logo

Trzy nowe monitory BenQ: EX480UZ, EX270M i EX270QM


20-09-2022| 11:30| Źródło: BenQ| Fot: BenQ

Odwiedzający w dniach 24 do 28 sierpnia targi w Kolonii mieli okazję poznać wciągającą rzeczywistość stworzoną w grach, odkrywając nowe wydajne monitory BenQ z rodziny Mobiuz. Zaprojektowano je tak by spełniały oczekiwania graczy o różnych potrzebach i umiejętnościach.


EX480UZ to pierwszy monitor BenQ do gier z 48-calowym panelem OLED 4K, z częstotliwością odświeżania 120 Hz, ultrakrótkim czasem reakcji 0,1 ms oraz 10-bitowym kolorem i True Black HDR 400. Monitor ma również FreeSync Premium, HDRi firmy BenQ, a także przełącznik KVM, możliwość przełączania trybów gier z pilota, funkcję Light Tuner i głośniki treVolo. EX480UZ jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy chcą spotęgować swoje wrażenia z gry.

EX270M i EX270QM to pierwsze monitory MOBIUZ z odświeżaniem 240 Hz i opóźnieniem 1 ms GtG co zapewnia wydajność idealną do gier FPS. Model EX270M ma 27-calowy panel IPS FHD, a także 2.1 system audio treVolo z subwooferem o mocy 5W.

Model EX270QM wyposażono w 27-calowy panel IPS QHD z certyfikatem VESA HDR600. Co więcej, złącze HDMI 2.1 zapewnia kompatybilność ze zmienną częstotliwością odświeżania (VRR) konsol najnowszej generacji. Obydwa modele, EX270QM i EX270M, mają przełączanie trybów gier z pilota i funkcję Light Tuner.

ZOWIE, specjalistyczna submarka BenQ zajmująca się e-sportem, będzie również obecna na stoisku BenQ. Marka ZOWIE, powszechnie szanowana przez graczy e-sportowych za wydajne produkty, została niedawno oficjalnym partnerem RIOT Games Valorant Challenger Tour EMEA 2022. Odwiedzający stoisko będą mogli przetestować najnowsze monitory wyposażone w DyAc⁺™ funkcję, która radykalnie zmniejsza rozmycie obrazu w najszybszych grach. Ponadto będzie można zapoznać się z narzędziem XL Setting to Share™, które umożliwia udostępnianie ustawień własnego monitora, wysyłając je jako profil.

Wszystkie monitory BenQ są wyposażone w Eye-Care autorskie rozwiązanie BenQ minimalizujące zmęczenie wzroku w czasie długich rozgrywek. Zapewnia ono m.in. brak migotania podświetlenia ekranu, niski poziom niebieskiej składowej widma, automatyczne dostosowanie jasności ekranu do oświetlenia otoczenia. Wszystkie monitory mają duży zakres regulacji wysokości ekranu, tak by zapewnić maksymalny komfort graczom.