logo
kolekcja Art Cement - ceramika Tubądzin - Nowosciproduktowe.pl-1

Art Cement od Tubądzin – surowa eststeyka w nowoczesnym wydaniu


20-01-2021| 10:10| Źródło: Tubądzin| Fot: Tubądzin

Kolekcja Art Cement to pierwsza propozycja na 2021 r. z serii wielkoformatowych płyt marki MONOLITH – płyt, które pozwalają na kreację nieskrępowanych intensywnym designem wnętrz, są zgodne z trendami i umożliwiają swobodne interpretacje.


Punktem wyjścia do stworzenia tej kolekcji i główną inspiracją projektantów marki była porzucona i zapomniana przestrzeń, która po latach zostaje odkryta na nowo. Art Cement, w przeciwieństwie do wielu wcześniejszych propozycji Ceramiki Tubądzin, nie opiera się na bogatej dekoracyjności, wyrafinowanej elegancji i luksusowym designie. To zwrot w stronę surowej estetyki w nowoczesnym, artystycznym wydaniu. Widoczne w kolekcji wyraźne odniesienia do betonu i cementu, przywołują na myśl oszczędne w formie industrialne wnętrza i obiekty architektoniczne, mieszkalne lofty i pracownie projektowe. Z drugiej strony, charakterystyczna powierzchnia płytek, z widocznie podkreślonymi śladami po zdjęciu szalunków, w zestawieniu z ciekawą kolorystyką, dodają całej kolekcji malarskości
i dynamiki.

Kolekcja Art Cement, w połączeniu z meblami i dodatkami w odcieniach brązu i klasyczną czernią to pomysł na nowoczesną aranżację w minimalistycznym stylu Art Cement to propozycja na wnętrze, w którym płytka jest wyrazistym, mocnym tłem i elementem budującym atmosferę surowej przestrzeni. Najnowsza kolekcja z pewnością przypadnie do gustu osobom, które cenią proste i oszczędne formy. Docenią ją też ci, którzy w aranżacjach poszukują nietypowych zestawień strukturalnych i stawiają na oryginalny design. Kolekcja doskonale sprawdzi się we wnętrzach minimalistycznych, w połączeniu z meblami o odważnych, geometrycznych bryłach i zdecydowanych kolorach. Te, w odcieniach rdzawych brązów i miedzi podkreślą dodatkowo naturalną tonację płytki, w której szarość przeplata się z ciepłymi, ziemistymi kolorami. Klasyczna czerń oraz oryginalne oświetlenie uwypuklą ponadto loftowy charakter kompozycji.

Kolekcja Art Cement w zestawieniu z płytkami ściennymi Curio Blue. Niejednorodna struktura i artystyczny wzór na płytce przywodzą także na myśl nurt wabi-sabi – styl, który odnajduje piękno w starzejących się, nadgryzionych zębem czasu teksturach, materiałach dalekich od perfekcji oraz tych z widocznymi oznakami użytkowania. To akceptacja naturalnego procesu dojrzewania i upływu czasu.

Chcąc osiągnąć taki właśnie efekt, warto zestawić kolekcję Art Cement z płytkami ściennymi z kolekcji Curio, w kształcie cegiełek. Jest to niezwykle bogata propozycja Ceramiki Tubądzin, zróżnicowana pod kątem stylistyki, wzorów i barw. Mineralne odcienie zieleni i niebieskiego w kolekcji Curio przynoszą spokój w niestabilnych czasach, dają poczucie ukojenia i jednocześnie zapewniają zastrzyk pozytywnej energii. Będą też doskonałym przełamaniem surowego charakteru płytki Art Cement, wzbogacając wnętrze o zdecydowany akcent kolorystyczny.

To, w jakiej aranżacji zaistnieje kolekcja Art Cement, zależy od naszych indywidualnych preferencji. Warto jednak skorzystać z porad i doświadczenia architekta lub projektanta wnętrz, którzy nadadzą całej kompozycji jednolitego charakteru oraz zadbają o pasujące elementy, które podkreślą wybraną stylistykę pomieszczenia.

W ofercie marki Tubądzin znajdziemy płytkę gresową Art Cement Graphite w wykończeniu matowym, o grubości 6 mm i w dwóch rozmiarach: 1198 x 2398 mm i 1198 x 1198 mm. Cena większej z nich wynosi 349,94 zł za m2. W najbliższych miesiącach dostępne będą także płytki o mniejszych gabarytach: 598 x 598 mm, 798 x 798 mm oraz 598 x 1198 mm.