logo
Powerbank Fresh n Rebel - 1

Testujemy powerbank z nowej serii produktowej od Fresh ‘n Rebel. Czy warto w niego zainwestować?


19-12-2022| 08:00| Źródło: Redakcja| Fot: Redakcja / Fresh n Rebel

Na rynku pojawiła się nowa seria powerbanków od holenderskiej marki Fresh ‘n Rebel. Producent znany z atrakcyjnej oferty słuchawek, głośników mobilnych, okablowania i akcesoriów audio proponuje tym razem powerbank o sporej pojemności.


Do redakcji serwisu Nowosciproduktowe.pl dotarł niedawno powerbank Fresh ‘n Rebel o pojemności 18000 mAh. Urządzenie zostało zgrabnie zapakowane, a tekturowe pudełko eksponuje najważniejsze informacje i parametry techniczne powerbanku. Stylistyka opakowania i samo urządzenie są nowoczesne, niezależnie od rodzaju oferowanego produktu. To charakterystyczny element i zarazem znak rozpoznawalny marki, świadczący o dbałości o aspekt wizualny. Wewnątrz opakowania znajduje się powerbank, krótki kabel do ładowania USB-A – USB-C i oczywiście krótki przewodnik z obsługi urządzenia. Eleganckie pudełko posiada magnetyczne zamknięcie i zawieszkę, a sam powerbank zabezpieczony jest dodatkową przezroczystą wkładką plastikową. Model udostępniony od producenta dotarł do redakcji w kolorze Safari Red, a cała paleta kolorystyczna powerbanków oferowana jest w ośmiu atrakcyjnych kolorach: „wypłowiała” zieleń (Dried Green), błękitny (Dusky Blue), bladoróżowy (Smokey Pink), jasnofioletowy (Dreamy Lilac), wspomniany czerwony z nutą pomarańczy (Safari Red), głęboka czerwień (Deep Mauve), chłodny niebieski (Dive Blue) oraz ciemnoszary (Stormy Grey). Dzięki tak zróżnicowanej ofercie każdy z pewnością znajdzie dla siebie odpowiadajacy mu wizualnie model.

Fresh ‘n Rebel TOP

Co można powiedzieć więcej o tym urządzeniu. Otóż powerbank Fresh ‘n Rebel jest niezwykle przyjemny w dotyku i ma gładkie owalne kształty, przez co bardzo przyjemnie leży w dłoni. Jego wielkość jest optymalna, porównywalna do przeciętnej wielkości smartfona, choć jest niemal dwukrotnie grubszy, niemniej jednak z powodzeniem zmieści się w kieszeni spodni, kurtki czy plecaka. Z boku urządzenia znajduje się metka z wytłoczonym logo, a z drugiej strony przycisk podświetlający diody LED, informujące o poziomie naładowania akumulatorów.

Ta premierowa seria powerbanków oprócz nowego designu posiada także szereg interesujących funkcjonalności. Oczywiście, zasadniczą z nich jest rola mobilnego chargera, który pozwoli nam naładować w podróży chociażby smartfon lub inne przenośne urządzenie. Testowany egzemplarz o pojemności 18000 mAh pozwala średnio na sześciokrotne naładowanie naszego smartfona, co jest wynikiem bardzo zadowalającym. Producent alternatywnie oferuje jeszcze wersje produktu o mniejszej pojemności 6000 mAh i 12000 mAh, pozwalające na 2 i 4 krotne pełne naładowanie smartfona. Oba modele o mniejszej pojemności mają również mniejsze gabaryty i wagę. Testowany przez nas powerbank to – jak już wspomniałem – największa z dostępnych paji, a jego waga wynosi 380g przy rozmiarach 144.3 x 76.3 x 23.9 mm

W nowej linii powerbanków dwa modele o pojemności: 12000 mAh i 18000 mAh obsługują technologię USB-PD (Power Delivery), która zapewnia moc ładowania 20W, dzięki czemu powerbanki ładują urządzenia nawet 2,5 razy szybciej w porównaniu z akumulatorami nieobsługującymi USB-PD, przez co smartfona można naładować do połowy w zaledwie 30 minut, co jest rewelacyjnym wynikiem i znacznie ciekawszą opcją niż czterokrotnie wolniejsze ładowanie zwykłą ładowarką USB-A. Oczywiście, ten czas może się nieznacznie różnić w zależności od rodzaju smartfona, pojemności baterii, etc, ale sam wynik i tak jest rewelacyjny.

Model Fresh ‘n Rebel 18 000 mAh wyróżniają także dwa porty USB, przez co spokojnie możemy ładować w jednym czasie kilka urządzeń. Ponadto producent wyposażył nowe powerbanki w pakiet sześciu zabezpieczeń, dzięki czemu można je bezpiecznie zabrać na pokład samolotu, posiadają atest UN38.3. i oferują ochronę, zarówno przed zbyt wysokim napięciem, ale też nadmiernym prądem, przegrzaniem, przeładowaniem, nadmiernym rozładowaniem, czy zwarciem.

Deklarowana przez producenta cena w przypadku testowanego modelu 18 000 mAh wynosi ok. 259,90 PLN, natomiast wersje o mniejszej pojemności są tańsze i wynoszą: 12 000 mAh – 189,90 PLN oraz 129,90 PLN w przypadku pojemności 6000 mAh.

Reasumując, nowe powerbanki Fresh ‘n Rebel to inwestycja warta zakupu. Niezależnie od wybranego wariantu zyskujemy niedrogie, designerskie urządzenie od renomowanego producenta, które możemy zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Cieszy fakt, że firma unowocześnia oferowane produkty i robi je jeszcze lepsze, dlatego, gdybyście myśleli o zakupie powerbanku, warto sięgnąć po urządzenie Fresh ‘n Rebel o najbardziej odpowiadającej Wam kolorystyce i pojemności.