logo
Adapter USB-C od Hama - Nowoscipropduktowe.pl

Adapter USB-C od Hama ze złączem Jack


16-04-2021| 10:15| Źródło: Hama| Fot: Hama

Do szerokiego portfolio produktów niemieckiego producenta dołączył adapter USB-C w formie karty dźwiękowej. Pozwala na podłączenie słuchawek, zestawu słuchawkowego lub głośnika do komputera z gniazdem USB typu C. Dzięki standardowi Power Delivery umożliwia też ładowanie urządzenia.


Adapter USB-C ma bardzo niewielki rozmiar, dzięki czemu jest poręczny i sprawdza się podczas podróży. Wąska wtyczka wyjątkowo przyda się w przypadku urządzeń płaskich i przenośnych albo w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Adapter służy do podłączenia komputera stacjonarnego, laptopa, MacBooka, tabletu czy telefonu komórkowego z obustronnym złączem typu USB C do słuchawek, zestawu słuchawkowego lub głośnika oraz do jednoczesnego zasilania i ładowania.

Ta mobilna karta dźwiękowa w postaci USB zapewnia doskonałą jakość dźwięku stereo hi-fi o wysokiej rozdzielczości. Trzeba podkreślić, że gniazdo USB-C obsługuje standard USB Power Delivery (USD PD), zaś gniazdo 3,5 mm obsługuje transmisję dźwięku w jakości stereo.

Wyjątkowa jakość dźwięku to zasługa solidnego przetwornika cyfrowo-analogowego (DAC). Adapter jest odpowiedni dla urządzeń z trzy- i czterobiegunowymi gniazdami 3,5 mm Jack. Z kolei złącze USB-C obsługuje zasilanie o mocy do 100 W. W urządzeniu pamiętano o zastosowaniu elastycznych materiałów, co minimalizuje ryzyko złamania przewodu. Dobrej jakości materiały i wykonanie gwarantują uzyskanie optymalnej jakości transmisji. Gwarancja na tę nowość produktową wynosi 10 lat. Niewiążąca cena detaliczna adaptera Hama z wtyczką i gniazdem USB-C oraz złączem Jack wynosi 99 zł.