażowanie Sony w zrównoważony rozwój

Sony Group realizuje plan ochrony środowiska „Road to Zero”, który ma na celu osiągnięcie do 2050 r. zerowego wpływu na środowisko. Jego realizację podzielono na etapy, w których wyznaczane są średnioterminowe cele ekologiczne. Zgodnie z jednym z nich do 2025 r. firma Sony chce zaprzestać stosowania materiałów opakowaniowych z tworzyw sztucznych w nowo opracowywanych małych produktach.

Opakowanie smartfona Xperia 10 VI i jego wnętrze powstają z tworzywa Sony Original Blended Material, wytwarzanego z bambusa, włókna trzciny cukrowej i makulatury. Materiał ten pozwolił całkowicie wyeliminować plastik z opakowania jednostkowego. Bardziej przyjazne dla środowiska są także kartony zbiorcze: miejsce plastikowej taśmy ochronnej zajęła na nich taśma papierowa.

Oprócz tego pewne elementy wewnętrzne i zewnętrzne powstają z surowców, w których około 50% stanowią przyjazne dla środowiska żywice (z recyklingu, pochodzenia roślinnego itp.). Należy do nich opóźniający palność, opracowany przez Sony plastik SORPLAS.

Ułatwienia dostępu

Smartfon Xperia 10 VI można w pełni dostosować do swoich potrzeb, korzystając z ustawień i ułatwień dostępu w aplikacjach — od obsługi głosem po zwiększenie rozmiaru tekstu.

Stylowa osłona z podpórką do smartfona Xperia 10 VI

Do smartfona Xperia 10 VI można dokupić dedykowaną osłonę z podpórką, przydatną szczególnie podczas strumieniowych transmisji na żywo czy rozmów wideo. Jest ona oferowana w trzech odmianach kolorystycznych, ściśle dopasowanych do wersji smartfonów. Smukła osłona idealnie przylega do obudowy, jest wygodna w trzymaniu i funkcjonalna. Dodatkową wygodę zapewnia dostarczany w zestawie pasek z pierścieniem. Można go trzymać w palcach albo przyczepić do paska na szyję (do nabycia oddzielnie). Osłony są częściowo wytwarzane z tworzywa sztucznego z recyklingu Sony SORPLAS.

Dostępność

Smartfon Xperia 10 VI będzie do nabycia w wersji niebieskiej, czarnej i białej, a jego sprzedaż rozpoczęła się w drugiej połowie maja.