logo
Wrangler_SS21_Pride_PJ_02-jpg-highres-print

Wrangler PRIDE 2021 – Stay free. Stay strong. Stay true.


11-06-2021| 02:43| Źródło: Wrangler| Fot: Wrangler

Od ponad 70 lat Wrangler wspiera ideę miłości i chęć każdego człowieka do życia w zgodzie ze sobą i własnymi przekonaniami. W ramach kolekcji Lato 2021 marka postanowiła wyrazić swoje poparcie dla ruchu PRIDE w kolekcji kapsułowej i podjąć współpracę z ILGA World.


Wrangler narodził się w roku 1947 i rozpoczął swoją działalność od produkcji wytrzymałej odzieży roboczej dla kowbojów i ranczerów. Kiedy w latach 50. denim podbił serca młodego pokolenia, Wrangler szybko stał się synonimem młodości. Z kolei ILGA World jest organizacją non profit, która wspiera społeczność LGBTQIA+ poprzez popularyzację informacji na jej temat i projekty badawcze oraz umożliwia różnym inicjatywom oddolnym zaprezentowanie swojego głosu w organizacjach międzynarodowych. Obie marki nawiązały obecnie współpracę.

W kolekcji Wrangler PRIDE 2021 pojawia legendarny motyw tęczy – inspirujący i jednoczący symbol społeczności LGBTQIA+, który symbolizuje dumę i równość. Oprócz niego wykorzystano również inny motyw, który pojawia się na ubraniach Wrangler od lat 70., ale w nowej odsłonie, uwzględniającej osoby transpłciowe oraz społeczność LGBTQIA+ o różnych kolorach skóry.

Limitowana kolekcja Wrangler obejmuje bawełniane koszulki, topy bez rękawów i bluzy z kapturem, w kolorze czarnym i białym, ozdobione wyrazistym symbolem tęczy na piersi. Na plecach każde ubranie ma podnoszące na duchu przesłanie z oryginalną tęczową flagę, zaprojektowaną przez Gilberta Bakera w roku 1978, która reprezentuje idee takie jak miłość, uzdrowienie i harmonię. Wypuszczeniu kolekcji towarzyszy kampania marki Wrangler w mediach społecznościowych z udziałem aktywistów i członków społeczności LGBTQIA+, którzy dzielą się inspirującymi słowami w kwestii odwagi i życia zgodnie z własnym „ja”.