logo

Testujemy bezprzewodowe słuchawki Twins Elite True Wireless od Fresh 'n Rebel


05-10-2023| 04:01| Źródło: Redakcja| Fot: Redakcja / Fresh n Rebel

Fresh 'n Rebel wprowadza na rynek flagowy model słuchawek True Wireless – Twins Elite. Egzemplarz tego modelu trafia również do redakcji serwisu Nowosciproduktowe.pl i mamy możliwość podzielenia się z Wami naszymi spostrzeżeniami w tym kontekście.


Fresh 'n Rebel w swojej ofercie miała dotychczas modele Twins 1 i 3, pozbawione funkcji ANC oraz dedykowaną tej opcji wersję Twins ANC. Modele te również były przez nas testowane, jednak najnowszy model Twins Elite został wzbogacony o nowatorskie funkcje w porównaniu z poprzednikami. Ale, po kolei…

Tym co przede wszystkim rzuca się w oczy jest kształt etui ładującego raz samych słuchawek – totalnie inny niż wcześniej wspominanych modeli Twins 1 i Twins 3. Etui i same słuchawki wykonane z tworzywa sztucznego, bardzo przyjemnie leżą w dłoni. Są lekkie i łatwo mieszczą się w kieszeni. Po otwarciu pudełka (zdjęciu wieczka opakowania) od razu widzimy oddzielnie zapakowaną skróconą instrukcję obsługi (również w języku polskim) oraz kartę gwarancyjną. Do zestawu dołączony jest także kabelek do ładowania USB- typu C oraz trzy pary silikonowych wkładek dousznych w rozmiarach: S/M/L. Całość naprawdę ładnie się prezentuje. Słuchawki trafiły do nas w kolorze Deep Mouve (kolor ciemnej śliwki), ale dostępne są jeszcze warianty Silky Sand (złoty), Dive Blue (niebieski) oraz Storm Grey (grafitowy).

Etui obrandowane w obu stron logotypem marki posiada również na froncie diodę z migającym wskaźnikiem stopnia naładowania, co jest rozwiązaniem dość funkcjonalnym. Ładowanie odbywa się za pośrednictwem krótkiego kabelka USB – USB-C, dołączonego do zestawu. Jeśli już jesteśmy przy ładowaniu, to warto wspomnieć, że Twins Elite zapewniają rozrywkę przez 29 godzin (z włączoną funkcją ANC) oraz przez 21 godzin bez włączonego ANC. Na całkowite naładowanie urządzenia trzeba niestety trochę poczekać, natomiast, aby cieszyć się ich zastosowaniem przez cztery godziny, wystarczy jedynie kwadrans ładowania.

Jako, że Twins Elite to słuchawki bezprzewodowe, łatwo sparujemy je z naszym smartfonem przy użyciu dostępnej aplikacji Fresh n Rebel. Funkcja, o której warto w tym momencie wspomnieć to Bluetooth Multipoint – pozwalająca jednocześnie podłączyć bezprzewodowo do słuchawek dwa urządzenia (np. telefon i laptop). W praktyce dzięki temu możemy np. odebrać telefon podczas rozmowy wideo na laptopie, bez konieczności ponownego parowania słuchawek z urządzeniem.

To jednak, co przede wszystkim wyróżnia wspomniany model to funkcja Personal Sound od Audiodo. Słuchawki Fresh 'n Rebel Twins Elite za sprawą aplikacji Personal Sound od szwedzkiej firmy Audiodo, testują słuch danej osoby na wszystkich częstotliwościach i stroją dźwięk w słuchawkach pod kątem docelowego odbiorcy. Wszystko dzieje się za pomocą aplikacji Fresh n Rebel. Wystarczy odpalić apkę i postępować zgodnie z następującymi po sobie krokami. Podczas testów warto zamknąć się w pomieszczeniu izolującym od dźwięków otoczenia. Aplikacja wysyła do naszego ucha (najpierw lewego, a później prawego) dźwięki o różnych częstotliwościach i poziomie głośności, a my mamy możliwość potwierdzenia tego, że je słyszymy lub też nie. Na końcu pokazuje nam się wykres obrazujący poziom słuchu dla lewego i prawego ucha, przy określonym poziomie częstotliwości. Wygląda to całkiem ciekawie, a w rezultacie procedury dźwięk ma zostać spersonalizowany pod nasz słuch. Po teście słuchu zostaje stworzony spersonalizowany profil odbiorcy, w którym pewne częstotliwości są wzmacniane lub zmniejszane. Jeśli chcemy, możemy również użyć funkcji eqalizera w aplikacji, aby zmienić ustawienia dźwięku.

Przechodząc do brzmienia przyznam, że Twins Elite to chyba najgłośniejsze i najciekawiej brzmiące słuchawki z dotychczas testowanych modeli Fresh 'n Rebel. Słuchawki są naprawdę głośne – 75% poziomu głośności to dla mnie maksymalny poziom, przy którym czuje komfort, a sam dźwięk jest zdecydowanie zrównoważony. Nie odczuwam braku tonów niskich, za to mam wrażenie, że tony wysokie są jakby wyraźniejsze i bardziej nasycone (czyżby po konfiguracji?). Muzyka brzmi naprawdę dobrze i równie dobrze brzmią rozmowy telefoniczne. Producent podkreśla w tym momencie istotę systemu Adaptive Hybrid Active Noise Cancelling, w której to funkcji słuchawki automatycznie wybierają najodpowiedniejszy poziom tłumienia hałasu w zależności od otoczenia. Obie słuchawki bowiem posiadają po trzy mikrofony, z czego dwa służą do aktywnego usuwania szumów, a jeden umożliwia usuwanie szumów otoczenia (ENC). Mikrofony ENC z technologią beamformingu redukują dźwięki z otoczenia i skupiają się na dźwięku głosu, zapewniając osobie, z którą rozmawiamy, jakość dźwięku wolną od szumów. Nigdy nie odniosłem wrażenia, że jest inaczej, przy którymkolwiek modelu słuchawek Fresh 'n Rebel i mimo iż prywatnie najchętniej sięgam po model Twins 3 to od teraz jego miejsce zdecydowanie przejmuje Twins Elite, gdyż dźwięk brzmi po prostu rewelacyjnie. Jakość rozmów i muzyki warte są swojej ceny.

A propos ceny – ta nie należy do najniższych, ale też nie rujnuje portfela. Aktualnie (październik 2023) słuchawki można kupić w internecie za kwotę mniej więcej 619 PLN. Osobiście uważam, że to dobrze ulokowane środki, jeśli poszukujecie słuchawek designerskich, innowacyjnych i o dobrym brzmieniu. Fresh 'n Rebel dokłada wszelkich starań – i to widać – aby kolejne modele urządzeń były innowacyjne i odznaczały się wysokim poziomem jakości i myśli technologicznej. Niezależnie od tego, czy potrzebujecie słuchawek do oglądania filmów, rozmów telefonicznych, słuchania muzyki podczas spacerów, biegania czy treningów siłowych – słuchawki Fresh 'n Rebel Twins Elite nie zawiodą i warte będą każdej zainwestowanej złotówki. Polecamy!