logo
Sony aktualizuje pakiet Camera Remote SDK

Sony aktualizuje pakiet SDK Camera Remote


18-11-2021| 12:00| Źródło: Sony| Fot: Sony

Firma Sony udostępniła zaktualizowaną wersję pakietu do tworzenia oprogramowania (SDK) Camera Remote. Oprócz zgodności z nowym aparatem α7 IV wersja ta wprowadza nowe, ważne funkcje. Ułatwią one podmiotom zewnętrznym tworzenie aplikacji wykorzystujących wiodące na rynku możliwości aparatów Sony.


— Rozszerzenie oferty B2B jest fundamentalnym elementem naszej długoterminowej wizji działań na rynku fotograficznym — mówi Yasuo Baba, dyrektor działu Digital Imaging w Sony Europe B.V. — Od wprowadzenia pierwszego pakietu SDK Camera Remote mieliśmy już okazję współpracować z niezwykle interesującymi klientami, z którymi tworzyliśmy fascynujące zastosowania obrazu cyfrowego. Jesteśmy zdecydowani rozwijać ten pakiet i dodawać do niego nowe narzędzia, kierując się oczekiwaniami klientów.

W udostępnionej już do bezpłatnego pobrania wersji 1.05 pakietu SDK Camera Remote pojawiły się nowe funkcje, ważne zwłaszcza w dziedzinach e-commerce, systemów fotoradarów i tworzenia treści. Nowe „powiadomienie o ukończeniu rejestracji fotografii” zwiększa wydajność podczas ciągłego wykonywania zdjęć. Spełniając życzenia wielu klientów, wprowadzono funkcję „pamięć ostrości i zoomu”.

Z myślą o zwiększeniu efektywności pracy dodano nowy tryb zdalny „przesyłanie zawartości”, umożliwiający sprawdzanie materiału, gdy aparat pozostaje na miejscu zdjęć. Z kolei nowa funkcja „szybkość zoomu”, pozwalająca zdalnie sterować szybkością zmian ogniskowej, umożliwia szybszą rejestrację obrazów. Aby zapobiec błędom w działaniu, twórcy oprogramowania mogą również wyłączyć przyciski na aparacie za pomocą funkcji „blokada elementów sterujących”.

Pakiet SDK Camera Remote może służyć do sterowania kilkoma aparatami z oferty Sony. Wszystkie te aparaty są wyposażone w opracowane przez Sony, renomowane przetworniki obrazu CMOS Exmor R™ i Exmor RS™ o rozdzielczości od 12 do 61 megapikseli oraz procesory obrazu Sony BIONZTM. Ich użytkownicy mają do wyboru ponad 60 obiektywów z mocowaniem typu E.

Pakiet SDK Camera Remote pozwala zdalnie zmieniać ustawienia aparatów Sony przy użyciu komputera i obsługiwać takie funkcje, jak wyzwalanie migawki czy podgląd obrazu na żywo. Dzięki niemu twórcy oprogramowania mogą tworzyć aplikacje dostosowane do specyficznych potrzeb biznesowych i integrować profesjonalny sprzęt firmy Sony z dronami i fotoradarami, gdzie pierwszorzędną rolę odgrywa miniaturyzacja. Potencjalne zastosowania obejmują również medycynę, oświatę, administrację państwową i e-commerce.