logo
Smartwatch - Samsung - Nowosciproduktowe.pl

Smartwatch – początek nowej ery


27-05-2021| 09:40| Źródło: Samsung| Fot: Samsung

Smartwatch to urządzenie, które dodaje mocy. Łączy nas z ludźmi, których kochamy, oferuje dostęp do różnorakich informacji, a także umożliwia nam lepsze zrozumienie naszego zdrowia i zarządzanie nim. A jak podkreśla Janghyun Yoon, EVP and Head of S/W Platform Team – wszystko to za pomocą zegarka, który mamy na nadgarstku.


Rola, jaką smartwatch odgrywa w naszym codziennym życiu ewoluuje, a dane rynkowe wskazują, że w czasie pandemii urządzenia ubieralne stanowiły jeden z najszybciej rozwijających się obszarów.

Samsung nieustannie opracowuje nowe sposoby wychodzenia naprzeciw wciąż zmieniającym się potrzebom użytkowników. Dlatego też firma podjęła decyzję o nawiązaniu współpracy z firmą Google, w celu połączenia naszych platform i zaoferowania użytkownikom ujednoliconego doświadczenia.

Jako szef zespołu ds. rozwoju oprogramowania jestem podekscytowany faktem, że mogliśmy wnieść naszą ugruntowaną wiedzę specjalistyczną dotyczącą urządzeń ubieralnych we wspólne wysiłki na rzecz opracowywania innowacji dla smartwatchy przyszłości.

mówi Janghyun Yoon, EVP and Head of S/W Platform Team

W drodze do doskonalszych doświadczeń oferowanych przez smartwatch

Charakterystyczny design, nowoczesny ekosystem tarcz i innowacyjna platforma zdrowotna sprawiły, że Galaxy Watch to urządzenie, które pokochali użytkownicy na całym świecie. Niesamowite doświadczenia, tak doceniane przez właścicieli poprzednich wersji zegarków Galaxy, będą udoskonalane w ramach obecnej, wspólnej platformy. Samsung wniósł w nią swoje najlepsze technologie, by zapewnić optymalną wydajność, oraz zaawansowane dozowanie czujników i wyświetlanie o niskim poborze mocy, by zagwarantować efektywne, długotrwałe działanie baterii.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że zdrowie i dobre samopoczucie stanowią dla naszych użytkowników priorytet. Dlatego ogromnie cieszymy się z faktu, że na opracowywanej wraz z Google platformie będziemy mogli kontynuować prace nad wiodącymi w branży rozwiązaniami dotyczącymi tych zagadnień. Wychodzimy tu naprzeciw potrzebom w zakresie technologii urządzeń ubieralnych pozwalających na monitorowanie parametrów zdrowotnych i związanych z dobrym samopoczuciem. Mamy nadzieję, że za pośrednictwem światowej klasy rozwiązań zmienimy to, jak użytkownicy odnoszą się do kwestii własnego samopoczucia, i pomożemy im wprowadzać prozdrowotne zmiany na co dzień. W Samsung od dawna skupiamy się na tworzeniu możliwie najlepszych połączonych doświadczeń między smartwatchem Galaxy a smartfonami, dbając o ich płynną współpracę. Nowa platforma jest kolejnym krokiem w realizacji tej misji. Już teraz cieszymy się na możliwość zapewnienia użytkownikom doskonałych wrażeń z korzystania z urządzeń mobilnych

Inspirujące innowacje dzięki rozbudowanemu wspólnemu ekosystemowi

Za każdym wspaniałym doświadczeniem użytkownika kryje się doskonały ekosystem programistyczny. Dlatego w ramach nowej, ujednoliconej platformy oferujemy także pełen wachlarz możliwości dla developerów. Dzięki temu szerokiemu otwartemu ekosystemowi większa liczba programistów i partnerów może rozwijać swoje talenty, współpracując z nami nad rozwojem i redefiniowaniem sposobów korzystania ze smartwatchy.

Mamy nadzieję, że nowa platforma zapoczątkuje innowacje w przestrzeniach takich jak Galaxy Watch Studio, a także zachęci do współpracy inne firmy, co przełoży się na bogatszą ofertę aplikacji dla użytkowników Galaxy na całym świecie. To prawdziwa szansa dla developerów na wykorzystanie zarówno potężnej sieci połączonych urządzeń Samsung, jak i rosnącej liczby fanów smartwatchy Galaxy.

Zobowiązanie wobec użytkowników smartwatchy Galaxy

W Samsung w centrum wszystkiego, co robimy, zawsze znajdują się użytkownicy. Dlatego dążymy do tego, by zapewnić im możliwie najlepsze doświadczenia korzystania ze smartwatchy. A tym, którzy korzystają z zegarków Galaxy z systemem operacyjnym Tizen, nadal zapewniamy wsparcie w zakresie oprogramowania przez co najmniej trzy lata od momentu wprowadzenia urządzenia na rynek.

Jesteśmy prawdziwie podekscytowani faktem, że zarówno w najbliższych miesiącach, jak i w dłuższej perspektywie czasowej będziemy mogli prezentować nowe, potężne i zredefiniowane rozwiązania dla smartwatchy. Zachęcamy do śledzenia komunikacji w tym zakresie – szykujemy naprawdę wiele niespodzianek – zachęca Janghyun Yoon.