logo
Sony wprowadza flagowy soundbar HT-A7000

Sony wprowadza flagowy soundbar HT-A7000


29-07-2021| 10:00| Źródło: Sony| Fot: Sony

Firma Sony wprowadza do oferty flagowy soundbar HT-A7000. Nowy model wzmacnia intensywność przeżyć, zapewniając słuchaczom wszechogarniające, absolutnie realistyczne wrażenia.


Soundbar HT-A7000 odtwarza 7.1.2 kanałów dźwięku. Jest wyposażony w dwa głośniki skierowane w górę, pozwalające usłyszeć dźwięk znad głowy, a także dwa liniowe głośniki wysokotonowe, pięć przednich głośników rozszerzających efekt przestrzenny oraz zintegrowany podwójny subwoofer wytwarzający głęboki bas. Dzięki technologiom Vertical Surround Engine i S-Force PRO Front Surround soundbar HT-A7000 wytwarza wirtualny, dobiegający zewsząd trójwymiarowy dźwięk przestrzenny, pozwalający w pełni docenić ścieżki dźwiękowe w formatach Dolby Atmos® i DTS:X®. Technologia Sony Vertical Surround Engine w soundbarze HT-A7000 umożliwia pozycjonowanie dźwięku w pionie i uzyskanie dźwięku znad głowy bez głośników sufitowych. Technologia S-Force Pro Front Surround wytwarza natomiast wirtualne, przestrzenne pole dźwiękowe, w którym dźwięk dobiega z obu stron.

Soundbar HT-A7000 jest wyposażony w dwa głośniki skierowane w górę. Emitowany przez nie dźwięk odbija się od sufitu, przez co słychać go znad głowy. W połączeniu z technologią Vertical Surround Engine głośniki te zapewniają słuchaczom jeszcze silniejsze odczucie, że dźwięk dobiega sponad nich. Dźwięk z liniowych głośników wysokotonowych odbija się od ścian, rozszerzając efekt przestrzenny poza obrys samego telewizora. Dodatkowo, dzięki technologii S-Force PRO Front Surround, otaczający dźwięk jest bardziej rozległy, a przez to całkowicie realistyczny. Głośniki skierowane w górę, wbudowany subwoofer i przednie głośniki zawierają prostokątne przetworniki X-Balanced Speaker Unit. Taka konstrukcja zwiększa powierzchnię membrany i poziom ciśnienia akustycznego, co przekłada się na mocniejszy bas i czystsze wokale.

Soundbar HT-A7000 nadaje muzyce niezwykły realizm. Technologia 360 Reality Audio otwiera nowe możliwości słuchania i pozwala poczuć się jak na koncercie lub w studiu nagraniowym. Nagrania 360 Reality Audio są dostępne w serwisach Amazon Music HD, Deezer, nugs.net i TIDAL. Z kolei dźwięk o wysokiej rozdzielczości zapewnia kryształową czystość i precyzję muzyki, zgodnie z zamysłem wykonawcy. Soundbar ma funkcję DSEE ExtremeTM — działający w czasie rzeczywistym system, który rekonstruuje skompresowane pliki muzyczne. Dzięki technologii Edge-AI przywraca on dźwięki o wysokiej częstotliwości, które zanikają w czasie kompresji, zapewniając słuchaczowi pełniejsze wrażenia. Urządzenie pełni zachowuje pierwotną jakość obrazu, w tym kolory i głębię, pozwalając bez reszty oddać się oglądaniu. Urządzenie obsługuje też najnowsze formaty, w tym 8K HDR, 4K 120 i Dolby Vision, przez co gry i filmy stają się jeszcze bardziej emocjonujące.

Oferowany oddzielnie subwoofer bezprzewodowy pozwala uzyskać jeszcze głębszy bas. W takim przypadku subwoofer soundbara HT-A7000 odtwarza tony niskie i wokale, a za reprodukcję najniższych częstotliwości odpowiada zewnętrzny subwoofer. Do wyboru są dwa modele. SA-SW5 ma moc 300 W, a jego 180-milimetrowa jednostka głośnikowa z membraną bierną wytwarza głęboki, bogaty bas. SA-SW3 to 200-watowy, kompaktowy subwoofer bass reflex z jednostką głośnikową 160 mm. Aby zwiększyć intensywność filmowych przeżyć i słyszeć dźwięki z tyłu, można dodać oferowane oddzielnie bezprzewodowe tylne głośniki SA-RS3S. Mają one łącznie 100 W mocy i są przystosowane do montażu na ścianie.

Urządzenie ma wbudowane mikrofony, które pozwalają skalibrować w pomieszczeniu idealny dźwięk przestrzenny. Nie ma potrzeby pieczołowitego rozmieszczania głośników — technologia Sound Field Optimization mierzy wysokość i szerokość pomieszczenia, określa położenie dodatkowego subwoofera i głośników tylnych, a następnie optymalizuje dźwięk odpowiednio do geometrii pomieszczenia. Można też skorzystać z funkcji optymalizacji pola brzmieniowego. Działa ona nawet bez dodatkowych głośników i jest łatwa w użyciu — trzeba jedynie włączyć ją w początkowych ustawieniach w głównym menu.

Soundbar HT-A7000 współpracuje z Asystentem Google i asystentem Amazon Alexa. Po dodaniu go do grupy głośników w aplikacji Google Home można wydawać polecenia rozpoczęcia odtwarzania, zmiany głośności i wyboru wielu innych funkcji.