logo
X BOX serii X - Nowosciproduktowe.pl

Xbox Series X – najpotężniejszy Xbox w przdsprzedaży


23-09-2020| 11:15| Źródło: Media Markt| Fot: Media Markt

Xbox Series X to najszybsza i najmocniejsza konsola w historii marki Xbox. Jej celem jest postawienie poprzeczki w kategorii wydajności, szybkości działania i kompatybilności jeszcze wyżej. Konstrukcja urządzenia pozwala mu czterokrotnie przewyższyć moc obliczeniową konsoli Xbox One X, jednocześnie pracując cicho, bez zakłócania przyjemności z rozgrywki.


System konsoli Xbox został zbudowany od podstaw pod kątem szybkości i wydajności. Moc obliczeniowa urządzenia sięga 12 teraflopów, a całość została zaprojektowana z myślą o kompatybilności dla czterech generacji gier.

Innowacyjna architektura równoległego chłodzenia pozwala użytkownikowi na doświadczenie oszałamiających wrażeń płynących z wydajnej rozgrywki połączonych z możliwością obserwowania wiernie odwzorowanych detali graficznych. Trzy główne kanały dla równoległego przepływu powietrza dzielą obciążenie cieplne na wiele strumieni powietrza, aby lepiej zarządzać temperaturą wewnętrzną podzespołów konsoli.

Podzielona płyta główna to – dostępne po raz pierwszy na konsolach — innowacyjne rozwiązanie, które pozwoli na kontrolowanie temperatury wewnątrz Xbox Series X, umożliwiając urządzeniu uzyskanie jeszcze większej mocy.

Karta rozszerzająca pamięć konsoli zapewni dodatkowe miejsce do przechowywania gier i danych, utrzymując podczas działania maksymalną prędkość i wydajność przesyłu. Karta o wielkości 1TB podłączana jest bezpośrednio z tyłu konsoli poprzez dedykowany port.

Doświadcz zmodernizowanej konstrukcji bezprzewodowego kontrolera Xbox, wprowadzającego natywny przycisk obsługujący funkcję Share oraz krzyżak znany z kontrolerów Xbox Elite Series 2. Z nowym kontrolerem parowanie, obsługa i przełączanie się między obsługiwanymi konsolami, komputerami i urządzeniami mobilnymi jest jeszcze szybsza!